Есен на вратата чука, ОКТОМВРИйче на мама ще загука!

  • 50 861
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 118
cristi, виж какво дават при упътването за употреба на стерилизатора на Авент. Предполагам, че същото важи и за Чико:

Когато използвате стерилизатора, върху нагревателния елемент на основата може да се
появят малки петна. Това е натрупан накип. Колкото по-твърда е водата, толкова по-бързо
се натрупва накип. Почиствайте стерилизатора от накип поне веднъж на 1 или 2 седмици,
за да се гарантира ефикасната му работа.
1 Налейте във водния резервоар 80 мл/2,7 унции бял оцет (5% оцетна киселина)
и 20 мл/0,7 унции вода.
2 Оставете разтвора във водния резервоар, докато накипът се разтвори.
3 Изпразнете водния резервоар, изплакнете го обилно и избършете основата с влажна кърпа.

Актив драй са памперсите, да, ама подозирам, че нещо не са му по мярка и не съм доволна.

# 736
  • Мнения: 19 687
Пробвах вече с оцет и успях, благодаря  bouquet

# 737
  • Мнения: 226
Ей, не спахме, ама и сутринта сме на линия Laughing
И тук водата е с доста калк, та ми дадохте идея за почистване  Naughty
Кристи, мисля че моята бебка я е гъдел от масажите, защото се свива Simple Smile
За памперсите - ние сме още на 1, но съм пробвала само Babylove и Pampers (и двата ми пропуснаха само по веднъж)
И да се оплача - много хълца, чак като спи се събужда ... ooooh!
П.с. Блазе на почиващите ( макар и следващ уикенд ) и на подпомаганите от роднините

# 738
  • София
  • Мнения: 861
Охо, изтървала съм среднощното парти Flutter Другия път - с покани Mr. Green

За памперсите - уверих се вече колко индивидуални са нещата. Дали пасва хубаво около крачетата, без да стиска и без да има твърде много свободно място, да е добре и да не се отлепя на кръста, да не дразни кожата, да попива без да мокри и да виси и т.н. Твърде много фактори са, за да има едно общо универсално решение за всички. Оплаках ви се Премиума колко много ни пропускаха (поне по 2-3 пъти на ден като бяхме само на тях). Със зеления памперс нямаме този проблем, даже бих казала, че е с голям капацитет на попиване, но пък нещо не ми харесва как ѝ понася на дупето и гледам сега да го избутвам по-набързо, че много имаме от тях. От Либерото съм най-доволна (междувременно пробвах и Molfix, Softino, Toujours, но не са нашите пелени определено) и оставаме с тях.

А снощи открих и най-яките мокри кърпички - зеления Бебелан Mr. Green Тия на Памперс ме вбесяват с това, че като бръкна да извадя една, те излизат 10... много калпава работа, а отделно и са така скъпи #Cussing out Бебеланът са евтини, плътни, миришат фантастично и си излизат както трябва да излизат - по една.

Бебето не съм го изтървала още, но пък имахме друг инцидент. Аз все носех една верижка с кръгла паричка с астро знаците на нея. И бубчето, както я държах, се дръпна назад и с такава засилка си стовари тежката глава върху паричката, че ѝ остана отпечатък и даже леко ѝ се разкърви кожата Shocked Shocked Shocked Не очаквах да го направи. Сега верижката е в коша, че нещо не можех да я гледам след инцидента.
Отделно има навика да си сваля сама ръкавиците (и с чорапите е също толкова добра) и да си дере лицето. Tired Не знам как да я отуча... newsm78

# 739
  • Мнения: 1 739
Момичета, забавих се малко, но ето я новата тема, вече в раздел РОДЕНИ
Ще я дооправя със снимки тези дни.

# 740
  • Мнения: 218
Да ви се оплача, минах на Памперс 3 от синия, който е 4-9кг. За пореден път пропуска. Чудя се дали е голям или просто не е ок самият памперс. Нашият бебок вече е над 5кг, но някак широк стои сякаш, особено на крачетата. С Премиум Кеър не съм имала никакъв проблем и се чудя дали да не се върнем пак на него. Или просто да вземем двойка пак.
И на мен премиума не ми пропуска, а другият винаги!
Аз от няколко дни правя зверски опити да разредим храненията, че 8 на ден не са рработа. През деня с чайчета и разходка    успявам, но вечер е кошмар . Снощи стана в 11, 2, 5ч. И кога по точно да спим?  Вчера докато бяхме на разходка ми стана лошо - кръвното ли не знам, но едвам вървях. И просто искам 1 вечер СЪН!!! 
Според вас възможно ли е Лефакса да ги засища малко?  Вчера както ревеше от глад и аз пръскам лефакс и започвам да топля млякото и той заспа и откара 1 час. Странностти....

# 741
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Кате и на мен ми се е случвало така с лефакса.. Пръскам два пъти и докато сеърша с това което правя той е откъртил.. Но при нас сънят е много кратък защото каката все пее вика кряка.. Лудува детето и бебчо не може да, спи.. Но все пак сигурно им влияе засищащо.. Може би..
☺😜😘

# 742
  • Мнения: 294
Норичка, пиши в новата тема  Hug
Линка е през един пост.Р-Н го е дала.

# 743
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Благодаря ти нещо съм я пропуснала  Crazy bouquet

Общи условия

Активация на акаунт