Грижи за косата - Тема 98

  • 107 756
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 576
Мисче,аз нямам проблем слава богу  Simple Smile
Моето мнение беше към зададения въпрос на потребителката Wink Hug
В бързината не съм видяла добре и съм те цитирала.😃

# 31
  • Мнения: 978
Благадаря ви , момичета.  bouquet
Омазала съм се обилно с кокосово  и арганово.Има леко облекчение.Ще поседя поне 2 часа.Дано мине ,че е ужасно и не се търпи Rolling Eyes

# 32
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
Записвам се и аз в темата  Hug

За косата си полагам страшно много грижи.Всяка седмица правя домашни маски,последната близо година маслени за дължините ,напоследък започнах да ги разнообразявам като добавям кисело мляко,прясно мляко ,банан,авокадо,мед,...и др.
За скалпа тривитаминол,ЯЧРМ ,кокосово масло .Пролетта правих курса с горчицата на прах,мисля сега да направя още един.
На няколко пъти правя и ламинирането с желатин.

Относно останалите грижи с козметични продукти за коса,ето тези които имам и ползвам напоследък:

http://tediata.blogspot.bg/2016/09/blog-post.html




# 33
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен!  Имам нужда от съвет,  имам мазни корени и много,  много сухи краища (заплитане,  цъфтеж,  липса на блясък). Не използвам никаква термична обработка,  боядисвам се всеки месец с Loreal Excellence. Пия Priorin,  вече втора опаковка. Използвам шампоан и балсам на Tigi Color Goddes,  и завършвам с Tigi Ego Boost или Argan Oil hair treatment. Наскоро си взех и ампула на Alfaparf nutritive esential oil и ампула  Broaer b2 nitritive revitalizer. Иска ми се да подсиля и хидратирам ударно косата си,  защото вече 7 месеца кърмя и тя опада страшно много и състоянието й е плачевно. Моля да ми препоръчате режим или продукти,  които биха ми помогнали (може би съм по-склонна да изпробвам готови пподукти,  отколкото домаини такива). Бюджета ми не е оскъден,  но и не възнамерявам да харча състояния само за един продукт. Благодаря Ви мили дами.

# 34
  • Мнения: 130
Откакто спрях мазилата и натруфените маски, косата ми е като нова.Слагам само зехтин и след измиване с вода я плакна с минерална или с натурално газирана.
Някой беше споменал за полиране на косата.Аз изобщо не съм доволна от този метод,трябва си истинско подстригване според мен.

# 35
  • Мнения: 978
Здравейте и от мен!  Имам нужда от съвет,  имам мазни корени и много,  много сухи краища (заплитане,  цъфтеж,  липса на блясък). Не използвам никаква термична обработка,  боядисвам се всеки месец с Loreal Excellence. Пия Priorin,  вече втора опаковка. Използвам шампоан и балсам на Tigi Color Goddes,  и завършвам с Tigi Ego Boost или Argan Oil hair treatment. Наскоро си взех и ампула на Alfaparf nutritive esential oil и ампула  Broaer b2 nitritive revitalizer. Иска ми се да подсиля и хидратирам ударно косата си,  защото вече 7 месеца кърмя и тя опада страшно много и състоянието й е плачевно. Моля да ми препоръчате режим или продукти,  които биха ми помогнали (може би съм по-склонна да изпробвам готови пподукти,  отколкото домаини такива). Бюджета ми не е оскъден,  но и не възнамерявам да харча състояния само за един продукт. Благодаря Ви мили дами.

За мазни корени и сухи краища има специален шампоан на Керастаз и на Филип Кингсли
https://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-za-mazni-koreni- … e-balancing-75-ml
https://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-za-mazni-koreni- … n-divalent-250-ml
За хидратиране препоръчвам ти маската на секси хеър лилавите , Кюн-витал нутришън и серията на наши арган. За косопада - керастаз имат такива ампули .

# 36
  • София
  • Мнения: 10 858
Шайн, за сърбящ и белещ се скалп може да мажеш с алое вера гел или Себорал форте (всъщност и с двете). Също така помисли, дали не  е реакция към шампоани, маски или стилизанти, които ползваш.

Благодаря за темата  Hug

# 37
  • Мнения: 1 419
Записвам се и аз в темата
Имам нужда от съвет, имам гъста коса с твърд косъм, и ми е много обемна и бухнала, от няколко месеца правя домашни маски със зехтин, жълтък, мед. Вчера се намазах и с кокосово масло и след като я измих с бадемово масло. Но пак ми е бухнала. Иначе шампоана ми е на Глис с кератин. Моля да ми препоръчате нещо с което самият косъм да стане по мек и по прибрана да ми стои косата

# 38
  • Мнения: X
Привет.
Подариха ми L'Oréal Paris Elseve Fibralogy интензивен бустер за възобновяване гъстотата на косата,

но не разбирам как се ползва, защото е на полски.

Бихте ли ме посъветвали в корените ли се маже, на суха или на мокра коса, дали се изплаква?

# 39
  • Мнения: 678
Let_it_shine благодаря зя продложенията.  bouquet Няма да успея да купя всичко наведнъж,  но поне една от маските ще побвам задължително.

# 40
  • Мнения: 28 930
Откакто спрях мазилата и натруфените маски, косата ми е като нова.Слагам само зехтин и след измиване с вода я плакна с минерална или с натурално газирана.
Някой беше споменал за полиране на косата.Аз изобщо не съм доволна от този метод,трябва си истинско подстригване според мен.
Подкрепям, химията си е химия! Косата ми е в по добро състояние тогава, когато се "плескам" по малко!

# 41
  • Мнения: 18 576
Натуралните масла много подхранват,но понякога ефекта им е обратен.

# 42
  • Мнения: 28 930
Натуралните масла много подхранват,но понякога ефекта им е обратен.
Напълно вярно!
За косата е важен и начина на живот, почивка, тип хранене, стрес, хормонален баланс......

# 43
  • Мнения: X
Герда, само тук намирам описание на чешки как се ползва.
Преводача казва следното :
Цитат
Смесете в дланите едно и също количество бустер и маска или балсам, нанесете върху цялата дължина на измита коса, оставете и изплакнете. За оптимален ефект, използвайте 2 пъти седмично.
Hug

# 44
  • Мнения: 978
Записвам се и аз в темата
Имам нужда от съвет, имам гъста коса с твърд косъм, и ми е много обемна и бухнала, от няколко месеца правя домашни маски със зехтин, жълтък, мед. Вчера се намазах и с кокосово масло и след като я измих с бадемово масло. Но пак ми е бухнала. Иначе шампоана ми е на Глис с кератин. Моля да ми препоръчате нещо с което самият косъм да стане по мек и по прибрана да ми стои косата

Ако искаш пробвай серията на керастаз дисциплин или на Ливин Пруф Анти фриз. Другото което е вземи си олио финиш - лореал митик ойл или вела лукс ойл.
От Глис шампоаните не бях преди доволна както и от елсев, елсев много ми изсушаваше косата , а глис не ми я измиваше хубаво. Ако нямаш възможност за тези по горе , пробвай медицинска козметика - Юсерин имат много хубави шампоани.
И моята коса навсякъде стърчи и все още търся такъв продукт за приглаждате. Ако открия такъв ще споделя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт