Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 4

  • 233 741
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 832
Пепи, в обикновен тиган ли ги печеш?

# 691
  • Мнения: 9 157
дебел, алуминиев нещо си ми е тигана.  Лидълски, не помня , май 3 години ползвам, много съм доволна.

# 692
  • Мнения: 18 880
Пепчо ,заразителна си ,и  аз мисля да опитам ,то такава кулинарка съм,че ме е страх някои  неща да правя.Като не съм ги правила навремето.Ще  си купя кори като изляза и ще опитам...всичко,които показваш в блога си  е хубаво,изпипано.И тук и другаде също...Здрава да си!

# 693
  • Мнения: 9 157
благодаря ти   Hug Всеки може да готви, се убедих в последните месеци. Ако купувате кори, купувайте наистина пресни турски, не българските, които продават с надписи - Одрински, турски.... Имат голяма разлика. Аз заради такива се бях отказала да ги ползвам.

# 694
  • Мнения: 53
Да, турските кори са страхотни! Откъде ги купувате в България? Не знаех, че има.

# 695
  • Мнения: 11 784
Аз съм купувала от вериги магазини Томи и Май Маркет.

От мен само Гигантско кюфте с паста и доматен сос

# 696
  • Мнения: 9 157
дай сега и цялото кюфте  Heart Eyes

корите аз ги купувам от магазинчета с турско/гръцка стока - имаме 2-3 такива тук. Веднъж седмично зареждат кори, сладки, маслини, зехтини......... всякакви такива неща

у нас от снощи мини омлети с оризв микс и зеленчуци  http://pep-4o.blogspot.bg/2017/02/blog-post_2.html



салата с френска леща, бейби спанак, домати и сирене



и питки с амарант

# 697
  • София
  • Мнения: 1 832
дебел, алуминиев нещо си ми е тигана.  Лидълски, не помня , май 3 години ползвам, много съм доволна.
Мерси, Пепи!

# 698
  • Мнения: 2 786
Благодаря Иланг-иланг  bouquet
Лабрекс, много хубави мини пици, дупчиш ли основата с вилица? Моите винаги се издуват странно, като кратерчета  и част от плънката се свлича настрани  Thinking, затова и спрях да ги правя....а са хит на детските рождени дни.
Merelenda , страхотно кюфте   Crazy.

У дома скука  Laughing
Пилешка супа




Яхния с вкусен жълт боб



Сух, сух свински бут (за пореден път се заричам месо от Кауфланд да не купуваме) с микс от зеленчуци и гъби - броколи, кладница, малко манатарка, праз лук, кромид лук, 2-3скилидки чесън




Пилешки бутчета с ориз - гледка от тавата  Laughing



Милинки




И пак целувки, по молба на децата



Хубав ден  bouquet






# 699
  • София
  • Мнения: 2 671
Ммммм, polly, милинките изглеждат много вкусни. Рецептата може ли?

# 700
  • Мнения: 22 867

Лабрекс, много хубави мини пици, дупчиш ли основата с вилица? Моите винаги се издуват странно, като кратерчета  и част от плънката се свлича настрани  Thinking, затова и спрях да ги правя....а са хит на детските рождени дни.

polly, преди време ги видях тук, не дупча, дори и вдлъбнатинки не правя, както е по рецепта, защото ги спретвам, когато ми трябва нещо бързо за хапване. Разплесквам тестото, мажа с нещо доматено, слагам каквото там съм решила и пека. Страшно мекички и вкусни стават, децата много ги харесват. И не само те, де! Simple Smile Peace
И аз ще чакам за милинките, чудни са! Heart Eyes И целувките! Heart Eyes bouquet chef

# 701
  • Мнения: 1 265
У дома скука  Laughing
Пилешка супа

И аз искам такава скука - Laughing  newsm78 А "сухия свински бут" - явно е прелетял от Норвегия - тук свинското е такова сухо  Mr. Green

За всички останали вкусни неща - просто нямам думи.  smile3501 newsm51 newsm51

У дома (понеже аз съм на плодова диета  Mr. Green) - синът се наслаждава на спагети
*карбонара


* лингуиди по Корейски


* и друг вид паста с гъби, сирена и сметана






# 702
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 553
 Шилешко-телешка саздърма

# 703
  • DE
  • Мнения: 971
Купих тези дни един кози кашкавал(скъпотия). Няма вкус ни на кузъ, ни на уфцъ, ни на заек...та
Пържени яйца със суджук и настърган кашкавал



Наполеон с бита сметана, крема сирене и порядъчна порция яйчен ликьор


# 704
  • Мнения: 158
Ах, пеп-4o, сега ще ме караш да идирвам турски магазин!  newsm78 Ако някой знае подобен в София, моля пишете, чувала съм за женски пазар, но така и не стигнах до там. Ама заради това гюзлеми ще се жертвам  Mr. Green
Merelenda, идеята ти много ми хареса  Peace
От мен сурови трюфели с шипково брашно, кайсии и портокал. Вкусът е ммммм... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт