тъпи въпроси-да се смея ли да плача ли?

  • 6 025
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 335
Аз пък се дразня когато в репортаж за България видя кон с каруца.Ей, само  това показват.Имаше един филм наскоро , даваха го тука, ами само коне каруци с прилежащата им общност и т.н.Два кадъра точно за Черноморието и още 2 за Пирин и толкова.

на мен са ми задавали въпроси дали имаме пътища освен основните магистрали, защото задаващият беше ходил в Румъния и там нямало и по тази логика и у нас няма.Обясних му на човека че има....После ми каза че имало в интернет информация за Несебър и му се виждало много хубаво там и това със сигурност не можело да е в България....??????
Има и такива които знаят че сме отделно от Румъния и не говорим руски.Но са рядкост.

# 61
  • Мнения: 7 837
Още нещо българско, което се сещам. Навремето, когато ми беше кандидатстудентския изпит по литература в Свищов, темата която се падна, беше за Йовков. Едно много добре изглеждащо момче зад мен, по едно време ми казва "Извинявай много, ама нещо запецнах. Белчо и Сивушка, от кой разказ на Йовков бяха..."  Laughing

# 62
  • Мнения: 2 379
на мен са ми задавали въпроси дали имаме пътища освен основните магистрали,
А ти разясни ли му на човека, че всъщност у нас нямаме магистрали? Grinning
100 км между София и Пловдив и се изчерпваме Confused

# 63
  • Мнения: 1 335
E и Хемус до Ябланица, после малка отсечка преди Варна.
Чак пък да нямаме...не са като в Европа, и сравнение не може да става.Но все пак има.

# 64
  • Мнения: 3 463
Много тъпи въпроси са ми задавали обаче имам един, който е заел първото място и не виждам как ще му бъде отнето :

-  Не, мога да разбера как така у вас ( в България се има предвид) погребват мъртъвците в 1-2-3 дневен срок, ние тук си ги държим по седмица, че да могат всички да го почетат когато могат!?

  :crazyeye



това беше изненада за мен Shocked Shocked Shocked


Тук пък ги погребват веднага,умира сутринта,след 3 часа го погребват,мисля,че религията го изисква,но не съм запозната с подробности.
доста народ около мен умря, но никога не съм чула някой да го държат една седмица, освен ако не е специален случай и в хладилна камера.

# 65
  • Мнения: 1 526
Ох и мен редовно ме мислят за рускиня, аз винаги почертавам, че съм от БГ и най- се паля като ме питат `и каква е разликата` Shocked  #Crazy ` не говорите ли един език!` Sick... е има и много които знаят... като чета май на повечето места е така

# 66
  • Мнения: 664
Свекърите са питали съпруга ми дали трябва да си носят тоалетна хартия за престоя си в Бг Shocked

# 67
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Абе аз не за Бг-то бе банда,то е ясно че малко са ни чували ,малко ни знаят,ама все си мисля че за някой неща не е само въпрос на география,история или каква да е наука.Ама има едно такова животно дето му викаме"обща култура"........

Струва ми се малко крайно това изказване, аз също не се интересувам от религиозните празници на другите вероизповедания, колкото до смяната на времето откъде да знае човека има държави които не го променят Wink.
Виж за незнанието какво е географското разположение на България се съгласявам, че е липса на обща култура.

# 68
  • Мнения: 3 394
ти пък-аз съм срещала хора, които не ни знаят дори на картата, но и аз не съм длъжна да зная коя е столицата на Уганда..... Mr. Green

Но пък една черна от Етиопия не бе й чувала за слънчевата система и когато се опитах да обясня излезе с комплексарското расистко изявление,че ние белите все им се правим на по-интелигентни,но пък след една нейна почивка ми донесе от там невероятни ръчно изработени сандали-ха сега, нож с две остриета!

# 69
  • Мнения: 907
Сега и аз ще си призная няколко гафа. Веднъж едина американец ме изгледа презрително, тъй като не знаех, че неговият Siattle (ако не се лъжа пак) е близо до Rocky Mountains и там може да се кара ски. Питах къде там си кара ските  newsm78 . Е, бях още млада и нямах още висше  Mr. Green
Второто беше когато сбърках Aлжир с Тунис (или обратното) - беше ми казало момичето откъде е ама вторият път като я видях ми беше изфирясало. И третото на скоро - ама хич не можаха да се сетя къде е Мали и много се учудих че е по площ по-голяма от Германия  Thinking . За друго не се сещам.

# 70
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ти пък-аз съм срещала хора, които не ни знаят дори на картата, но и аз не съм длъжна да зная коя е столицата на Уганда..... Mr. Green

Съгласна съм с теб, но в случая на nana_cool става въпрос за европеец Wink. Иначе и аз не знам всички столици Grinning, но с Европейските нямам проблем.

# 71
  • Мнения: 650
Аз вече съм се предала че съм рускиня Laughingче почти никой не знае къде е БГ... но имах една интересна случка-като доидохме тук в САЩ се записах на класове по английски и всички сме от всички страни на света и сме седнали един до друг и започваме да се представяме и аз казвам с усилие откъде съм и мъжът седнал до мен стана и каза че иска да се премести и всички ужасно се учудиха каква е причината и питаха и тои уж на майтап, ама повече не каза:"Аз съм от Турция и тя ме мрази!" При което настъпи пълна тишина и всички се опитваха да си преведат на техните езици дали наистина е това което той е казал и после с е впуснахме в история-ама кои как обясни на един перфектен английски, кой какво разбра, но после забелязвах че ни гледат странно и двамата до края на класа....
Бискара, защо се дразниш от каруците-поне показват деиствителност някаква, истина са нали? И аз се дразнех, но ако прецениш обективно каруците и субектите са там, няма мърдане-само лъскаво да покажат не е истината. Ами тук ако излезеш извън големия град и видиш така наречените ред-неци и white trash и как живеят, но и това е част от страната и е ужасно и мисля че даже по страшно от нашите каруци.. Но поне за това американците ги бива ще пуснат едно филмче как жената е сама, работи на непълно работно жреме като сервитйорка в кафене и живее в една къща с едни паркети, едни луксове, едни изгледи към езерото Joy Joy Joy, а техните субекти с каруците ами те не са интересни.... затова се радвам даже че има обективен поглед, ако говориш за филма на Рик Стийвс -ами всъщност е самата истина, нека оставим пропагандата на туристическите агенции... а има и друг момент-не знам дали сте го усетили-грандоманщината на великите нации-леле и руснаците са същите-около тях се върти света и затова ние от по мъничките нациийки все сме знаещи, знаем история , география на света.. аз вече я позабравих ама годинките не прощават Laughing нямам вече време да си преговорям столиците на света Laughing

# 72
  • Мнения: 1 393
.. ако говориш за филма на Рик Стийвс ..
бабката и дядкото в каручката барабар с магаренцето,нали? Ох, бях го забравила това  Joy  Joy  Joy

# 73
  • Мнения: 1 370
На мен най-често ми се налага да обеснявам, че руския и българския езици, не са еднакви и те пак ми викат "Здраствуй девучка"

# 74
  • Мнения: 2 952
Веселко става  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт