Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 4

  • 233 744
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 152
Здравейте, страхотни чудеса и вкуснотии сте натворили. олизах се няколко пъти ...
Петък, 3-ти е и имам малко повече време и затова се появявам с един малко по-длъчък отчет от последно време - малка компенсация за отсъствието....

пържен по един различен начин чернокоп - много вкусен


само гръбната му кост остана


печено джоланче


дроб сърма


печена шилешка главичка


агнешко с ориз и зеленчуци


чорба от крачета


боб на фурна


зимна салата, поднесена с шишчета


пак боб, но като яхния с малко гъбки вътре - стана много вкусен


чеснови пърленки


мариновани пилешки гърди на грил тиган


за десерт - печена тиква


Ако съм бил досаден, извинявайте!
Приятен уикенд!

# 706
  • София-Младост
  • Мнения: 23 408
ОХ че вкусно...много харесвам хора дето си угаждат с храната  chef
Батето скри ми шапката, а половината неща ще ги сънувам.

# 707
  • София
  • Мнения: 15 516
Пиле лютика.Не съм очарована, очаквах повече, явно не е моя вкус, въпреки,че и картофки сложих.

# 708
  • Мнения: 1 210
 Шоколадова торта.


# 709
  • Мнения: 807
ооо Тайна, щях да се разплача като прочетох коментара!! Недей така, слагай чесън и лук и гарнирай с бучка сирене - дай  още един шанс на лютиката!

# 710
  • Мнения: 8 163
Фея,
Скрит текст:
не стават ли жилави суши джобчетата Thinking
Ако се скъси "подгъва" откъм гърба на джобчето, не са жилави.

***

Какаов чия пудинг с мандарина и веган шоколадови капки



Спанак, нахут, краставици, домати, маслини, бял лук, подправки



Банани, прясно смляно ленено семе, тофу, спанак, бадемово кисело мляко с ананас, портокалов сок. Поръсено с какаови зърна.



Училищен обяд: басмати с бобови, моркови, царевица и черен сусам. Растително кисело мляко за снак.



Картофена салата (небелени картофи, сладък лук, веган чипотле майонеза, копър, целина) и веган италианска наденица.



Училищен обяд: розов мадагаскарски ориз с бобови, царевица, сладък лук, копър. Веган шоколадови прецелчета за снак.

# 711
  • София-Младост
  • Мнения: 23 408
ооо Тайна, щях да се разплача като прочетох коментара!! Недей така, слагай чесън и лук и гарнирай с бучка сирене - дай  още един шанс на лютиката!
И картофите да махне, и да го приготви лятото, с хубави пресни домати и чушки... Пак ми се прияде  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 2 152
здравейте, уикенда си отива вече и преди да ни "завихри" новата седмица:

едно уникално кюфте за двама от три вида меса и доста пикантно



и в разрез


и поднесени в компанията на едно уникално хлебче за двама - с кисело мляко - http://batimiti.blogspot.bg/2017/02/blog-post_4.html



Приятна неделна вечер и Наздраве!

# 713
  • Мнения: 9 157
ооо Тайна, щях да се разплача като прочетох коментара!! Недей така, слагай чесън и лук и гарнирай с бучка сирене - дай  още един шанс на лютиката!
И картофите да махне, и да го приготви лятото, с хубави пресни домати и чушки... Пак ми се прияде  Mr. Green

подкрепям  Peace

от мен пилешко в портокалов сладко кисел сос http://pep-4o.blogspot.bg/2017/02/blog-post_4.html

# 714
  • София
  • Мнения: 15 516
Баници - с яйца и сирене и с праз, яйца и сирене.



# 715
  • Мнения: 22 867

Тайна, чудно изглежда баничката! Heart Eyes bouquet chef
А  huliganka с тая торта....прекрасна е на вид, а на вкус само мога да си представям! Heart Eyes bouquet chef

Аз с купа нездравословни беляши. Mr. Green


# 716
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 424
Батето - няма такова нещо "досаждане"  Peace Нали темата е за това а и колко полезни неща се научават Hug
 
В събота ми дойде музата да пробвам нови неща и ето:
№ 1-  изцяло по идея на Ала-Бала да се ползва форма за кекс, прословутата торта на Тереза Маринова
  и парченце
 Сметаната  не ми стигна за украса отгоре  Embarassed и тук е полята с разтопен бял шоколад.

№ 2 - нещо видяно в интернет, най-лесно беше да се преведат необходимите продукти, но явно ще трябва да се търси превод и на тънкостите  ooooh! стана много вкусно, но не така както беше на картинката в готов вид Naughty Една от грешките ми че не се получи такава глазура е и неизползването на горчица /така поне си мисля/

Двечките със сусама трябваше да са с такава глазура и тъй като не бях сигурна че ще се хареса на домочадието половината ги намазах с разбито яйце.
И нещо по-обикновено:
- солен кекс
- суджук с лук и сини сливи пеп-4о снимката е специално за теб  Hug
- а този "домашен" зелен лук отиде в една картофена салата  Wink
Ето - на това се казва дълъг пост  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Praynig

# 717
  • Мнения: 9 157
чудесна яхнийка Simple Smile, да имзаше една такава за наближаващия обяд Simple Smile  Hug
пресен лук и аз си отглеждам така през зимата Simple Smile малко е, но пък спасява, когато няма купен.

# 718
  • Мнения: 1 265
                                  ПРИВЕТ ПРИЯТЕЛИ -  smile3525

Малко позачезнах, но си имаше причина - малка разходка из Скандинавието (и нови местни рецепти)
labrex - вземам си беляшите  Shocked
mama iasi - от теб тортичка
Тайна - баничка с праз - ММММ
пеп-4о, Батето, matze - вие сте без коментар  Hug bouquet
Фея - при теб както винаги - цветно и много красиво  bouquet
huliganka - ако можех да телепортирам тази торта у дома  newsm78

Днес у дома - миш-маш и таратор




и крем-карамел

# 719
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 424
И последно показване:
-  от matze  bouquet - "пухкави хлебчета", любими на всички в къщи.

sem22 - ще ти пратя внучката, таратора може да го яде по всяко време на денонощието  Wink

Общи условия

Активация на акаунт