Глътна 50 стотинки, втори ден не ми ги "връща"

  • 11 154
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 820
Тези в болницата, като излезе снимката, ги питах къде е стигнала стотинката горе-долу, а те ми казаха, че трудно биха могли да определят. После като я занесох на педи, тя каза дебелото черво. Дали не се обърка тая жена. Дали да не отивам някъде другаде на лекар вече?  Tired Тях ли не ги бива, нея ли, мен ли........... !

# 61
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Щастливка Simple Smile, ще излезе! Hug

За да се успокоиш, във форума пишат лекари, защо не снимаш рентгеновата снимка и да я пратиш например д-р Оги - той е детски хирург и ще може да я разчете. Peace

# 62
  • Мнения: 1 820
Щастливка Simple Smile, ще излезе! Hug

За да се успокоиш, във форума пишат лекари, защо не снимаш рентгеновата снимка и да я пратиш например д-р Оги - той е детски хирург и ще може да я разчете. Peace

Сега ще я снимам, дано стане сполучлива снимката. Благодаря ти за идеята, не се бях сетила!  bouquet

Тъкмо чета твоята тема и не знам просто как и какво сте преживели, или по точно ти като майка. две батерии... Просто това жените са много корави, убедих се! Peace Гледах датите, за 2 дни е изакала едната батерия, нали правилно съм разбрала?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Долу-горе на 48-ия час изкара първата батерия, втората -няколко часа след това.  Peace

# 64
  • Мнения: 1 820
Браво на детето, поне ти е спестила седмица безсънни нощи!  Hug

Нещо не мога да се оправя обаче, как се прикача снимка , за да я пратя на ЛС на д-р Оги? newsm78

# 65
  • Мнения: 477
П.П. Стискам палци всичко с детенце да е наред.
ДетенцеТО. Съществителните се членуват, когато вече са били споменати.

Колкото до гръкляна, нали монетата вече е глътната?? Не говорим за намираща се в устата на детето монета, а за глътната, в стомаха. Или викаш.. знаеш ли я дали не е останала на гръкляна, без да разбере никой Joy
Малко анатомия, бе, хора, не сте ли се задавяли никога? Не сте ли се хранили? Не сте ли гълтали вода? Не знаете ли как протича едно гълтане?

niama_me, не знам къде те има и къде те няма, но в биологията - съвсем хич те няма със сигурност. Копи-пейста е хубаво нещо, но ако си почешем леко гънките на междуушното пространство ще достигнем до логичния извод, че веднъж попаднала в СТОМАШНО-ЧРЕВНИЯ тракт монета, батерия, храна, вода, въздух - НЕ МОЖЕ да иде КЪМ, В, НА, ВЪТРЕ, ВЪН и пр. на ДИХАТЕЛНАТА СИСТЕМА. Ако при поглъщането тръгне натам - съгласна. Но от стомаха към белия дроб... Все си мислех, че след като прочетох за жена, която се чуди дали не е забременяла от хавлия, вече няма какво да прочета в този форум - но... ето че имало...
+1 Laughing Кефиш ме. Не, те предполагат, че детето не е глътнало монетата, а си я държи на ръба на гръкляна и се чуди какво да я прави ooooh!

може само да се предположи, че монетата е стигнала безпрепятствено до стомашно-чревния тракт без това да е документирано със снимка. Най-вероятно това е така т.к. детето не се задушава, не се дави, не кашля и т.н.т., но теоретично допускането на niama_me e възможно.
Бавно, но славно стигаме до правилните изводи... всеки момент ще се случи.

Ходихме на рентген вчера. Стотинката е в дебелото черво, поне така каза педиатърката. Каза картофено пюре и чакаме. Аз обаче почвам да се чудя ,дали хубаво видя , че е в дебелото черво и ако е вече там защо не излиза! Вчера акахме два пъти и нищо, днес сутринта пак и пак нищо.  Sad Става вече много време от четвъртък следобед, това са 5 дни. Направо място не мога да си намеря. Не знам какво да правя. Докторката каза, че е минала опасния участък, обаче не знам бе Боже, хубаво ли видя тая жена.  ooooh!
Не, объркала се е. Те лекарите нищо не разбират Crazy
Дебелото черво ни е доста дълго, не знам дали знаеш.

# 66
  • Мнения: 1 820
П.П. Стискам палци всичко с детенце да е наред.
ДетенцеТО. Съществителните се членуват, когато вече са били споменати.

Колкото до гръкляна, нали монетата вече е глътната?? Не говорим за намираща се в устата на детето монета, а за глътната, в стомаха. Или викаш.. знаеш ли я дали не е останала на гръкляна, без да разбере никой Joy
Малко анатомия, бе, хора, не сте ли се задавяли никога? Не сте ли се хранили? Не сте ли гълтали вода? Не знаете ли как протича едно гълтане?

niama_me, не знам къде те има и къде те няма, но в биологията - съвсем хич те няма със сигурност. Копи-пейста е хубаво нещо, но ако си почешем леко гънките на междуушното пространство ще достигнем до логичния извод, че веднъж попаднала в СТОМАШНО-ЧРЕВНИЯ тракт монета, батерия, храна, вода, въздух - НЕ МОЖЕ да иде КЪМ, В, НА, ВЪТРЕ, ВЪН и пр. на ДИХАТЕЛНАТА СИСТЕМА. Ако при поглъщането тръгне натам - съгласна. Но от стомаха към белия дроб... Все си мислех, че след като прочетох за жена, която се чуди дали не е забременяла от хавлия, вече няма какво да прочета в този форум - но... ето че имало...
+1 Laughing Кефиш ме. Не, те предполагат, че детето не е глътнало монетата, а си я държи на ръба на гръкляна и се чуди какво да я прави ooooh!

може само да се предположи, че монетата е стигнала безпрепятствено до стомашно-чревния тракт без това да е документирано със снимка. Най-вероятно това е така т.к. детето не се задушава, не се дави, не кашля и т.н.т., но теоретично допускането на niama_me e възможно.
Бавно, но славно стигаме до правилните изводи... всеки момент ще се случи.

Ходихме на рентген вчера. Стотинката е в дебелото черво, поне така каза педиатърката. Каза картофено пюре и чакаме. Аз обаче почвам да се чудя ,дали хубаво видя , че е в дебелото черво и ако е вече там защо не излиза! Вчера акахме два пъти и нищо, днес сутринта пак и пак нищо.  Sad Става вече много време от четвъртък следобед, това са 5 дни. Направо място не мога да си намеря. Не знам какво да правя. Докторката каза, че е минала опасния участък, обаче не знам бе Боже, хубаво ли видя тая жена.  ooooh!
Не, объркала се е. Те лекарите нищо не разбират Crazy
Дебелото черво ни е доста дълго, не знам дали знаеш.



Всичко горе изписано, честно казано го прочетох, но умишлено не коментирах. Не намирам нещо смисъл да преливаме от пусто в празно и да се опитвам да налея на някой логика и акъл. Няма как тая стотинка пети ден да е в хранопровода, в белия дроб или в гръкляна, и т.н. при положение , че най-малкото детето ми нямаше да може да се храни, да си поема въздух. ..И ще стигне до червата, и после ще се върне обратно? Нова математика имаше хора които измислиха, но тук почва и на нова биология да ми намирисва.  ooooh! Много мога да пиша , но нито ми се спори, нито ми е до заяждане. По скоро притесненията ми са други. Да не е заседнала някъде по червата. Далеко съм от мисълта, че е в хранопровода или в белия дроб. Далеко бях и преди рентгена, защото на едно дете в 6 клас сигурно му е ясно, че като се задави, ако му влезе храна в "кривото гърло" дето викат бабите, може да се задуши....

Иначе не знам колко е дълго дебелото черво. Знам какво става с отпадъците които са вече в него. Wink

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 15:45 от Щастливка :-)

# 67
  • Мнения: X
В темата с батериите някой беше писал, че е чакал 2 седмици детето си за да изака чужд предмет. Та явно 5 дни не са много. Стискам палци да се случи днес!
Много ми е странно някои хора в какви теми леят остроумие.

# 68
  • Мнения: 561
Извинявай, Щастливке!. Дискусията (ако въобще това е подходящата дума) се разгоря НЕ защото някой се съмнява, че в случая монетета  е на път към гърнето, а по повод  зядливите забележки, които се появиха в темата и които (мен лично!) не ме "кефят". Права си да се възмущаваш, защото в този момент приемаш всяко изказване лично и не можеш да разсъждаваш хипотетично. Извинявай, още веднъж и спирам. Сигурна съм, че скоро ще откриеш "съкровището"!

# 69
  • Мнения: 1 820
Писах на д-р Оги, пратих му и снимката. Дано ми отговори.  Praynig
Дано и после като се събуди, да й се приходи пак до тоалетна и да ме направи най-богатата мама на света!  Praynig Praynig Praynig

# 70
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нещо не мога да се оправя обаче, как се прикача снимка , за да я пратя на ЛС на д-р Оги? newsm78

Качи я в някой сайт за снимки - аз ползвам photobucket, но има и други. След това му я пусни на ЛС като линк. Peace

# 71
  • Мнения: 1 820
Така направих, но гледам, че последно е бил на линия в събота. То естествено, че ще ударя на камък.  Sick

# 72
  • Мнения: 4 292
Намери някой специалист да я погледне таза снимка и да изкаже едно мнение.
ЛЛ показа ли ти я да я видиш? Все пак е монета, различима е на рентгенова снимка. Я качи я тук да я видим!
Вярвам, че скоро ще я видиш на живо Wink

# 73
  • Мнения: 1 820
О,да монетата си личи от км. Въпроса е в дебелото черво ли е? Каква съм такава Тома не верни, сега въртя и мисля, че докторката не е видяла хубаво...

http://prikachi.com/images.php?images/418/8931418Z.jpg

# 74
  • Мнения: 4 292
Вижда се едно кръгло петно долу вдясно сигурно е това, нямам идея, обаче това черво ли е. Мисли позитивно, значи върви надолу. Щом детето няма никакви оплаквания значи е на прав път и върви гладко.

Общи условия

Активация на акаунт