Държавен план-прием в V клас (МГ и ПМГ)

  • 69 378
  • 259
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 133
В Пловдив са махнали изискването  да си класиран на областен кръг на олимпиадата newsm78

# 196
  • Мнения: 21 455
В Пловдив са махнали изискването  да си класиран на областен кръг на олимпиадата newsm78
Вероятно заради предложението за изменение и допълнение в наредбата, която касае приема.

# 197
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Предполагам, че ето това писмо от страна на МОН може да внесе също някаква яснота, защо в регламента на някои училища може да фигурира областния кръг на НОМ, а в други не  Crazy

# 198
  • София
  • Мнения: 449
Знаете ли каква е практиката са обявяване на резултатите от областният кръг на олимпиадата. Аз питах в две училища, където се провеждаше състезанието - от двете ми казват, че хал хабер си нямат как става обявяването!?!
Каква е била практиката през миналите години?

# 199
  • Мнения: 6 926
Знаете ли каква е практиката са обявяване на резултатите от областният кръг на олимпиадата. Аз питах в две училища, където се провеждаше състезанието - от двете ми казват, че хал хабер си нямат как става обявяването!?!
Каква е била практиката през миналите години?
През минали години нямаше становище от КЗЛД и ги публикуваха в РУО. За сега само Варна го направиха. В голяма част от другите градове са ги казали класните. За София - чакаме.

# 200
  • Мнения: 136
Здравейте!
Следя темата и критериите, които обявяват математическите гимназии според новия закон и новата наредба и тези правила трябва да са валидни за всички училища, които имат прием за V клас в математически паралелки.
Много интересно ми изглежда, че в 125 СУ "Боян Пенев" - София обявяват техен математически турнир - Шести математически турнир „Доц. Руси Русев”, който не фигурира в календара на МОН и според него ще приемат 2 математически паралелки.

http://www.sou125.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC-%D0%B3%D0%B … D0%BB%D0%B0%D1%81

Дали има някъде допълнение на Наредбата, която определя математическите състезания и този турнир да е включен там, никъде не можах да намеря на сайта на РУО и на МОН?
Някаква информация, ако имате, споделете. Благодаря предварително!

# 201
  • Мнения: 21 455
Здравейте!
Следя темата и критериите, които обявяват математическите гимназии според новия закон и новата наредба и тези правила трябва да са валидни за всички училища, които имат прием за V клас в математически паралелки.
Или не сте прочели закона и наредбата, или не ги разбирате. Тези правила са валидни само за профилирани гимназии с профил „Математически“ или „Природни науки“. 125-то не е такава гимназия, а СУ.

# 202
  • Мнения: 136
Да, ясно,така е, благодаря, Дидева!
Хубаво щеше да са всички с еднакви правила и да няма отделни изпити.
Хубав ден!

# 203
  • Мнения: 10 613
Публикуван ли е вече списъка с разпределение на децата по стаи за изпита в СМГ на сайта им?
Имам се за оправен човек, но срещам затруднения да се справя със сайта и публикуваната информация  Embarassed

# 204
  • Мнения: 6 926
Публикуван ли е вече списъка с разпределение на децата по стаи за изпита в СМГ на сайта им?
Имам се за оправен човек, но срещам затруднения да се справя със сайта и публикуваната информация  Embarassed
Не, не е публикуван. Все пак записваха вчера до 18.00 часа. Няма нощес да седнат да разпределят и лепят. Като излезе (днес по-късно или утре) ще бъде в раздел новини и ще го видите веднага щом отворите сайта.

# 205
  • Мнения: 409
Здравейте,

Знаете ли колко деца са кандидатствали тази година в СМГ след 4 клас и дали вече има отзиви от задачите на ОМТ?

# 206
  • Мнения: 710
884 са се записали за ОМТ. Дали всички явили се също и ще кандидатстват, ще се разбере след края на петък, дотогава се подава заявление за участие в приема.

# 207
  • София
  • Мнения: 12 231
Записалите са за ОМТ бяха около 900, дотук вече над 420 са подали молби за класиране.
Ето и задачите.
https://goo.gl/photos/q3bNGo8oQ9msnHKQ8
https://goo.gl/photos/Hy31J2nrByECcEMo7
https://goo.gl/photos/WhYkBYDcbafkrZ649

# 208
  • Мнения: 4 133
884 са се записали за ОМТ. Дали всички явили се също и ще кандидатстват, ще се разбере след края на петък, дотогава се подава заявление за участие в приема.
резултатите от ОМТ излезнаха преди два дни и даже се изненадах, че само 130 деца са се явили  newsm78

# 209
  • Мнения: 47 987
И това в кой град Simple Smile
Aila пише за София, в някои други градове също се проведе ОМТ, може там да са били 130 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт