Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-12

  • 115 621
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Само мен ли ме потриса тази "кухня", в която няма място за печка?

# 691
  • София
  • Мнения: 4 192
Бокса от ключа за осветлението през ъгъла до прозореца си е почти 4 метра линейни. Става си кухня слънце за около 5 бона. Печката и котлоните са около комина, който към момента си седи неизползван  Wink

# 692
  • Мнения: 41 303
Не знам, аз не намерих едно нещо, освен цената, което да ми хареса в това жилище, ама не го казах преди, защото всеки си има вкусове и приоритети. И както каза някой - абсурд да има 10 см изолация - 2000 година стандартите бяха много по-ниски. Може да има такава само на покрива над скосяванията Wink Вижда се обаче, че по балкона няма не 10 см, а съвсем никаква изолация, а неизолирани балкони теглят много топлина навън към атмосферата.

# 693
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Леле, какви цени! Защо ли и аз не намерих за толкова...

# 694
  • Мнения: 24
Изолацията е поставена допълнително, видяхме нотариалния акт и в него апартаментът е с чиста площ почти 90 квадратни метра, така че с общите части даже май надхвърля 100. Е, има неща, които трябва да се оправят, но все пак и цената му, според мен, е съобразена с това,а и такива са ни възможностите. Simple Smile В понеделник ще проверя дали е възможно да се получи усвояването на терасата и какви са съответните етапи това да стане. Благодаря на всички за мненията! Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 4 192
Внимавай само като разлаеш в понеделник кучетата в общината да не го отнесе съседа на огледалния апартамент  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 696
  • Мнения: 46 557
Poppea, въобще не съм искала да кажа това.
Смятам, че всеки един, без гетата, има своите предимства и недостатъци и хората правят своя избор спрямо изискванията си:v: във всеки има и евтини, и скъпи, ако на един човек приоритетите му го насочват към южен, но е ограничен финансово, ще си вземе с 1 стая по-малко и пак ще е там, а не в източен, западен и т.н. Или ще остане под наем, или ще купи в трети, алтернативен квартал. Но никой не купува там, където не иска и не харесва.

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 23:27 от Не се сърди, човече

# 697
  • Мнения: 213
Здравейте,
искам да благодаря на абсолютно всички за споделените мнения по нашия "Овче купел-ски казус". Всяко едно мнение за нас е ценно и многократно прочетено. На този етан проучваме, а тези почивни дни ще се разходим и из квартала. Почти съм сигурна, че това ще е нашият дом, но още малко ще анализираме и смятаме. БЛАГОДАРЯ!

# 698
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Мога да обясня, как продавачът губи пари, нареждайки имота си сред всички некоректни обяви...но не е мястото, пък е много дълго за обяснение. Интернет е само един от каналите и то . Една стока се продава на максимална цена, когато е предизвикан максимален интерес и има няколко купувачи, които са готови да платят. В случая, обаче имах предвид, че имот на пазарна цена се продава бързо и вероятността купувач, който не виси с часове, всеки ден да го види е малка. Вижда само тези, които стоят повече време.
Моето мнение е, че имаш ли няколко готови купувача да ти платят шестцифрена сума за имот на момента, то е очевадно, че цената му е силно подценена  Wink
Аз досега купувач, който не следи големите портали не съм виждала. Виж, доста хора се оплакват, че няма обяви от продавачи и много измислени обяви от брокери  Laughing

Или си добър търговец и познаваш в детайли системата и знаеш как да вземеш максимума.
Ще дам само един пример от лятото:3-ст апартамент в Манастирски ливади в не от най-предпочитаните локации на квартала, на шпакловка/ знаете там има изобилие от оферти цените в тях за 3-ст започват от около 70 000евро/ е продаден за 3 седмици, като е бил позициониран и в imot.bg. За периода няма нито едно обаждане от сайта, нито един оглед с потенциални купувачи дошли от там. Продаде се от 108 000Е на 107 000Евро.
И да не мислете, че направено нещо извънземно, просто и в имотите се следват принципите на търговията.
Ако тук има хора, които са по професия търговци знаят, за какво говоря: стока - разнообразен маркетинг - интерес от купувачи - продажба. Ако продавам кашкавал от краве мляко, качествен продукт, в красива опаковка на цена 15 лв./ кг. и го позиционирам на рафта до кашкавали от растителни масла на цени 8-10 лв./кг. дали ще има успех... да на рафта е ... да всички, които минават го виждат...но въпросът е колко от тях ще си купят.
Разбира се това си е лично мое мнение и тук не мога да защитя адекватно тезата си, а и не е мястото...

# 699
  • София
  • Мнения: 4 192
Предполагам имаш своите доводи, специалист си в професията си. Само ми отговори на въпроса, ако има няколко (да кажем двама) купувача, готови веднага да дадат исканата цена, имало ли е вариант продавачът да вземе с 3% по-голяма от исканата сума  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 17 дек 2016, 08:58 от chiana2003

# 700
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Предполагам имаш своите доводи, специалист си в професията си. Само ми отговори на въпроса, ако има няколко (да кажем двама) купувача, готови веднага да дадат исканата цена, имало ли е вариант купувача да вземе с 3% по-голяма от исканата сума  Rolling Eyes

Продавачът ли имаш предвид да вземе по-висока цена от обявената.

# 701
  • София
  • Мнения: 4 192
Предполагам имаш своите доводи, специалист си в професията си. Само ми отговори на въпроса, ако има няколко (да кажем двама) купувача, готови веднага да дадат исканата цена, имало ли е вариант купувача да вземе с 3% по-голяма от исканата сума  Rolling Eyes

Продавачът ли имаш предвид да вземе по-висока цена от обявената.
Да, радактирах го  Blush

# 702
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Да, имала съм и съм била и в двете ситуации. И като купувач и като продавач. Последно, преди 2 седмици, не купихме апартамет, които беше с офертна цена 58 900 Е, 2 ст панел в Младост. За 2 дни направиха 9 огледа и 5 купувача депозираха оферти. В това число и ние, но го купиха други, които явно го искаха повече от нас. Апартаментът се продаде на 64 000Евро, знам го със сигурност.

# 703
  • София
  • Мнения: 4 192
Значи апартамента е бил сериозно подценен. Т.е. Продавачът е получил лош съвет от брокер. Ако беше разгледал най-големия сай за обяви как вървят апартаментите, беше го обявил на 66к евро, пуснал обявата като частно лице от предплатена карта, щеше да има 30 обаждания от брокер и 4-5 от частно лице, пак щеше да го продаде за 63-64 к евро, а има и голяма вероятност да избехме 2к евро комисионна  Mr. Green

# 704
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Значи апартамента е бил сериозно подценен. Т.е. Продавачът е получил лош съвет от брокер. Ако беше разгледал най-големия сай за обяви как вървят апартаментите, беше го обявил на 66к евро, пуснал обявата като частно лице от предплатена карта, щеше да има 30 обаждания от брокер и 4-5 от частно лице, пак щеше да го продаде за 63-64 к евро, а има и голяма вероятност да избехме 2к евро комисионна  Mr. Green

Както кажеш...

Общи условия

Активация на акаунт