Януарчета 2016-7

  • 41 692
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 814
Танче, супер гадно за пръстчето. представям си колко зле се чувстваш. И Филип като ми се завре някъде се притеснявам да не го настъпя. Но понякога е неизбежно. Колко и да внимаваме се случват инциденти.
От снощи се научи да казва хубаво "мама" и нон стоп го повтаря. Не съм сигурна, че осъзнава какво означава. по -скоро повтаря думата. сега имам един месец до първи рожден ден да го науча и "папа" /това вместо тате/ да казва и ще си изпълня половината от листата. Laughing
Вчера ни спираха тока много пъти и явно нещо изгоря на асансьора. Цял ден нямаше, а ние на 5ти етаж. Слязохме с количката, но навръщане я зарязахме във входа. Дано все още ме чака долу...

# 706
  • София
  • Мнения: 1 641
Цяла ако давам е коричка - пъха, лигави, дъвка, нещо яде, нещо дава на кучето. Той нали има само два долни зъба, та сам трудно гризе. Давам нарязана на кубчета и той си ги сдъвква сам.
Попара изобщо не иска. Хляб в обедното и вечерното не слагам, за да не дойдат повече въглехидратите. Е, може да се е случвало де, ако е много рядко, но инцидентно.
Пробвай с обикновена чаша преди да купиш друга Simple Smile
Танче, гадно за пръстчето. Аз днес за малко с матрака да му затисна ръката, ама все се врат където не трябва Sad
Да му минава като на кученце и бързо да забравя!
Ние днес правихме бебешки солети или солени гризинки - не че са солени, но са със сирене и не са сладки. Мама си хапна няколко, на Сами вече много му се спеше и само ги пробва, кучето и то ги хареса Simple Smile

# 707
  • Мнения: 973
Моят младеж днес става на 11 месеца. Малеее свършват месечетата на дечицата и скоро ще станат на годинка.
Кой е първият рожденник в групата? Хей, обаждайте се, че да ви поздравяваме и наричаме с хубавини!

Матей взе да спи по веднъж на ден, нещо като следобеден сън. Но продължаваме да си ядем около 5.00 ч.
Успява да се задържа прав в кошарката. Ако му подам ръчички се изправя от седнало положение, сам. Набира се за ръцете ми.

Танче, бързо да мине пръстченцето.
Ние понякога чукваме главичката, по моя вина и много ми става мъчно. Но и сам си я удря, и умишлено, даже.

Все още даваме само пет, и нещо подобно на боц. За чао маха, без да трябва. Опитва в проходилката по няколко крачки. Мъча се да го науча да показва 1 пръстче до Рожденият ден, но не се получава, още.

За София за купоните вижте клуб Морско конче. Ние се очертава да сме там.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 235
Танче, не се обвинявай за затиснатото пръстче! Дано бързо мине и като се събуди да е спокоен.

# 709
  • Мнения: 337
След 3 часа игра се чувствам като изтискан лимон 😂😂😂😂

# 710
  • Мнения: 159
Танче, кофти за пръстчето... дано бързо мине и да забравите и двамата. Не се обвинявай , случва се на всички.
Момичета , само при мен ли има разни дразнители , които ми натякват за второ дете или само аз им се дразня?!? Страшно мн ме нерви някой като ми каже  " Хайде време е за второ" !!! #Cussing out  както не се наспивам ... кога ли някой ще извади късмет .
Нашият РД е на 6ти . С Борко на Катето сме заедно , но съм почти сигурна, че има преди нас .
Лолр, честита ви последна месечинка!  Да сте здрави  bouquet

# 711
  • Мнения: 82
Имаме май вече 1-годишни в групата, ама не се обаждат. Помня, че имаше преждевременно родено детенце ноември. А тепърва ще се изреждаме. През декември също май не са малко. Ние сме от последните, чак на 23-ти януари. Да са ни живи и здрави порасналите дечица, колко бързо мина времето.. още си спомням бременността, всякаш беше вчера.   

Танче не се обвинявай.  Hug

# 712
  • Мнения: 5 119
Танче, много кофти за пръстчето. Мина ли му? Опасни са, нямат абсолютно никакви инстинкти за самосъхранение, понякога чак се плаша. Не се обвинявай  Hug
Иначе за количеството храна, днес водих Коко при ЛЛ и ме досрамя да и кажа колко яде  Rolling Eyes Тя ми обяснява че трябвало по 200 гр да изяжда  Joy Иначе за около два месеца и половина е качил около 200 гр и 5 см. Изобщо не качва много на тегло, но на ръст си държи темпото. Вече е 9860 гр и 79 см.
Лолр, честита месечинка!
Коко нали е изтърсака на групата, ще празнува рожден ден последен.
Гиги, никой не смее дори да ми дава такива съвети. Ей, полудявам като някой си вре носа където не му е работата. Дори най-близки роднини (разбирай майка и свекърва) нямат право да се месят и да дават акъли!

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ей, страхотни сте! Нищо му няма на дребен. Наспа се, стана, открадна дистанционното на телевизора и го пусна зад таблата на леглото. Сега няма вадене. Трябва да преместим цялата спалня, а за да го направим е необходимо да разместим половината обзавеждане в стаята  Joy  Бандит, какво да го правиш! Добре че другия телевизор е същата марка и сега разхождаме неговото дистанционно от стая в стая.
Пурплетка, сериозно ли трябва по 200 гр. да ядат? Боооже, ние гоним по 350 гр. на обяд и следобед ooooh!  
Гиги, много дразнещо това подпитване. Режи ги, ако трябва грубо, че и по-лошо ще става. Пууу, как пък нямат усещане някои хора, не знам. Кажи им, че не е модерно да имаш второ и толкоз  Naughty
Честита месечинка на Матей! Как бързо пораснаха дечицата ...

# 714
  • София
  • Мнения: 691
Хей, успях и аз да мина пак преди края на темата!  Simple Smile

Леле, какви са тези количества, които ядете в Бургас  Laughing Аз на Сами грамажи никога не съм мерила, но тези дни като взимаме кухня виждам, че техните са по 170-200 грама - никога не ги изяжда напълно, дори и да му харесат. Но поне се радвам, че пробва всичко и хапва поне по малко. Както писах, поръчах от Зелео и храната много ми харесва. Ще ги ползвам от време на време за разнообразие, докато стане време за държавната кухня.

Някой питаше за парчетата - Циндил май. Сами от самото начало яде парчета - слагам му ги на таблата на столчето и си взима каквото иска. Той така е захранен и няма проблем с тях. Сега го уча да яде от лъжица - аз му давам, помагам му да държи лъжицата или го оставям да маже сам... Мазалото е ужасно, но има напредък.

Сами си яде по 3-4 пъти на ден, в зависимост от програмата ни. Обикновено сутрин яде нещо тестено, което аз му правя - мъфини, гризини, бисквити + плод. На обяд яде някаква манджа или "кюфтета". След обяд хапва най-често банан, а вечер пак манджа или някаква комбинация от яденето от деня. Определено има апетит и сам си търси - почва да обикаля и да мрънка или се върти около столчето си за хранене и пак мрънка.  Crazy

От около седмица не ще да суче през деня. От няколко дни не ще и вечер при заспиване - сигурно е стачка, защото отказът е съпроводен с рев. Иначе през нощта си суче поне 2-3 пъти. Надявам се, че не е решил да се отбива, макар че щях много да се радвам да спре първо нощните и после днвените кърмения.

За слизането от леглото - започнах да го уча още щом започна да пълзи и Слава Богу бързо го усвои. Науми ли си, че иска да слезе, нищо не може да го спре.

Като ви чета мерките, Сами май е най-нисък - на 11 месеца го премериха 9,5 кг и 70 см - никаква промяна от предишния месец. Имам аз едно наум как го мерят, но и в действителност не изглежда едър. Успокоявам се, че е чаровен и дори да остане нисък, ще работим за чувството му за хумор.  Laughing

Вчера му правихме прощапулник - хвана лъжицата - ще става готвач. Пожелах му да в най-малко шеф. Simple Smile

Ох, много се улях пак, но така е като искам всичко да си кажа. Извинете.  Embarassed

# 715
  • Мнения: 457
Привет и от нас!
Честита месечинка на Матейчо! Човек като има деца вече истински разбира как бързо лети времето.

Бордо, честити ви крачета! Уверено и смело да престъпва в живота. 

Танче, не се обвинявай за пръстчето. Знам, че е много неприятно понеже и аз затиснах на Моника пръста на съдомиялната, ама тя само да чуе отварящия се звук и търчи да се напъха вътре и да дърпа чиниите. С пералнята е същото положение и вече гледам да ги правя тези неща като спи.

Малее и на мен много ми се вижда порции от по 300 гр. Нещо са ме наплашили от бързото качване на кг и рахита при децата, та гледам да давам не повече от 190- 200 гр на хранене. Чак не мога да повярвам как и се оправи запека след като почнахме държавната кухня и всяка вечер хапва супа. Пу пу дано ни се е решил проблема веднъж да винаги, че толкова се мъчеше.

Ние май сме едни от първите рожденици в групата на 3-ти януари. Обезателно ще се обадим да почерпим дори и да е виртуално. Купихме тоалета на малката и остава за мен да си харесам нещо, че положението с килата е страшно и още не си влизам в старите дрехи от кръста на долу. Освен че спрях да свалям даже последния месец съм качила и други два килограма.  Sad
 

# 716
  • Русе
  • Мнения: 764
Ева е дунда. Яде си по 220 гр. на хранене. Има 4 твърди хранения. Пу-пу, всичко яде за сега. Дано си остане като батко си и татко си всеядна.  Simple Smile На 27-ми сме на консултация и вече ще й взема бележка за ДК. След НГ започвам да взимам от частната, дано й хареса.
Ева е на 5.01 рожденичка. Ще празнуваме на 7-ми, събота. Още миналата седмица запазих детския клуб, а вчера поръчах торта. Запазила съм час за фотосесия  сутринта преди партито и май с това приключвам организацията. Дано само подаръка й пристигне навреме. Не , че ще разбере, ама все пак.

# 717
  • Мнения: 973
Ох, че хубаво с тия предстоящи рождени дни, и рождественски и новогодишни празници.
Само всички да сме живи и здрави, да се насладим от сърце с нашите дечица и близки!

Благодарим за поздравите за месечинките.

Бордо, честито ви! Чудесен избор на младежът.
Хайде да се оправи и времето и да ги събираме по често в парка!

Ние ядем по 190 гр с половин сухар. Или 220 гр без хлебче, на обяд. Сутрин продължавам да редувам кус-кус, с попара. Жълтък от време на време.  Следобед давам каша или кремче. Все още вечеря само АМ. През деня по малко бананче, авокадо или ябълка. Пробутвам и по някоя солетка-чат-пат.
Вода още си мразим. От биберон-абсурд. От истинска чашка по-става, но голямо мокрене пада.

Не зная писах ли вече, че прави крачици с проходилката. Но още му е трудно прав да стои, без помощ. Не може да слиза от никъде, но би се претаркулил с удоволствие.
И какъв характер е . Не дава никой да го гуши и целува. Той когато прецени. И сериозно ни отбутва с две ръце. И се пази. Продължава да рипа, като шантав в бънджито. Най-любимо му е то.
Малко ми е гадно, че все го слагам да зяпа песнички или бейби тв. Добре, че последното гледа свръх избирателно. И то от филмчетата, които дават най-рядко. Актуалните не ги харесва.

Днес ще ходим до едно приятелче, на гости. За пръв път е поканен. Обикновено идват у нас. И рядко малки дечица. Да видим как ще се държи.

# 718
  • София
  • Мнения: 966
Маги, къде ще правите фотосесия?
Аз искам да направим една семейна за рд-то, но още не съм харесала студио.
Нашето момче не качва. Още седи на 8.800 / 74 и това е. Втори месец не вдига цифрите, хапва си, но е адски активен, не се спира. Чувала съм, че некачването може да е глутенова несъвместимост - други некачващи бебета има ли? Гледам да не се втелясвам, но си седи на мерките от 9ти месец.
Като казахте телевизор - гледат ли малките ТВ? Давате ли им? Аз като пусна вечер да видя новини и той се хипнотизира директно, а не искам да гледа... дайте инфо да сверя часовниците  Peace
Честито на проходилите мъници  Hug

# 719
  • Мнения: 337
Моето съшо не качва 😉 няма как да е глутенова защото би направил алергия или пъпки или да му се подува коремчето.  ей тия зъби направо ми разказват играта пък за малките не знам. Гиги я ги отсвири тия,  те така са свикнали. След 1 година и хоп второ, щот уж по евтино, и по лесно се гледат две. А после и майката е готова бързо за работа. Кажи им да си правят те две,три пет...

Общи условия

Активация на акаунт