Натална карта

  • 19 958
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 924
Важен момент в сферата на образованието?
Спомени от 2000г...
Проблеми с началното училище, езикови проблем,... с братя и сестри

При опозиция на Сатурн през 2009г - newsm78

# 31
  • Мнения: 919
Когато започнеш да интегрираш съзнанието с подсъзнанието, ще си откриеш Стрелеца. Когато спреш да се съпротивляваш, защото смяташ, че земните неща са "правилни", което общо взето препраща към първото, ще спреш да се инатиш на тема земни знаци.

Абе, общо взето, колкото повече порастваш, толкова повече ще разбираш Стрелеца.

Както вече казах, "големият проблем" на тази карта не е асцендента. Просто все още си на първата стъпка. Просто не спирай тук.

# 32
  • Мнения: 2 206
Астрологията е интересна наука, но да "съдиш" или "опознаваш" даден човек единствено според зодията му е меко казано несериозно.: )
Позицията на Асцендента е важна, защото това е първи дом от наталната карта на човек, но той не заема по-важна роля от Слънчевия знак. Peace

Казват, че Слънчевия ни знак ни показва посоката в живота ни; качествата, които трябва да придобием в този живот, нещата, които трябва да научим, за да завършим мисията си. Това, че си се родила под знака на Телец, не означава, че притежаваш качества, характерни за Телците, а че трябва да се стремиш да ги придобиеш. Peace Така е и с всички останали знаци. Затова има Телци без пари Simple Smile, Раци без семейство, хаотични и разхвърляни Деви, Водолеи без приятели и пр. Grinning
Или казано по друг начин - Слънчевият ти знак (зодията) е мястото, към което отиваш. А мястото, откъдето идваш, е Луната ти. Simple Smile

Това от мен и скромните ми познания по Астрология. bouquet

# 33
  • Мнения: 919
Астрологията е интересна наука, но да "съдиш" или "опознаваш" даден човек единствено според зодията му е меко казано несериозно.: )
Позицията на Асцендента е важна, защото това е първи дом от наталната карта на човек, но той не заема по-важна роля от Слънчевия знак. Peace

Казват, че Слънчевия ни знак ни показва посоката в живота ни; качествата, които трябва да придобием в този живот, нещата, които трябва да научим, за да завършим мисията си. Това, че си се родила под знака на Телец, не означава, че притежаваш качества, характерни за Телците, а че трябва да се стремиш да ги придобиеш. Peace Така е и с всички останали знаци. Затова има Телци без пари Simple Smile, Раци без семейство, хаотични и разхвърляни Деви, Водолеи без приятели и пр. Grinning
Или казано по друг начин - Слънчевият ти знак (зодията) е мястото, към което отиваш. А мястото, откъдето идваш, е Луната ти. Simple Smile

Това от мен и скромните ми познания по Астрология. bouquet

Явно Хули Леонис е твоята пътеводна светлина!  Wink  bouquet

# 34
  • Варна
  • Мнения: 818
Скрит текст:
Важен момент в сферата на образованието?
Спомени от 2000г...
Проблеми с началното училище, езикови проблем,... с братя и сестри

При опозиция на Сатурн през 2009г - newsm78
всичко това как е свързано с асцендента и картата ми  Simple Smile

Скрит текст:
Когато започнеш да интегрираш съзнанието с подсъзнанието, ще си откриеш Стрелеца. Когато спреш да се съпротивляваш, защото смяташ, че земните неща са "правилни", което общо взето препраща към първото, ще спреш да се инатиш на тема земни знаци.

Абе, общо взето, колкото повече порастваш, толкова повече ще разбираш Стрелеца.

Както вече казах, "големият проблем" на тази карта не е асцендента. Просто все още си на първата стъпка. Просто не спирай тук.
ще видим до колко ще се опознаем с него  Grinning

Скрит текст:
Астрологията е интересна наука, но да "съдиш" или "опознаваш" даден човек единствено според зодията му е меко казано несериозно.: )
Позицията на Асцендента е важна, защото това е първи дом от наталната карта на човек, но той не заема по-важна роля от Слънчевия знак. Peace

Казват, че Слънчевия ни знак ни показва посоката в живота ни; качествата, които трябва да придобием в този живот, нещата, които трябва да научим, за да завършим мисията си. Това, че си се родила под знака на Телец, не означава, че притежаваш качества, характерни за Телците, а че трябва да се стремиш да ги придобиеш. Peace Така е и с всички останали знаци. Затова има Телци без пари Simple Smile, Раци без семейство, хаотични и разхвърляни Деви, Водолеи без приятели и пр. Grinning
Или казано по друг начин - Слънчевият ти знак (зодията) е мястото, към което отиваш. А мястото, откъдето идваш, е Луната ти. Simple Smile

Това от мен и скромните ми познания по Астрология. bouquet
мерси за отделеното време  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 2 206
Новата му книга е интересна и на "лесноразбираем" език за аматьори като мен.Simple Smile)

# 36
  • Мнения: 919
Новата му книга е интересна и на "лесноразбираем" език за аматьори като мен.Simple Smile)

Наистина е добър! Мисля, че би могъл да направи доста добри курсове. Обяснява разбрано и стегнато.

Лошото /или може би най-доброто/ е, че и в астрологията, както и във всичко останало има различни гледни точки, различни концепции. В крайна сметка всички езотерични науки в цялото им многообразие и с всичките им школи вътре в тях казват едно и също нещо, но по различен начин. И всеки намира това, което му пасва на неговата собствена визия /или енергетика, което е точно наталната карта, според мен/.

# 37
  • Мнения: 3 261
Всичко е важно. Даже ми е странно защо някои астролози се опитват да подредят по важност Слънцето, Луната и Асцендента, като се омаловажава едно нещо за сметка на друго. Трите "съставки" имат различни значения, но същевременно функционират като едно свързано цяло. Всяко нещо си има своето място и предназначение. Без да знаем какъв е изгряващият знак, не можем да построим натална карта, всички домове започват от изгрева. За точна прогноза да не говорим. Технически погледнато, силата на планетите, акциденталните им качества, специалните достойнства се смятат в зависимост от позициите им спрямо Асцендента. Далеч не е само "социална маска", за какъвто го представят астропсихолозите. Всяка карта се интерпретира, започвайки от Асцендента, а не от Слънцето или Луната, спрямо изгряващия знак се интегрира енергията на планетите в хороскопа. Да не говорим за това, че има системи, в които всяка планета придобива специфично значение в зависимост от знака на Асцендента, това са допълнителни нюанси и са важни за анализа.

# 38
  • Мнения: 919
Абе чак да игнорираме Слънцето и Луната заради асцендента, не съм съгласна, но честно казано не ми се навлиза в дълбочина, защото е малко безсмислено. Поради причината, която вече написах преди малко. Всеки говори на "майчиния си език", условно казано и въпреки еднаквостта на смисъла, биха могли лесно да се получат съществени грешки в превода. А за това какви войни могат да се водят - направо не ми се мисли! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 261
А кой е казал, че трябва да се игнорират светилата? Нямаше такова изявление в контекста на горенаписаното. Мисълта ми беше да не се подреждат по степен на важност. Несъмнено и трите са важни, това никой не оспорва. Без познаване на изгряващия знак няма прецизна интерпретация и няма точна прогноза. Доста астролози и с точен час на раждане не успяват да оценят и разтълкуват правилно натала. И ректификация се прави именно с такава цел - да се разбере изгряващият знак или да се уточни неговият градус. Ако наистина не е толкова важен, за какво е нужно всичко това? Тук не говорим за психология и за някакви йерархии по степен на значимост, а за това, че точката на изгрева е важна за цялостно тълкуване на хороскопа. Разбира се, можем да използваме слънчева или лунна домификация, но резултатът ще е друг.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 271
Стана ми любопипно  Simple Smile и пробвах да си направя такава натална карта. Да си призная - нищо не разбирам. Получи се ето това. Винаги съм знаела,че съм асцедент Стрелец.
http://www.astrotheme.com/images/zoom.php?ID=99

Насоки как да я разбера тази карта?

# 41
# 42
  • София
  • Мнения: 5 198
Хм , моята карта в astro.bg  показва , че Сатурн ми е 12 дом
Скрит текст:
а през http://www.astrotheme.com, показва , че Сатурн е в първи дом ?.
Скрит текст:

Доста хаотична Дева съм , явно пътят е към слънчевият знак .

# 43
  • Мнения: 221

Здравейте,
Някой може ли да помогне с разчитането?

Общи условия

Активация на акаунт