тъпи въпроси-да се смея ли да плача ли?

  • 6 023
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 476
Мислех, че това с Букурещ е патент само на холандците / Румъния е доста позната тук покрай Чаушеску, фондации за помощ и телевизиоони репортажи/ . В началото се дразнех, но сега по-малко . Кротко обяснявам, но понякога зяпвам от типа на въпросите / аз не бих ги задала за някоя Африканска държава., дори и да не знам нищо за нея.../

Трагедията е друга....Расте поколение без обща култура / по какъвто и да е въпрос/ и то не само на Запад. В БЪлгария голям процент от децата наваксват от родителите, но и това поколение ще си отиде и настава пълно невежество, както и от някои програми по телевизията...Но тук това го няма! Ако има културно предаване е след 12 през нощта, ако е за някоя държава туристичеко е предимно за местата, където холандците ходят и разказват за ядене, хотели и плажове....На мен много ми тежи факта, че знанието е едностранчиво и на изчезване. Cry   

  На мен собствената ми свекърва...от време на време ми задава въпроса как са родителите ми в Румъния??? #Crazy   

Пък после претенциите й са големи за всичко...

А като бяхме на сватбено пътешествие ,при  посещението на Атина,екскурзоводката през цялото време говореше за гръцкото кисело мляко...един от туристите я попита -"Нали пишете на кирилица"..че тя като се разпали...тяхната азбука била най-добрата,а кирилицата - гръцките братя Кирил и Методий,я били направили за варварите от другите племена,населявали Балканския полуостров.
Е,на тези глупости вече не издържах ...  #Crazy
 #2gunfire
 

# 76
  • Мнения: 907
Винаги съм искала да прочета историите, които нашите съседи балканци учат в училище. В София имаше едно време конференция на тази тема. Майка ми е била и каза, че ако се прочетат тези истории, няма да се разбере, че става въпрос за едно и също място и време.   smile3506

Бе Giorgia, не води ли тази жена да види Румънията?

А аз като кажа на турците, че съм от БГ, никаква реакция. Има само един колега, който смътно си спомня как са пътували 70те години до Турция през БГ и там родителите му всеки път спирали да си накупят бг сирене  Grinning .
Един пък друг колега от Гърция, щом като разбра, че съм българка, без нищо да му казвам започна да разправя как това че хан Крум си направил чаша от черепа на византийския император било като добър ден по онова време. Такива били нравите. Комплексар  hahaha .


# 77
  • Мнения: 5 476
Бе Giorgia, не води ли тази жена да види Румънията?

От скоро съм младоженка ,а и тя не обича особено да пътува...То и собствения ми мъж е бил само за седмица в БГ.
Като дойдоха моите родители за сватбата ,обаче свекървата много интересно ги зяпаше... newsm78...не знам какво очакваше да види... #Crazy


# 78
  • Мнения: 907
От скоро съм младоженка ,а и тя не обича особено да пътува...То и собствения ми мъж е бил само за седмица в БГ.
Като дойдоха моите родители за сватбата ,обаче свекървата много интересно ги зяпаше... newsm78...не знам какво очакваше да види... #Crazy

Ми румънци - Дракула, Чаушеску ...  Joy Joy Joy

Аз пък за Дракула колко слушах тук.  #2gunfire В БГ май и не знаех кой е.

# 79
А при мен в Америка често бъркаха България или с Унгария или с Бавария!!! А често мен самата все за бразилка ме мислеха... Веднъж получих и хубав комплимент - мислели си че съм французойка   Sunglasses

# 80
  • Мнения: 810
Аз не се дразня на върпоси свързани с това от къде съм- с готовност отговарям и обяснявам. Защо да се дразня?! Лично аз не зная много неща за много други страни. Когато човек пита, значи се интересува, дори да не е знаел, да е бил невеж до този момент. Не се обиждам, не се и надсмивам. Никои не е длъжен да знае къде е България и за какво иде реч Simple Smile А когато попита, като ме чуят да говоря на български винаги питат, е добре дошъл.

