Още мъничко остана, скоро ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА МАМА - Тема 7

  • 53 099
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Лондон
  • Мнения: 839
Hot chocolate,благодаря за загрижеността Hug
Аз по принцип нямах право на видеозон след 20-та седмица. Crossing Arms Предписаха ми един по спешност в 28-ма седмица,и то защото прецениха,че матката ми била мн висока.От 4 седмици не съм била,и няма да ме погледнат повече повече.Не са ми вземали и микробиология,но сега,като сменя болницата,ще ги помоля да ми вземат.
Веднъж на 3 седмици ходя на среща с акушерка,която ми мери корема с едно метърче,мери ми кръвното и с доплер слуша тоновете на бебето.Това е.
Момичета,доста често чета,че вашите бебета са много подвижни,ритат ви в ребрата,местят се и т.н.,се чудя на моето,защото е адски спокойно,усещам го да мърда,но в никакъв случай не ми създава дискомфорт,камо ли пък да ме буди newsm78 Не знам това колко е нормално..

# 46
  • Мнения: 139
Май като ви чета се решавам, че с още някой ще е по -добре. А за тоновете, моите не ги записват и незнам колко са.
Mama_Ves, аз ползвам едно гелче на билкова основа за такъв тип болежки и много ми помага - с дяволски нокът и див кестен.
Mery,и моето бебче е по-спокойно. Усещам си го всеки ден, някои път по-силно, но като цяло не ми създава дискомфорт.
Cvete na venera не е ли вредно по време на бременност да ти правят зъб с упойка???
И аз не съм прала нищо, но си купих дъска за гладене  Party . Сега остава и едно тео бебе да взема и да почвам Simple Smile

# 47
  • Мнения: 145
Хелиос, на мен от 7-ми месец ми следят тоновете. Обичайно са около 140, но при движението на беба скачат и после пак се връщат на 130-140. Ако много се върти по време на измерването е нормално да са по-високи.  Лекарят ще ти каже, но може би няма причина за притеснение.
Гануша, аз имам комбинирана пералня със сушилня. По принцип съм доволна, въпреки че до сега по-рядко ползвах сушилнята,  но зимата наближава, а и с беба ще има доста за пране. Факт е, че не трябва да я пълниш повече, отколкото на програмата пише. За по-малко дрехи става. В противен случай вадиш дрехите влажни. А и още нещо,  трябва да внимаваш, защото някои дрехи не стават за сушилня  и може като за кукла да ги извадиш после.  Laughing
Пингвинче, и аз ви стискам палци.  Praynig Дано малките душички започнат бързичко да наддават  и да сте си по-рано от очакваното вкъщи.  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 290
Мерси за новата тема Simple Smile
За в болницата,нямам представа още как ще раждам,камо ли къде ще съм и с кого хаах..!
За дрешки,ние имаме още да купуваме,вчера сглобихме леглото на бебо,тряя те първа да гледам за някъв шкаф за него,а бе общо взето доникъде сме,а точно говорих с една фр от Бг, как е с термин 25.11 и днес й е паднала тапата и тия дни ще има събитие живи и здрави.. Таа малко започвам да си налягам парцалите,не че ще остане гол и бос ама да ми е по-спокойно на мен!!
Днес бях на фиЗиотерапията,заради болката долу ниско и в кръста,казаха да си продължавам с упр и ми дадоха някъв колан за подкрепа при разходки.. А бе да изкарам месец и тва е..
Аз нз вече колко + съм отказвам да се меря,нооо ми е много тежко,тромаво,гадно,не мога да спя,потя се адски много,забравям,пишкам през 5мин,гади ми се,киселини,хемороиди.. Оххх не знам.. Иначе моето бебе си не ръчка яко,корема ми се повдига на всички страни и в момента даже ме ръчкоти.. Понякога е болезнено аама не винаги!
Спрях се на козметика. Weleda, и шишета и биберони Нук за началото.. Тряя докупим бебешките принадлежности,ваничката и някви дрехи още.. Нз за вас но мен ме е хванал страшен мързел.. Вчера примерно спах и лежах и ядох цял ден,нищо,даже навън не се показах.. Ужасно е.. Стига съм се оплаквала айде лека нощ  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 1 175
Ivi,упойка може,ако е без адреналин.А и малка част от упойката се усвоява в кръвта,а пък плацентата не я пропуска до бебето,та нямало проблем. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 206
Момичета, как сте днеска? Аз съм малко по-добре, макар че още ме прерязва таза при определени движения, но мисля да си спестя лекарите в случая. Ако продължава, ще потърся това билково мазило, което споменава Ivi 86. Благодаря ти, Ivi!
Мисля да се присъединя към Realexandru и да си гледам кефа и спокойствието последния месец. Ще се опитам да не си давам много зор, макар че не е лесно.
Чакаме новини от Helios и Askata.
Mary 90, за движенията на бебето съм чела, че за всяко си е строго индивидуално, не се тревожи. Има по-кротки бебчета, има и такива като моята хулиганка, дето побъркват майка си с крошета и шутове. Няма страшно. Само да са ни живи и здрави!
Аз имам комбинирана пералня със сушилня и честно казано не съм очарована. Ние сулшилнята почти не я ползваме. Най-много за чаршафи, завивки, покривки и такива неща. Дрехите излизат като сдъвкани. Не знам, ако се наложи може и да я ползваме за дрехите на бебка.
Май отделна сушилня е по-добрият вариант, стига да има къде да я сложите.

