Как да откажа приятеля си от пиенето?

  • 19 789
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 569


             Никой ли не може да ми даде кураж че нещата ще се оправят? Praynig

# 16
  • Мнения: 5 577
Никита, могат - да могат.

Прочети онази тема, на която дадох линк.

# 17
  • Мнения: 428
Бягай далече, колкото и да го обичаш.
От личния си опит бих ти казала същото.

# 18
  • Мнения: 2 952
Аз не бих се обвързала трайно с  алкохолик.Някак си нямам сили  да се  спускам в  спасителни операции и всеотдайни жертви....Но когато се намеси любовта е по-сложно....трудно ти е...Желая ти успех и щастие в живота .....а  той е дълъг...сложен е ....мисли.... Hug

# 19
  • Мнения: 6 167
             Никой ли не може да ми даде кураж че нещата ще се оправят? Praynig

не мога да ти дам кураж, че нещата ще се оправят, защото съм работила със зависими хора. пътят е много тежък, дълъг и малко хора го минават.
има такива хора, да!

в клиниката в суходол имаше един човек, който не беше 'слизал' в града от години, беше напълно успешен случай. работел в клиниката да им вършши работа. накрая реши да слезе, не помня по какъв повод. и Край!!!! години наред - на вятъра за една вечер.

алкохолика трябва да го наблюдаваш кога и колко пие. обикновено като го разбереш, той е много вътре.

друг случай - момче, много интелигентно всичко наред. пие по водка на високосна. и баба му забелязва, че почнал да пие много натурален сок.
оказва се, че момчето стигна до над литър водка със сок на ден преди изобщо някой да се усети, че има проблем.

не искам да продължавам.
наркотиците и алкохола са две големи злини, но ако аз трябва да избирам между двете - 100 пъти предпочитам да съм наркозависима, от алкохоличка.
алкохолика може и да умре от абситненция. а наркоман умрял от абстинентен синдром няма. до колкото знам рядко някой преживява два или максимум 3 абстиненции при алкохолиците.

не , не - ако виждаш, че е затъва го води на лечение. това е.
не си съсипвай живота.

# 20
  • Мнения: 3 569
Mission impossible.

# 21
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Него не можеш да спасиш ако той сам не иска. Поне спаси себе си!

# 22
  • Мнения: 1 446
Не мисля , че приятеля ти е алкохолик. Просто трябва да осъзнае , че настъпват големи проблеми в организма при системно прекаляване с алкохола. Съветвам за час при психолог.

# 23
  • Мнения: 116
Не познавам отказал се, но познавам такива с мярка и няколко които нямат спирачки. Някои от тях си развалиха семействата, а един умря от цероза, въпреки всичкото желание на жена му да го откаже.
Другия проблем е как се държи - дали е пяница - филосов или бияч

# 24
  • Мнения: 4 414
не мисля, че приятелят ти е зависим...поне от това, което описваш... ако се страхуваш от нещо, сподели го с него. обсъдете го. не смятам, че ултиматумите са добра форма на общуване. опитай се да му помогнеш да осъзнае, че се е засилил с пълна скорост към сериозен проблем. ако видиш, че не става, събирай си багажа и се спасявай. не е лесно, но ако той сам не осъзнае, че има по-важни неща в живота му, никой не може да му помогне!


наркотиците и алкохола са две големи злини, но ако аз трябва да избирам между двете - 100 пъти предпочитам да съм наркозависима, от алкохоличка.
алкохолика може и да умре от абситненция. а наркоман умрял от абстинентен синдром няма. до колкото знам рядко някой преживява два или максимум 3 абстиненции при алкохолиците.
offtopic не съм много съгласна...явно имаш опит с алкохолици...но повярвай, с наркоманите е абсолютно същото...

# 25
  • Мнения: 479
не мисля, че приятелят ти е зависим...поне от това, което описваш... ако се страхуваш от нещо, сподели го с него. обсъдете го. не смятам, че ултиматумите са добра форма на общуване. опитай се да му помогнеш да осъзнае, че се е засилил с пълна скорост към сериозен проблем. ако видиш, че не става, събирай си багажа и се спасявай. не е лесно, но ако той сам не осъзнае, че има по-важни неща в живота му, никой не може да му помогне!

Az niama da te posyvetvam da se razdeliate vednaga. Znam kolko e trudno dori da si pomislish tova, kogato obichash niakogo... I nie sme imali problemi (dori na 2-3 pyti si piene), no s vremeto se razreshiha i sega ustanoviavam, che vsichko si e zaslujavalo tyrpenieto.. Moiat chovek se e napival 3 pyti zverski  Wine Glass Confounded i edinstvenoto, koeto sym pravela togava e da sym do nego s ligena... I toi mi obeshtavashe, che niama da se povtori, no eto che dori se beshe potretilo... I men mnogo me uplashi, osobeno poslednia pyt, no toi go vidia i Slava Bogu ot togava  se e napival vednyj samo i to az slediah kolko porychvashe i gledah da ne nadvishava niakakva norma vse pak.. A i poneje az samata sym sygreshavala navremeto (to si beshe period), znam, che tova se preodoliava... Vsichko stava - smiana na priqteli, rabota, osyznavane sled niakakvo nepriqtno prejiviavane i vsichko si idva na miasto... Taka che shte stiskam palci i pri teb da e samo period! NO ako hodi po drugi jeni ili se zakacha s tiah, kogato e pian, ne mi se struva dobre...

# 26
  • Мнения: 3 091
Четох цялата тема... много бих искала да ти дам кураж! проблемът е сериозен и може би трябва да започнеш от момента, в който твоят партньор осъзнае, че пиенето ще му причини проблем... Не става на сила - това е най-тежкото! СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ! ако се сетя нещо конкретно - ще пиша!

# 27
  • Мнения: 479
nikitita,
Прочети Тази статия
Дано ти помогне с нещо.
Виж и в коментартите към статията - има жени изстрадали това

# 28
  • Мнения: 1 934
Четох цялата тема... много бих искала да ти дам кураж! проблемът е сериозен и може би трябва да започнеш от момента, в който твоят партньор осъзнае, че пиенето ще му причини проблем... Не става на сила - това е най-тежкото! СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ! ако се сетя нещо конкретно - ще пиша!

 newsm10 newsm10

# 29
  • Мнения: 1 761
Брат ми имаше една приятелка, на която баща и е алкохолок.Един ден го видя от балкона,че идва и се скри в гардероба.На мен ми стана много смешно,но когато мина половин час и никой не звънна, тя се показа цялата разтреперана и ми разказа как той като се напие почва да ги бие всички у дома и после нищо не помни.И това всеки ден и все обещава,че е за последно....


Ако подходиш със съжаление,цял живот ще трябва да страдаш от малодушието и слабата му воля.Да се напиеш от любопитство, когато си на 18-20 години е едно,ама зрял мъж да не може да се контролира е страшно.Много бих искала да ти дам кураж, но мисля,че е по-добре да ти кажа истината-ако влиянието на приятелите му, които го подстрекават е по-силно от твоите молби да спре,по- добре си хващай багажа и бягай колкото ти крака държат.С пиян мъж няма щастие-докато е млад може и да носи на алкохол,ама след някоя и друга годинка почва я да се разболява, я да има проблем с потентността,със здравето....Ако искаш да имаш деца не ги подлагай на такъв стрес- по-добре без баща,отколкото с баща алкохолик-цял живот да заспиваш в страх не е живот.
Помисли си какво искаш и дали си готова да погребеш себе си в името на такава връзка.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт