Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-12

  • 115 632
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 9 720
Чета си аз темата и видях на предишните страници някой да споменава, че в Овча Купел, близо до Любляна имало мол.. Стана ми интересно кой точно мол се има предвид?  newsm78

# 676
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Предполагам, че става дума за мол България. Той е най-близо до Овча купел.

# 677
  • София
  • Мнения: 4 192

В интернет са имотите, които не се продават. Така че да се използва информацията от там за преценяване на цена или ориентир за пазара е доста подвеждащо. Виждат се някакви имоти, на някакви цени, но от кога висят там, никой не знае.
Интернет е най-големия канал за реклама. Това означава, че брокерът ощетява едната страна, тъй като не изкарва имота на пазара, за да може именно пазарът да определи моментната цена.
От думите ви излиза, че някой купувач ви дава апартамент, вие го съветвате, че може да го продадете за определена сума, което е субективно, и веднага намирате купувач за тази сума, макар че ако имотът е имал достъп до повече купувачи е доста вероятно реалната цена да е била по-висока.
А някои обяви седят много време, защото даден имот е надценен. Рано или късно продавачът ще го продаде на пазарна цена или ще му спре продажбата, ако не му е достатъчно.
Пак повтарям, никога като продавач не бих се съгласила имотът ми да не е изкаран на реалния пазар, за да може брокерът я да направи услуга на някой купувач, я да се пробва на двойна комисионна за сметка на реалната цена, която бих получила.
Нищо лично към Томева, чета темата от година и за мен тя е най-адекватния съветник в тази джунгла в София...

# 678
  • София
  • Мнения: 4 192
Предполагам, че става дума за мол България. Той е най-близо до Овча купел.
Има някакъв полумол на Околовръстното и Цар Борис  Mr. Green

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Предполагам, че става дума за мол България. Той е най-близо до Овча купел.
Има някакъв полумол на Околовръстното и Цар Борис  Mr. Green
"Червеният дракон" ли?  Laughing
За първи път чувам за тоя полумол, а не е като да не минавам сравнително често оттам. Grinning Ще се огледам другия път.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 192
Предполагам, че става дума за мол България. Той е най-близо до Овча купел.
Има някакъв полумол на Околовръстното и Цар Борис  Mr. Green
"Червеният дракон" ли?  Laughing
За първи път чувам за тоя полумол, а не е като да не минавам сравнително често оттам. Grinning Ще се огледам другия път.
Скрит текст:

# 681
  • Мнения: X
Този полумол за нищо не става, не си губи времето  ooooh! !

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
То наистина "китайски мол" било Laughing
Не съм имала намерение да влизам, чисто визуално не си го представях там къде би могъл да се намира. Но то на нищо не прилича, нормално да не го забележа, хаха.

# 683
  • Мнения: X

В интернет са имотите, които не се продават. Така че да се използва информацията от там за преценяване на цена или ориентир за пазара е доста подвеждащо. Виждат се някакви имоти, на някакви цени, но от кога висят там, никой не знае.
Интернет е най-големия канал за реклама. Това означава, че брокерът ощетява едната страна, тъй като не изкарва имота на пазара, за да може именно пазарът да определи моментната цена.
От думите ви излиза, че някой купувач ви дава апартамент, вие го съветвате, че може да го продадете за определена сума, което е субективно, и веднага намирате купувач за тази сума, макар че ако имотът е имал достъп до повече купувачи е доста вероятно реалната цена да е била по-висока.
А някои обяви седят много време, защото даден имот е надценен. Рано или късно продавачът ще го продаде на пазарна цена или ще му спре продажбата, ако не му е достатъчно.
Пак повтарям, никога като продавач не бих се съгласила имотът ми да не е изкаран на реалния пазар, за да може брокерът я да направи услуга на някой купувач, я да се пробва на двойна комисионна за сметка на реалната цена, която бих получила.
Нищо лично към Томева, чета темата от година и за мен тя е най-адекватния съветник в тази джунгла в София...

И аз споделям това мнение  Peace Може би заради това Томева преди време каза, че за тях интересни са продавачите, а не купувачите, защото продавачи има малко, а купувачи много. Предполагам, че наистина няма много продавачи, съгласни имотът им да не се предлага в големите интернет портали.

А в случая с нашата дискусия използваните данни от имот.бг са еднакво изкривени за всички райони (заради фалшивите обяви и повтарящите се обяви), тоест, те са съпоставими и на тяхна база могат да се сравняват отделните квартали - защото грешката в тях е една и съща навсякъде - и за Люлин,и за ОК, и за Лозенец (като процент от действителната цена).

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 20:45 от Анонимен

# 684
  • Мнения: 24
Промяна на фасада изисква одобрение от общината, нямам идея колко е сложна процедурата в момента, ако го направите без съгласуване, рискувате да ви накарат да го върнете до първоначалния вид (ако някой пусне жалба и т.н., което е малко вероятно, но е възможно).
Става въпрос за този апартамент. Скосяването не е малко, но не е и твъде голямо. В понеделник ще отида до общината да проуча каква е цялата процедура. Ако някой все пак има някаква информация, ще се радвам да я сподели. Simple Smile

# 685
  • Мнения: 41 589
Как го измериха това, че е 100 квадрата? Освен да има 30 квадрата балкони Twisted Evil
А и тези скосявания...

# 686
  • Мнения: 828
И на мен не ми изглежда ,като 100 кв.  Shocked
Скосяването е доста кофти,дано да може да се коригира.
Аз пък миналата седмица получих "честитка" в пощенската кутия  Laughing Оказа се,че явно има нов метод за търсене на продавачи.. Предлагаха ми да продадат апартамента на най-добра цена Mr. Green

# 687
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 719
Мога да обясня, как продавачът губи пари, нареждайки имата си сред всички некоректни обяви...но не е мястото, пък е много дълго за обяснение. Интернет е само един от каналите и то най-мързеливия. Една стока се продава на максимална цена, когато е предизвикан максимален интерес и има няколко купувачи, които са готови да платят. В сучая, обаче имах предвид, че имот на пазарна цена се продава бързо и вероятността купувач, който не виси с часове, всеки ден да го види е малка. Вижда само тези, които стоят повече време.

# 688
  • София
  • Мнения: 4 192
Мога да обясня, как продавачът губи пари, нареждайки имата си сред всички некоректни обяви...но не е мястото, пък е много дълго за обяснение. Интернет е само един от каналите и то най-мързеливия. Една стока се продава на максимална цена, когато е предизвикан максимален интерес и има няколко купувачи, които са готови да платят. В сучая, обаче имах предвид, че имот на пазарна цена се продава бързо и вероятността купувач, който не виси с часове, всеки ден да го види е малка. Вижда само тези, които стоят повече време.
Моето мнение е, че имаш ли няколко готови купувача да ти платят шестцифрена сума за имот на момента, то е очевадно, че цената му е силно подценена  Wink
Аз досега купувач, който не следи големите портали не съм виждала. Виж, доста хора се оплакват, че няма обяви от продавачи и много измислени обяви от брокери  Laughing

# 689
  • София
  • Мнения: 4 192
Промяна на фасада изисква одобрение от общината, нямам идея колко е сложна процедурата в момента, ако го направите без съгласуване, рискувате да ви накарат да го върнете до първоначалния вид (ако някой пусне жалба и т.н., което е малко вероятно, но е възможно).
Става въпрос за този апартамент. Скосяването не е малко, но не е и твъде голямо. В понеделник ще отида до общината да проуча каква е цялата процедура. Ако някой все пак има някаква информация, ще се радвам да я сподели. Simple Smile
Прикачам снимка, на която съм оградила, предполагам огледалния апартамент, на който съседът му е "обрал" скосяванията
Скрит текст:
За такова нещо няма как да получиш разрешение за строеь. Конструкцията е сметната на определено натоварване и няма инженер, който официално да ти разреши да натовариш конструкцията в най-далечната й част от центъра на тежестта с доста тежка тухлена стена. Да не говорим, че това скосяване си е част от покрива и от кота корниз.
Други минуси на примависта:
1. Тази сграда е абсурдно да има 10 сантиметра топлоизолация
2. Тротоарните плочки на балкона са за задължителна смяна, иначе съседа отдолу ще реве на умряло
3. Навесът няма да издържи сериозен вятър
Плюсове:
1. Много приятно място с простор
2. Безпроблемно паркиране
3. Бързи транспортни връзки, особено след разширението на метрото
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт