Още мъничко остана, скоро ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА МАМА - Тема 7

  • 53 143
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Този отпуск платен или неплатен е?

Платен е, но май ти го плащат от НОИ, като болничен.

# 61
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета  Hug Hug Hug
Изписаха ме от болницата още в петък,но там настинах и сега се лекувам.Имах лошо преживяване там,така и не разбрах дали съм доближила границите или кръвното ми беше паднало,но като почна да ми светва ми мериха кръвното и беше 80/60  Mr. Green
Не знам колко е нормално да е нисък корема,но мен за това ме задържаха в болница,че било много слезнало надолу бебето. Казаха ми да лежа,но покрай баткото  неговите задължения и домашните  нямам много време най-много 1-2 часа през деня.
Аз чакам да изгрее слънце и да изпера нещата на бебо. Да не ги мотам няколко дни.
Да ви кажа и за раждането....Като раждах баткото,дали защото беше през нощта до мен беше и акушерката и сестрата дето е за бебетата,доктора идваше през определено време да ме вижда.Иначе си ходих с 5см разкритие 3 седмици преди да родя Simple Smile В нашата болница стаите са с по две легла,не се допускат външни лица и не можем да излизаме от отделението, което до някъде е добре...да не се вкарват вируси. Бебетата са при нас постоянно,взимат ги само за смяна на памперс и за къпане.
С баткото, още като влезнах в 9я месец,доктора ме караше да ходя за тоновете 3 пъти в седмицата,така и не ми каза причината.Опасен е доктора ми,все ми казва така е по-добре и толкова.
Ние сме късметлии,защото нашия татко по принцип декември и януари не работи и ще си е при нас,даже сега ще спира работа по-рано, като влезна в 9я месец.
Вече не ходя на работа,така че ще бъда по-активна,надявам се и по-полезна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 62
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета. Отпускът за бащинство е 15 календарни дни. Работодателя не може да откаже отпуска, ако са приложени всички документи, а именно: заявление до работодателя, копие от акт за сключен граждански брак/ декларация, че детето е припознато, и майката и бащата живеят в едно домакинство/, бележка от лечебното заведение с датата на изписване на детето. Отпускът се изплаща от НОИ, като се изчислява като майчинството - 90 % от средно дневното брутно възнаграждение,  но не повече от нетното. На всички с неразположения, пожелавам бързо да отминат!

# 63
  • Мнения: 206
Здравей Sisil,

Много се радвам, че сте добре. Не се притеснявай за кръвното. Моето е 80/50 през цялата бременност, не може да навреди на бебето. Само да не паднеш някъде, пий повече течности и почивай, то не остана.
Трябва да устискаме още малко.
Блазе ви за таткото, че ще си е при вас толкова време.
Поздрави  Hug

# 64
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета. Отпускът за бащинство е 15 календарни дни. Работодателя не може да откаже отпуска, ако са приложени всички документи, а именно: заявление до работодателя, копие от акт за сключен граждански брак/ декларация, че детето е припознато, и майката и бащата живеят в едно домакинство/, бележка от лечебното заведение с датата на изписване на детето. Отпускът се изплаща от НОИ, като се изчислява като майчинството - 90 % от средно дневното брутно възнаграждение,  но не повече от нетното. На всички с неразположения, пожелавам бързо да отминат!
Laura , Johoo  bouquet благодарим за изчерпателната информация.
Аз да питам декларация , че живеем в едно домакинство с бащата в общината ли се прави или в документа за припознаване се описва? Тъй като ние с ММ нямаме брак и се водим на различни адреси. Изинете ако ми е тъп въпроса  newsm78

# 65
  • Мнения: 373
Моя преглед мина, нямало проблем, просто корема ми е пораснал много рязко за две седмици и формата се е сменила. Иначе беба е добре и си е на място, но въпреки това ме предупредиха да не се уморявам и да намаля ходенето пеша колкото може повече.

# 66
  • Мнения: 206
Браво, Askata!
Явно е дошъл момента да си помързелуваме, тъкмо да имаме сили за после Simple Smile

# 67
  • Мнения: 373
Браво, Askata!
Явно е дошъл момента да си помързелуваме, тъкмо да имаме сили за после Simple Smile
Да, аз вече и се усещам, че е време за това, но дори и от леглото пак не спира тази работа. Предупредила съм, че няма да работя от 01.12 2016 до 10.01.2017, а то секциото ще е за 1-2.12  Tired

# 68
  • София
  • Мнения: 1 175
Да се отчета и аз-мина последната фм,32+6г.с,бебо е 2300гр,всичко си му е ок,няма риск от аутизъм и от церебрална парализа.Шийката ми се е скъсила малко,от 40мм е 35мм,но това е нормално.Кръвните изследванията са наред,Сигридов каза да продължа желязото,защото било важно за мозъка на бебо.Simple Smile Видяхме младежа и мисля,че прилича на мен. Simple Smile
Относно платеният отпуск на таткото,мм ще си го ползва,хем и да ми помага малко с бебо в началото,докато раната от секциото малко зарастне. Simple Smile

# 69
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29

jacomo21, Декларацията, че живеете в едно дамакинство е отделен документ.Ако искаш мога да ти изпратя примерна бланка на лично съобщение.

Sisil_, да не те плаши ниското кръвно,може да е било нещо инцидентно. Бързо да се справиш с настинката!

Askata, радвам се, че сте добре  с бебо. Почивай си повече, не се натоварвай и всичко ще е наред!

Cvete na Venera, страхотни новини, браво!

# 70
  • Мнения: 969
Askata, браво, че докторът те е успокоил и че всичко е наред.  Hug
Момичета, супер, че обсъдихме и бащинството! Jahoo, благодаря за поста с нужните документи за работата на мъжа!
Cvete na Venera, екстра са ти резултатите от ФМ. Браво! А пък шийката ти е екстра за тази г.с! Тя все пак по мъничко трябва да се скъсява последните седмици, нали все пак трябва и да раждаме Simple Smile
Laura non c'e, моля те да ми пратиш и на мен тази примерна бланка за живеене в едно домакинство с таткото Simple Smile
Момичета, този път беба се представи добре на тоновете, дори заспа, та акушерката трябваше да я ръчка и буди. А защо им е будна, не знам Simple Smile Така че си отдъхнах! Благодаря на всички, които ми стискахте палци!  Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 373
Защо се подава тази декларация за бащата? Ние имаме брак, но се водим по лични карти на два различни адреса, а живеем на трети. Трябва ли и ние да подаваме нещо?

# 72
  • Мнения: 969
Askata, Jahoo е постнала члена от КТ и там пише, че при наличие на брак, не се подава декларация, че живеете в едно домакинство   Hug

# 73
  • Мнения: 183
Зравейте дами! Аз днес бях на ТЕЛК, минах горе - долу бързо. Утре ще си взема решението и с него ттябва да отида при сестрата от жк и да ми продължи болничния. Дам, тромава процедура, но това е положението.                       Laura, благодаря за информацията и мен ме интересуваше дискутираната декларация.         Sisil и Askata, радвам се, че сте добре!                         Veni, аз бих желала да имам компания в стаята. Миаля, че ще чувствам спокойна.                Хелиос и всички момичета, които имате киселини, пробвайте сироп Gaviscon. Аз вчера си го купих и съм доволна, е на вкус е ужасен, но стискаш зъби!                  Cvete na Venera, радвам се, че всичко е наред!                   Не мога да се сетя, кои момичета споделяха за кръвотока, но се надявам скоро да съобщят добри новини! Относно движенията на бебо и при мен понякога са болезнени, но ще се търпят, това е! Хубава вечер!

# 74
  • Мнения: 206
Браво, Цвете на Венера, виж как всичко ви е наред!
Специални благодарности на Jahoo и Laura за разясненията. Ще се възползваме ние от този отпуск по бащинство, няма начин Simple Smile
Оххх, момичета, все по-нетърпелива ставам вече. По цял ден си представям бебка. Днеска и купих и първата играчка, освен тия на кошарата де. Едно пеещо плюшено морско конче на Fisher Price.
Не знам как ще изтърпя още месец и нещо, но няма начин  Blush

Общи условия

Активация на акаунт