Какво да направим с останалите яйца?

  • 71 469
  • 224
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 483
На лютика - 2-3 сварени картофа, според размера, намачкани или настъргани; за това време от годината замразени или консервирани печени червени чушки, през лятото - прясно опечени, ситно накълцани или още по-добре счукани в хаване, към 500-750 гр, според колкото ги обичате; 3-4 намачкани или настъргани сварени яйца; 200-300 гр ситно натрошено сирене, за тези на диета - извара и една голяма кофичка заквасена сметана, въпреки че отива по-малко, може и с цедено мляко; сол,чесън, магданоз, оцет, зехтин на вкус, аз му ръсвам и малко черен пипер. Цялата галимация може да се метне и в блендер и се получава едно чудооо- мезе за ракийка , върху препечена филийка , пълнеж за нещо си, изобщо - както ви се иска. Може да си променяте пропорциите по вкус, както и да го правите по-гъсто или по-рядичко.По врачонско си знаят да си хапват с табайет  Wink
[/quote

Ах, това е точно по наш вкус Heart Eyes

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 10 360
На лютика - 2-3 сварени картофа, според размера, намачкани или настъргани; за това време от годината замразени или консервирани печени червени чушки, през лятото - прясно опечени, ситно накълцани или още по-добре счукани в хаване, към 500-750 гр, според колкото ги обичате; 3-4 намачкани или настъргани сварени яйца; 200-300 гр ситно натрошено сирене, за тези на диета - извара и една голяма кофичка заквасена сметана, въпреки че отива по-малко, може и с цедено мляко; сол,чесън, магданоз, оцет, зехтин на вкус, аз му ръсвам и малко черен пипер. Цялата галимация може да се метне и в блендер и се получава едно чудооо- мезе за ракийка , върху препечена филийка , пълнеж за нещо си, изобщо - както ви се иска. Може да си променяте пропорциите по вкус, както и да го правите по-гъсто или по-рядичко.По врачонско си знаят да си хапват с табайет  Wink

Ухаааа страхотна рецепта   bouquet

Да върха е.Във вторник ще се събираме с приятели и смятам да я пробвам, сигурна съм че ще направи впечатление  Simple Smile

# 107
  • Мнения: 199
1/   яйца+зелен лук+консервиран зелен грах+майонеза=лесна и много вкусна салата
2/   яйца + зелен лук =много хубава плънка за ,например, банички от бутер тесто!  bouquet

# 108
  • Мнения: 3 830
Слагам ги на марулена салата или друг вид салата. Примерно правя овчарска салата и слагам и яйца Peace

# 109
  • Мнения: 679
Аз вчера направих следното от 4 спукани варени яйца:   /като част от ордьовър/

Разрязват се по дължина яйцата, изваждат се внимателно жълтъците и се мачкат с вилица. Слага се извара - няколко чаени лъжички /според желанието/, малко настърган кашкавал на ситното ренде, 1-2 ч. л. майонеза, 1 ч. л. горчица, щипка смлян черен пипер, ако е необходимо и малко сол. Сместа се разбърква до еднородна маса и се гребва с чаена лъжичка или шприц и с нея се пълнят белтъците. Подреждат се в чиния и по желание може да се поръсвт със съвсем малко червен пипер за цвят.

Аз подредих яйцата в чиния върху листа от къдрава салата, направих в средата розичка от домат, подредих кръгчета краставици и рози от репички, тук-там по малко луканка и се получи чудесно мезе за ракийка  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 03:31 от dixi

# 110
  • Мнения: 1 224
Това с лютиката ще се пробва!!!
Аз винаги правя едно предястие, тук видях няколко подобни варизации, моето е:
яйцата се режат на половинки, вадят се жълтъците в купичка и се размачкват с вилица и една лъжица майонеза, добавя се сол и ч.пипер, пресен лук и магданоз.Напълват се половинките белтъци с жълтъчената смес и в същата купичка се забърква заливка от майонеза и две лъжици кисело мляко (хубаво се обира полепналия жълтък по купичката).Заливат се яцата със така приготвения сос.

Другото което правя е яйчена салата за сандвичи :
яйцата се намачкват добре с вилица (или направо в блендера) и се добавя малко майонеза и малко течна сметана (може и квасена, става леко киселко).Консистенцията да не е много течна.Сол на вкус.Намазва се дебело филийка и се слага отгоре друга - любим сандвич на сина ми.

# 111
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
яйчен пастет-яйца,маргарин,сирене,сол.Омесва се на пастет-може за гарнитура,но повече за мезе
Този маргарин има ли начин да се избегне, че в къщи такова нещо не консумираме?

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
яйчен пастет-яйца,маргарин,сирене,сол.Омесва се на пастет-може за гарнитура,но повече за мезе
Този маргарин има ли начин да се избегне, че в къщи такова нещо не консумираме?

Това се нарича "Шопски хайвер" и се прави с масло. Още на 1-ва страница съм писала за него Wink

# 113
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
яйчен пастет-яйца,маргарин,сирене,сол.Омесва се на пастет-може за гарнитура,но повече за мезе
Този маргарин има ли начин да се избегне, че в къщи такова нещо не консумираме?

Това се нарича "Шопски хайвер" и се прави с масло. Още на 1-ва страница съм писала за него Wink
Добре де, маслото може ли да го няма или да се замени с нещо друго?

# 114
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пробвай с майонеза  Sunglasses
ако и майонеза не ядете, тогава с цедено кисело мляко

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
t_ilieva, така вече се променя вкуса.

# 116
  • Мнения: 679
Другото което правя е яйчена салата за сандвичи

Това не е лошо като идея. Аз като правих онзи ден пълнените яйца, забърках малко повече смес и понеже ми остана, я намазах на препечена филийка и ми хареса. Получи се сандвич с яйчен пастет. Мъжът ми, обаче, не се впечатли особено. Той повече обича от ония зеленчуци дето растат на кокал... Laughing  Аз мисля, че може отгоре на сандвича да се сложи кръгче домат и магданоз. Поне за моята рецепта:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94677.msg7329023#msg7329023

Жалко, че тогава не се сетих и си го ядох така.

# 117
  • Мнения: 679
Сега се сетих, че може да се направи някаква солена торта с останалите яйца.

Тук някъде във форума срещах рецепта с варени картофи, пасирани с малко масло и малко мляко. Пюрето да не става рядко. Половината картофи се слагат в тортена форма със свалящо се дъно, отгоре се слага обилно майонеза, нарязани на дребно кисели краставички и колбас по желание - шунка, кренвирши, някакъв салам... - кой каквото обича. След това се слага другата половина картофи, пак майонеза и отгоре се настъргват варените яйца. Може белтъците и жълтъците да се настържат отделно върху тортата. Украсата е по избор. Не посочвам пропорции, защото всеки предпочита вкусът на някой от продуктите да се усеща повече. Аз предпочитам повече краставици.

Може да се направи и някаква палачинкова торта.

Палачинките се подреждат една върху друга в тортена форма, като върху всяка се поставят различни продукти, например:
- майонеза + настърган кашкавал;
- лютеница + колбас;
- майонеза+ кисели краставички+ печени червени чушки...

 и т.н. докато се получи торта и отгоре се намазва с майонеза и се настъргват яйцата.

# 118
  • Мнения: 1 195
В4ера направих мързеливите яйца по шотландски, станаха много вкусни с мааалко модификация Simple Smile
Ето ги:

мнооого вкусни изглеждат smile3501 smile3501 smile3501 чудех се дали да ги пробвам, но след тази апетитна снимка е решено newsm74

# 119
  • Мнения: 506
лястовиче гнездо-като шотл.яйца,но свареното яйце се мушка половината в каймяното кюфте и се пекат в тавичка с доматен сос.Някъде из форума е и оригинала./ако неясно съм преразказала Embarassed/

Общи условия

Активация на акаунт