Искам да кажа ... (92)

  • 59 074
  • 802
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 387
Благодаря ви! Сондирам мнения, то и зависи до колко от апаертаментите ще успее да се дореди, защото хубавите мн бързо се резервират, а съпругът ми вече ходи с нежелание. Crossing Arms
newsm78 каквото мога ще изям и изпия  Mr. Green...приемам предложения  Flutter.
Скрит текст:
имаме роднини там-брат на майка ми -вуйчо ми, синовете му  и семействата им, с които бяхме много близки  Heart Eyes,но по ред причини не сме виждали от години. С екскурзия сме, но ще прекараме време и с тях  Hug. Вълнуваме се всички  Heart Eyes.
Скрит текст:
Много исках да изненадам нашият тати с нещичко от нас (примерно, картичка, нарисувана от каката) и да се срещнете да му я дадеш, но ме досрамя да те питам, а и си е ангажимент (а ти пък е възможно да не усмееш да отказваш) и ме хвана срам. Сега вече е късно, затова споделям. Peace

# 61
  • Мнения: 13 033
Белинда, това се казва хубва новина за начало на темата! Лека бременност ти желая, много се радвам че се завърна Hug

Маратонки имам поне 5 чифта, все Найкове, щото са по- височки, таман за мен:) А кецове имам всякакви, зимни, летни, шарени, с пайети, с платформи, без. В ежедневието съм спортна по принуда, откак не мога да нося токове, заради крака. Слагам само в карен случай. На работа, когато се налага костюм съм с едни леко бабешки с четвъртит ток, гадост:) Аз си харесвам много високи с тънък ток, ама няма.
Така че на стари години подносих спортни обувки.

# 62
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Лято, аз харесах 2-ри и 3-ти.

# 63
  • Мнения: 39 653
Добро утро!
Отивам да си пия чайчето с оглед на апартаменти в Чехия. Кеф.
После ще си кажа мнението.
Допълвам
Харесаха ми всички, без оня с близостта до бг. педиатър. Много тъмен и мрачен.
Дали ще е на 36 мин. с автобус или 40 мин. с метро не е ли едно и също. Аз не разбирам от такъв тип транспорт, но все пак 4-5 минути май не са от голямо значение.
На второто предложение май от първата снимка ми се видя, че е на първи етаж. От гледката снимана от терасата. За мен това е малко рисковано, с оглед на това, че около блока беше и пусто.
Направи ми впечатление, че повечето са много светли, чисти и изглеждат като нови.
Фаворит ми е май 1, но там няма детска стая. Защото има много широка дневна и удобен диван. Това за децата си е от значение. Te ще мoгат да си играят, а вие от диванчето да си пиете виното.
Втория казах- ще ме е страх от първия етаж и пустото място около блока.
Третия е добър, но малко тясно ми се видя холо-кухнята. Само това като забележка. Май този имаше много широка спалня, която става и за кабинет и вече обособена детска стая.
Четвърти- неудобен диван и не обзаведена спалня.
Пети е .....
Последен- широк, просторен, хубава тераса, но не видях Диван.
В резюме- 1 и 3
Всъщност, се присетих и за педиатъра. Направете превод на епикризите на малкия(ако там са ти притесненията). Ако не на английски, поне първоначалната информация да е супер разбираема за лекаря. Последващите посещения ще са по- лесни.

Последна редакция: ср, 19 окт 2016, 08:09 от mariat

# 64
  • Мнения: 22 516
Добро утро и от мен.
Тъмно е вече сутрин като водя щерката на училище. Като сменят времето ще става и в 17ч тъмница, много го мразя това.

Вчера водих и Борис на лекар. С ларингитна кашлица, та и на нефо антибиотик. За 1седмица 100лв.дадох за лекарства.

# 65
  • Мнения: 39 653
Тая ларингитна кашлица ми е кошмарът от няколко години. Вече действам много бързо и гледам да стопирам суполите още в най- ранен зародиш, че всичко се развива бързо. Инхалации с физ. разтвор или със сода бакпуловер на котлона пробвай, Сесил.

# 66
  • Мнения: 4 199
Много гадно времето навън Tired
За капак някакъв пернат посерко ми е  окъкал част от прането и прозореца, та поне една хубава страна на дъжда Wink
Белинда, радвам се, че се завърна Hug
И аз искам да се оплача от харчлък по лекари. Не че не си го знаех, но особено кожните проблеми направо ти съдират кожата, пък ефект или временен, или нулев.

# 67
  • Мнения: 22 516
mariaт, ще правим и с него инхалации, няма как.
А, и урбазон му изписа лекарката и ми заяви, търсете си кой да ви я сложи.
То аз добре че имам познати лекари. Ами ако няма човек?!

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добро утро.

Мен тази година са решили да ме товарят като магаре. Не знам каква е целта, но колкото и да ми идва в повече и тежко, няма да покажа, че е така.
Всеки ден имаме някакви съвети, сбирки, комисии за какво ли не, съвещания, в петък състезание, за разкош отмятам класното ръководство, а между другото готвя уроци и жонглирам с подготовката на моите деца, къщата и магазина. Засега се справям, не се оплаквам, забавно ми е, как някой се опитва да ме изкара от равновесие.

# 69
  • Мнения: 39 653
Добро утро.

Мен тази година са решили да ме товарят като магаре. Не знам каква е целта.....
Целта е...да ти е гадно.
Лиляна, имаш ли обяснение какви са тези въпроси в комплектите - Заявление и Декларация за информационно съгласие за включване в група за дейности по интереси. Нещо като кръжоците едно време.
Гледам че и европейското знаме са изтипосали, то и парите европвйски, но въпросите са брутални.
Аз, като майка трябва да отговоря за дететото си на въпроси
Определям участника/ученика, като лице, което живее в безработно домакинство с деца на издръжка.  smile3516
Определям участника, ученика като лице засегнато от жилищно изключване  smile3506
Определям участника/ученика, като мигрант  smile3511

Защо аз като родител ще си определям детето какво е?
И свършва с въпроси 9 и 10, които трябва да попълни учител след края на проекта
- Продължава своето обазование,
- Получава предложение за работа, образование или обучение
- Търси работа.
То е ясно, че с един въпросник искат да минат по няколко проекта за различни по възраст хора.
Но и учителите казали, че ако родителите не разбират нещо- само да се подпишат.
Ми аз разбирам, но не искам да се подписвам под такава безумица.
Ако на всеки въпрос надраскам  N/A дали ще ме разберат какво искам да кажа?

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нямам никаква представа защо са такива въпросите. Това е програмата Твоят час, по която се дават едни пари за клубове по интереси и за ученици с образователни затруднения и дефицити.
Анкетите са писани от съставителите на програмата, учителите са само изпълнители. Аз не участвам, но това не им попречи да ме набутат в съвета на програмата като наблюдател, представител на родителите.

# 71
  • Мнения: 18 047

И аз, като клоня повече към 1  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 39 653
Пълна безумица са. Има въпрос, който трябва да те определи дали си от мацинствата. Това какво общо има с това какво е детето. В класа на щерката има момче, което е такова, но само по определение. Детето си идва на училище всеки ден. Пише, говори български, децата си играят с него- не го делят. Даже се притеснили, че на втория учебен ден не дошъл. А той само закъснял. Другите в класа от малцинството са си чисти цигани, но това е друга тема....
Нали учителите на трябва да делят учениците?
Щом и теб са те набутали- значи с право съм написала, че трябва да ти е гадно!  Mr. Green

# 73
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Ехааа, Белинда Heart Eyes
Лека и безпроблемна да е до края бременността Hug
Много се радвам, че пишеш пак!

Маратонки имам 2 чифта, купувани от мъжа ми от Манията Mr. Green Нося ги по планините и екскурзии само. За разлика от мен, на децата и мъжа маратонките са все някакви специални - за ходене, за тенис, за бягане, за .... Crazy Кецове нямам и не съм носила от ученическите си години.

# 74
  • София
  • Мнения: 23 128
Добро утро!

Белинда, ти се завърна с гръм и трясък!  Hug Чудесна новина сподели, много се радвам за вас. Леко бременеене и прекрасен финал желая.

Днес ще поръчваме мебели. Вчера накупихме за банята и тоалетната каквото трябваше, но ще трябва и едно проектче да ми направят за другата тоалетна, че аз не мога да разположа плочките на "цели" 7 кв. обща площ (със стени и под).  Mr. Green

Тук вали, та се къса...

Общи условия

Активация на акаунт