# 51
  • Мнения: 1 268
Аз имам отделна сушилня, ММ я избра нарочно и излезе прав. Не ги мачка дрехите и си излизат идеално сухи, мисля,че с бебенцето много работа ще свърши!

# 52
  • Мнения: 135
Mary, аз миналия месец получавах такива болки под ребрата, но само, когато се "катереше" там, сега и усещам движенията доста отчетливо, но не са болезнени, не ме буди, само ми е некомфортно като лягам на една страна. Явно нашите бебета са по-мързеливи.
Момичета, вашите съпрузи, ще се възползват ли от платеният отпуск при раждане на дете? /тези, които сте си в България/.

# 53
  • Мнения: 76
Привет момчета...колко сте изписали само ... Аз се включвам на бързо да кажа , че като правих проучване преди време за сушилнята много хора ни посъветваха да е отделна. Тази с комбинираните не бяха доволни, но разбира се всичко е до място и възможности. Нашата е на остъклена тераса и си работи идеално.
ЧОКИ относно отпуските за бащите ,аз като казах на моя , той питал и в работата му казали , че май не са длъжни да му дават. Не знам колко е вярно. По закон четох , че се полагат 15 дни мисля, но не разрах дали работодателят може да му ги откаже. Запознатите да кажат.
Аз отивам да търся педиатър , дано имам късмет Simple Smile. Прекрасен ден момичета и стойте на топло Wink

# 54
  • Мнения: 969
Чоки, Джакомо, моят мъж само си ги чака 15-те дни бащинство, че отпуската му свърши отдавна! Те се дават с бележка от болницата, където раждаш и се броят от деня на изписването! В работата на мъжа ми вече няколко татковци са ги взимали от началото на годината. Та мисля, че не могат да забранят на мъжете ви!!!  Naughty
Да, следобяд съм при доки и ще пиша вечерта за тоновете. Мерси за съпричастността ви  Hug

# 55
  • Мнения: 221
и моя ММ ще си ги вземе 15 дни, мисля работодателя не може да откаже, официално това намерих

Чл. 45а. (Нов - ДВ, бр. 10 от 2009 г.) (1) Отпускът при раждане на дете по чл. 163, ал. 7 от КТ се ползва въз основа на писмено заявление на бащата. Към заявлението се прилагат копие от акт за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство, както и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето. Предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението. Ако бащата няма право на този отпуск, предприятието е длъжно да го уведоми за това незабавно, като мотивира отказа си.
(2) Отпускът по ал. 1 се заявява и ползва в календарни дни.
(3) Бащата е длъжен незабавно да уведоми предприятието, ако по време на ползването на отпуска по ал. 1:
1. бракът бъде прекратен с влязло в сила съдебно решение;
2. бащата престане да живее в едно домакинство с майката на детето;
3. детето бъде дадено за...
Прочитане на целия коментар осиновяване;
4. детето бъде настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка;
5. детето бъде настанено по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето;
6. детето почине.
(4) При наличие на обстоятелствата по ал. 3 отпускът по ал. 1 се прекратява.
(5) Бащата може да прекрати ползването на отпуска с писмено заявление до предприятието, в което работи.

това също може да е ви е полезно: http://www.noi.bg/benefits/benefits/100-nerabotosposobnost/1860-ma13

това намерих аз

# 56
  • Мнения: 206
Моят мъж питал преди време в тяхното счетоводство и му казали, че му се полагат 10 дни. Пратих му членовете и алинеите, да се разправя, като стане време. Добре, че стана въпрос...
Чак се ядосах, какви са гадняри само! И той милия цяла година си стиска отпуската (с малки изключения), та да е при нас, поне в началото, да ни помага.

# 57
  • Мнения: 141
Моят мъж питал преди време в тяхното счетоводство и му казали, че му се полагат 10 дни. Пратих му членовете и алинеите, да се разправя, като стане време. Добре, че стана въпрос...
Чак се ядосах, какви са гадняри само! И той милия цяла година си стиска отпуската (с малки изключения), та да е при нас, поне в началото, да ни помага.

Затова човек трябва да си знае правата! Аз лично си търся моето докрай  Crossing Arms Дано всики татковци успеят да се възползват от това, пожелавам ви го! Хем ще могат да прекарат време с вас (и да са ви от помощ), хем ще свикнат с малкия човек, защото според мен ще има период дето трябва да свикнем на новото ежедневие  Sunglasses

# 58
  • Мнения: 135
Значи, работодателите не се влияят от Законите, а от политиката на фирмата. Аз също моят го накарах днес да разговаря с "дамите" от личен състав, но не знам дали ще го направи-каза, че го било срам.

# 59
  • Мнения: 457
Този отпуск платен или неплатен е?

Общи условия

Активация на акаунт