# 81
  • Мнения: 1 465
Тука в "стани богат" или "кой ще спечели милионите?" често задават въпрос коя е столицата на България и София често е бъркана с Букурещ - не знам веднъж един май си изгори и двата жокера.  И обратното също се е случвало. или пък не знаят къде се намира България. Е, има и доста хора които знаят.
Обачеееее за киселото мляко всеки знае че е от България smile3503
Тук даже и продават кисело мляко с вкус на българско кисело мляко - минало и заминало покрай българското де. Снощи с едно такова се опитвах да направя таратор /сух/, но се оказа много сладко. Sick
Аз не се обиждам, ако някой не знае къде е България, ами и на мен ми се е случвало да бъркам някоя африканска държава.
Относно въпроса да се смея или плача - ми смешно ми е естествено като изръсят някой бисер за България или друга държава близка по географско разположение на България. Laughing

# 82
  • Spain
  • Мнения: 3 752
преди .. около 2 години доста 4есто ми задаваха въпроси от сорта - вие на легла ли спите  Simple Smile .  а телевизори имате ли ... и т.н. един ден се ядосах и обясних на няколко 4овека 4е и с елка мога да смятам Simple Smile и компютър имам Simple Smile .. въпросите спряха Simple Smile
 след време един дядо (простено му е  Simple Smile ) се опитва6е да ме убеди 4е  по су6а от България не може да се стигне до Испания .. 4ове4еца през цялото време си мисле6е 4е България е в Южна Америка . Ина4е пове4ето хора тук знаят къде е България ..заради Стои4ков и Пенев Simple Smile . Страната на киселото мляко и сиренето тук оба4е съвсем не е България  а Гърция  Shocked

# 83
  • Мнения: 1 860
Страната на киселото мляко и сиренето тук оба4е съвсем не е България  а Гърция  Shocked
За киселото мляко и сиренето и тук е така знае се като " грийк стайл" #2gunfire

# 84
  • UK
  • Мнения: 1 334
о аз имам един приятел японец-той много добре знае коя е страната на киселото мляко  Grinning Даже и любимите му японски бонбонки са с Бг кисело мляко- тръцки, ама така пише на опаковката.

# 85
  • Мнения: 1 610
Ще ми се да се присъединя към малцинството, което не го е притеснява как някой си от Нубия , например, не знае , че пишем на кирилица. Е, научи! Даже научи, че всъщност кирилицата е българска азбука/ на мен това ми е болната тема/. А всъщност някой знае ли коя е територията на Нубия/ без да пита Гугъл- признавам си аз не знаех/
Но да се сърдя и възмущавам далеч не ми е приоритет. На другите нации "невежеството" да търсим е равносилно на недовиждането на гредата в своето око. Забелязвам, че мнозинството са извън България и сякаш идеализират всичко българско.Достатъчно е да проследим едно предаване , което се излъчва всеки делничен ден от 18.30 "Вот на доверие" - е, това си е за възмущение! Откровено малоумни отговори будят възхита за липсата на познания по история, география и т.н. дори на национално ниво.
Отностно осмокласниците, имах удоволстието да задам въпрос къде се намира Истанбул на две осмокласнички, които, видимо незнаейки и незаинтересовани, повдигнаха рамене. Блазе му на онзи учител, с проучването за турската столица! Поне са знаели неговите ученици, че е турски град...

# 86
  • Мнения: 1 860
 Абе то и аз си имам изцепки скоро си чатих по skype с един тип от Swaziland.Ама нали съм голям ерудит и все го питам за Switzerland и че чак си викам абе тоя и името на държавата си не знае newsm78Ама малко ме търпя не му стигнаха нервите и с големи букви 3 пъти ми написа SWAZILAND... Embarassedдобре че беше гугъл....ама тя една малка държавица като точица на картата Thinkingаз лично си мисля че не е лошо да не знаеш нещо,лошо е да не се интересуваш.

# 87
  • Мнения: 463
На мен май не ми се случвало да ми задават тъпи въпроси,или поне не не помня.Но всъщност и аз незнам всичко за света и много държави са ми абсолЮтно непознати,та може и аз да съм ги задавала.
Иначе за киселото мляко обяснявам на всички,ама всички си мислят че гръцко и се чудят.Но права е Маймунка-японците го знаят и много уважават,даже имали такава марка кис.мляко-българско,знам го от приятелка японка.

# 88
  • Мнения: 5 476
Страната на киселото мляко и сиренето тук оба4е съвсем не е България  а Гърция  Shocked
За киселото мляко и сиренето и тук е така знае се като " грийк стайл" #2gunfire

И в Италия това е популярното мнение!    Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 1 860
Страната на киселото мляко и сиренето тук оба4е съвсем не е България  а Гърция  Shocked
За киселото мляко и сиренето и тук е така знае се като " грийк стайл" #2gunfire

И в Италия това е популярното мнение!    Rolling Eyes
Ами защо тогава всички в Бг се опитват да ни обеснят че в чужбинско с това сме известни newsm78ей това не го разбирам

Общи условия

Активация на акаунт