Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 4

  • 233 749
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 152
Една изцяло "домашна" салата - краставици от градината, домашно сирене и изцяло собствено производство саламче, на което скоро ще пусна рецептата...

# 76
  • Мнения: 1 265
ЗДРАВЕЙ ДРУЖИНА СЛАВНА
Личи си че вече е Октомври - тиквеник и печена тиква - че и пълнена даже има; пържолки разни и скаричка;мезенцата на Батето; сладкиши с есенни плодове  chef bouquet Въобще при всички има кулинарно вълшебство.
Само Фея не променя менюто - но при нея винаги е лято!

Имаме и нови в групата - на ТЯХ добре дошли  smile3525

У дома - баница (от преди няколко дни)- с готови кори и газирана вода. И пак корите недобри - явно баница у дома няма да се яде.



днес - мусака и крем-карамел (и двете с лоши снимки




# 77
  • Мнения: 39 781
Сем, дай рецептата за заливката на мусаката!

# 78
  • Мнения: 8 163
Филийки от пукана царевица, киноа и сусам със сурова веган шоколадова размазня и ситно нарязани ананас, киви и ягоди



Веган чийзбъргър: тънка многозърнеста питка, рукола, веган бъргър с черен боб, веган американски кашкавал, домати



Плодова салата от манго, банан, киви, нар и натрошени какаови зърна



Веган таратор: бадемово кисело мляко, домашен соев кефир, краставица, орехи, копър, чесън, хавайска червена сол



Квасен хляб с хумус, чушки, зелен лук и кимион на зърна

# 79
  • Мнения: 2 152
Фея, този веган бъргър с черен боб ме заинтригува. Как се прави- като кюфте от боб ли?

# 80
  • Мнения: 636
Sve, от твоите снимки винаги рязко огладнявам..
Батето,времето захладня и се започна с мезетата. Много интересни идеи, ще се пробва това с марлята, че и ние обичаме домашните мезета.
Labrex, както винаги при теб много вкусно и богато.
Поздравления за всички.
Аз се записвам в темата с :
боб с пържени кюфтета, любоми на моята половина, а вече и на дъщеря ми:

пълнени чушки

киша със спанак не Елексир, само че във форма на мъфини

и козунак

# 81
  • Мнения: 11 784
А, изпуснала съм ви от поглед. Уж чат пат се разписвам, че да следя темата, ама този път и в известия съм забравила да отметна.

Та накратко от мен:

Касапски сач


Свинско с гъби и кашкавал


И едни Канелени кифлички с орехи и тиква

# 82
  • София-Младост
  • Мнения: 23 408
Есенно вкусно е тук...много ми хареса един сач и сума ти кифлички, пици и подобни тестени вкусотии. Умирам за такъв ориз с нещо месно като на labrex и Батето!
Фея, тези Филийки от пукана царевица, киноа и сусам ти ли ги прави (ако да-как?) или са купени?

От мен едни Таnанови бисквитки

# 83
  • Мнения: 1 265
Сем, дай рецептата за заливката на мусаката!

mariat - Заливката я правя от няколко месеца по рецепта на Батето -

 За заливката: 1 кофичка кисело мляко, 3 яйца, по 1/2 ч.л. сол и черен пипер; 2 с.л. с връх брашно и 1/2 ч.л. бакпулвер или сода.

** Разбивам яйцата с ч. пипер и солта, добавям киселото мляко със изгасената сода и накрая брашното.
Количеството на продуктите варира според големината на тавата!!! Но винаги съотношението е такова; само понякога слагам и 4 яйца (има го в друга негова рецепта така).
Успех  chef

Днес у дома - панирана червена капия и спагети Карбонара (които не стигнаха до снимка Rolling Eyes)

# 84
  • Мнения: 8 163
Фея, този веган бъргър с черен боб ме заинтригува. Как се прави- като кюфте от боб ли?
Купешки е, душа. Всичките веган "меса" и повечето веган "кашкавали, сирена и млека" взимам готови.

Фея, тези Филийки от пукана царевица, киноа и сусам ти ли ги прави (ако да-как?) или са купени?
И те са купени.

***

Веган макарони с кашкавал върху канапе от рукола



Оребрени печени картофи + салата от зеленолистни, лук, балсамов оцет и шарени репички



Обяд за училище: оребрени картофи, напълнени с веган салам + краставица + домати. Банан за снак.



Спанак, кейл, ягоди, банани, лимонов и портокалов сок, конопено семе



Азиатски спагети с шитаке, бок чой, зелен лук, броколи, шарени моркови, джинджифил, чесън, соев сос и веган кимчи

# 85
  • Русе
  • Мнения: 8 803
Здравейте  Hug
Мусака и от мен  Flutter


Пица от кайма

# 86
  • Мнения: 39 781
Juliette14, може ли и твоята рецепта за заливка. Обожавам я. Искам да си направя цяла тава само заливка и само за мен!

# 87
  • Русе
  • Мнения: 8 803
Juliette14, може ли и твоята рецепта за заливка. Обожавам я. Искам да си направя цяла тава само заливка и само за мен!
Ох, аз съм същата.   Blush
Аз малко на око правя ама долу горе ще кажа, пък дано ти се получи.
За тава с дъно около 30 см:
Две или три яйца,  разбити леко с тел, се смесват хубаво с 400 г кисело мляко.
Отделно в 3-4 с.л. олио се запържват 3-4 с.л. с връх брашно. След покафеняването му бавничко се добавя вода или прясно мляко, докато се получи гъста каша, която се отделя почти като топка от стените на съда.
След като изстине леко кашата, постепенно се добавя към нея киселото мляко и яйцата. Хубаво се разбърква. Добавя се сол. И полученото се изсипва върху мусаката. Пече се до зачервяване.

# 88
  • Мнения: 2 152

Фея, благодаря за линка. След като са посочили съставките и основни данни, ще се пробвам. Най ми допадат подобни неща, но не купувам готови, а предпочитам да се "помъча". Все пак отделям време за това, де ....

Днес е хладно и се включвам с нещо подходящо
Джолан със сос на фурна



# 89
  • Мнения: 39 781
 Juliette14, хиляди благодарности!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт