Коледа 2016 -1 тема

  • 167 425
  • 761
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 525
Аз си купих от Лидъл айсинг на прах.Имаше още два вида готови глазури - една розова и една кафява. Не съм чела още как се прави.
Взех и едно масло - ирландско (стои по - твърдо и извън хладилника) . Някой ползвал ли е такова? Дали ще е подходящо за сладки?

# 406
  • Мнения: 68 667
Аз си купих от Лидъл айсинг на прах.Имаше още два вида готови глазури - една розова и една кафява. Не съм чела още как се прави.
Взех и едно масло - ирландско (стои по - твърдо и извън хладилника) . Някой ползвал ли е такова? Дали ще е подходящо за сладки?

Внимавай с маслото - да не е осолено. Имаше два вида ирландско масло, виж пак по етикет за всеки случай кое си взела Peace

И аз взех от готовите глазури-розова и бяла. Просто се слага пакетчето в гореща вода, за да намекне съдържанието и се украсява-аз с четка действах. То било вид айсинг това...

Иначе пак от Лидл взех и шоколадов кувертюр - в една кутийка е. На водна баня се разтопява и после-мацане върху сладките Laughing

# 407
  • Мнения: 363
И тук да помоля за помощ,какви фини кори за баклава ще ми препоръчате. Praynig

# 408
  • Мнения: 10
Благодаря за темата! Аз тъкмо се чудех какви сладки ще правя по Коледа тази година

# 409
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Аз ползвам по принцип или ирландско, или френско масло - доволна съм. Но не е от Лидл.

# 410
  • Мнения: 1 265
natalyna - Аз имам малко странен въпрос към теб  Blush От няколко години се възхищавам и радвам на коледните ти меденки! Толкова красива и пищна украса - сякаш с ръка не е пипано smile3501 smile3525 И въпроса ми е свързан с това - на ръка ли рисуваш всичко с айсинг или..... ползваш някакъв друг начин? Линиите на дантелата са тооолкова чисти, равни....мога да "разказвам" още много за това ПРОИЗВЕДЕНИЕ НА ИЗКУСТВОТО. Защото твоите Коледни меденки са точно това за мен.
Ще се радвам ако отговориш.

# 411
  • Мнения: 525
normas аз си поръчам от Турция да ми носят - голям пакет 500 гр.50 бр кори са. Сигурно и тук някъде ги има ,виждала съм същата марка кадаиф.

# 412
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374

Може ли рецепта за използваното тесто?

Маслено, това за линцери.

Благодаря!

# 413
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Дами освен АКК, щолен и меденки какво друго може да се направи известно време преди Коледа?

# 414
  • Мнения: 15 033
Дами освен АКК, щолен и меденки какво друго може да се направи известно време преди Коледа?
Повечето сладки, особено тези на маслена основа, в това число и ванилените кравайчета стават по-хубави като престоят.

# 415
  • Мнения: 984
Hushpuppy, аз ползвам фондан... по-лесно ми се струва от глазура Simple Smile

nikolaeva, и джинджифилова къщичка (ако няма да се яде) Simple Smile

# 416
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna - Аз имам малко странен въпрос към теб  Blush От няколко години се възхищавам и радвам на коледните ти меденки! Толкова красива и пищна украса - сякаш с ръка не е пипано smile3501 smile3525 И въпроса ми е свързан с това - на ръка ли рисуваш всичко с айсинг или..... ползваш някакъв друг начин? Линиите на дантелата са тооолкова чисти, равни....мога да "разказвам" още много за това ПРОИЗВЕДЕНИЕ НА ИЗКУСТВОТО. Защото твоите Коледни меденки са точно това за мен.
Ще се радвам ако отговориш.

Здравей sem22 и благодаря за милите думи. Да, на ръка правя всичко (все пак има доста криви линии тук-таме) и е по-скоро въпрос на опит, все пак украсявам меденки вече 10 години. В началото линиите бяха по-криви и неугледни, но окото и ръката се тренират. Е и търпение си трябва. За по-дребните орнаменти, не гледам от никъде и всичко е въпрос на фантазия. При тези, които са като бродирани в началото гледах от схеми за да ги направя. Но "канавата" е най-трудна за правене, там е много важна глазурата - да е гладка и връхчето на найлоновото пликче да е тънко, за да е красиво. За мен украсяването е като терапия - приятно ми е и се разтоварвам психически. Пускам си коледна музика и действам. Simple Smile   Hug

Виждам, че на горе сте пуснали снимки на сладки с глазура.
Дайте, моля ви Praynig рецепта или някаква готова глазура....хич не съм запозната как се прави Blush
Знам само рецепта за домашен течен шоколад, но май ще е рядка за покриване на курабиики Thinking

Щом нямаш много опит, може да ги украсиш с шоколадова глазура - разтапяш да речем бял и черен шоколад на водна баня. Към черния прибавяш лъжичка олио, а към белия малко сметана. Слагаш по лъжица-две в найлоново пликче(другият оставяш над водната баня, за да е течен), рязваш връхчето и украсяваш. Шоколада застива бързо и затова се работи в по-малки количества с него. Може да пробваш и с белтъчната глазура ако искаш - 1 прецеден белтък, около 200г добре пресята пудра захар, лъжичка прецеден лим. сок и по желание 1 лъжичка натурално нишесте. Всичко се бърка с дървена лъжица докато глазурата стане гладка и лъскава. Ако не искаш много фини линии, може да разбиеш с миксер като добавяш захарта постепенно. Иначе готови глазури има също много, но там ще те посъветват момичетата, защото аз не живея в БГ. Peace

Какво капучино използвате за капучиновите звезди? Благодаря!

То е мисля написано, но аз купувам 2в1 или дори 3в1 на пакетчета. Ако имаш инстантно кафе и сухо мляко сложи просто по 2 равни смесени лъжици.

Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 08:53 от natalyna

# 417
  • Мнения: 1 906
 natalyna, и аз много се възхищавам на творенията ти. Правила съм жалки опити за украса, но твоето ниво няма да го достигна, колкото и да се упражнявам  Sad
Имам въпрос за белтъчната ти глазура - какво означава "прецеден белтък"  Embarassed  Embarassed

# 418
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna, и аз много се възхищавам на творенията ти. Правила съм жалки опити за украса, но твоето ниво няма да го достигна, колкото и да се упражнявам  Sad
Имам въпрос за белтъчната ти глазура - какво означава "прецеден белтък"  Embarassed  Embarassed

Прецеждам белтъка, защото в него има една бяла жилка, която няма как да се разбие добре и запушва тънкият отвор. Прецеждам през дамски чорап или тензух.  Иначе не се предавай, пробвай пак, може да останеш приятно изненадана. Аз наистина си мисля, че е въпрос на тренинг. Heart Eyes

Последна редакция: ср, 23 ное 2016, 11:20 от natalyna

# 419
  • София
  • Мнения: 11 711
Преди време прочетох в тази тема за белтък на прах или нещо сорта на д-р Йоткер.Дори имаше снимка.Рових назад из темата,но не го намирам.Някой има ли идея за какво става въпрос?Малко се притеснявам да ползвам суров белтък за глазура.
Също така мога ли да ползвам шоколадов кувертюр /оказа се,че такова нещо съм купила от Лидл/ за глазура на Schoko-Nuss-Kugeln?
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт