Лежащи мами - 37

  • 50 651
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Добро утро! Ay-se ,защо се обвиняваш? Тук вина няма ..просто при някои жени е така , при други не. И да се обвиняваш не виждам как може да промениш нещата , особенно в положителна посока. Давай го малко по-смело и позитивно!   bouquet  ooooh!

# 61
  • Мнения: 103
ay se Ти в кой град беше? Мислила ли си за евентуално транспортиране до неонатология с възможно най-добра апаратура? За всеки случай Sad Иначе стискам палци да удържаш колкото може повече, и аз като теб съм 25+2

# 62
  • Мнения: 357
Аз съм в Добрич,не съм мислила за транспортиране.Дано да издържа поне до 32 седм.за да са поголеми шансовете за бебето

# 63
  • Мнения: 1 545
Доброутро момичета как сте?
При мен нещата са едни и същи,доки мина и поговорихме с него,каза че е сигурен че аз ще родя преждевременно Cry Cry Cryно поне до средата на декември трябвало да издържа,че да е минимална вероятността за здравословни проблеми с бебето.Много ме е страх момичета не искам бебето ми да има здравословни проблеми и цял живот да съжалявам и да се чувствам виновна за това Cry
Хейййй, чакай малко... преждевременно родените бебета не са с проблеми за цял живот. Медицината е много напреднала, лекарите вече имат много опит с малки бебета. Да, не е лесно, но не и невъзможно. По болниците има много снимки на бебета родени в 25-та седмица и по-късно. Освен това пак ти казвам, че щом си само на магнезий не е толкова страшно положението. А и преждевременно родени бебета се водят и тези от 35-36 седмица. Не си мисли, че още утре ще родиш. А и не виждам защо ще се обвиняваш. Не си тръгнала да обикаляш молове и да пушиш цигари. Правиш всичко по силите си, запомни го. Относно мисленето на мен ми помагаха книгите и спането. Четях много и спях. Опитай. Трудно е, но ще се справиш. Аз съм сигурна. Горе главата, всичко ще се нареди, ще видиш по най-добрия за теб начин. ААА и още нещо, дори да започне раждане запомни, че така е трябвало да стане. Природата си знае работата. Ако тръгне раждане по-добре да се роди бебето, отколкото да има фетално страдание. Така че бебето си знае къде ще е по-добре. И ти с нищо няма да си виновна. И на моите явно нещо не им харесваше вътре, та решиха да излизат. Затова имай вяра. Господ да те пази.

# 64
  • Мнения: 81
ay-se 2008, да се включа и аз за подкрепа. Стискам палци да удържиш колкото се може повече и накрая да се похвалиш с едно сладко бебче. Колкото и банално да звучи, мисли позитивно bouquet

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Ооо Мила Ay se знам,че няма как да не се притесняваш колкото и всички да ти го казват , но повтаряй си ,че всичко ще е наред пращай позитивна енергия на бебчо и му говори да си стои на топличко , то усеща! ВСички сме заедно и с теб  Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 21
Ay-se, горе главата.Могат да задържат бебчо достатъчно дълго.И не слушай лекарите като ти казват,че няма да изкараш.На мен не ми даваха 28 седмица, пък ето ни в 32-ра вече.
Най-важното е да лежиш и никакво мърдане.Мен може и да ме е срам да си кажа,но вкъщи вече ми помагат и с ходене до wc.А за къпане няма въобще да говорим,но всичко е заради бебчо.
Бъди силна и търпелива.Лежи, взимай си хапчетата и нещата ще се задържат.А ако нещо стане би трябвало да те транспортират с линейка до някоя болница с по-добра неонатология.В нашия град при раждане преди 28 седмица така правят.

# 67
  • Мнения: 357
Благодаря ви момичета за подкрепата.
Bimbaa твоите бебета имат ли някакви усложнения?Самостоятелно ли дишат или са на апаратно дишане? Аз ровя из интернет и чета,че повечето бебета родени до 32 гс са с увреждания.Да пази господ!!!Както съм със срината психика направо незнам как ще го преживея. Praynigда пази господ всички ни момичета,нас и нашите малки същества.

# 68
  • Мнения: 1 545
Ааааа думи като увреждане не искам да чувам. Не знам къде четеш, ама във фейсбук има група на недоносените и там ще те заринат със снимки на напълно здрави деца. Сега в болницата има две мами с такива бебета, от  25-та седмица. Едното вече е три кила и скоро ще го изписват. Другото и него го готвят за мама и тати. Децата ще имат чести прегледи, за да се хване някой проблем ако се появи. Моите отдавна не са на апаратно дишане. Те вече са с дрешки, опитват се да плачат, пълнят памперсуте и се учат да ядат от шише. И вече са над два килограма и двамата. Затова не чети щуротии из нета. Случаи всякакви.

# 69
  • Мнения: 357
Dessyto ти с какви проблеми беше?Имаше ли разкритие?Аз имам 9 мм разкритие и шийка 2,5 см. Шийката била стегната.

# 70
  • Мнения: 4 696
Ay - se, наистина не мисли толкова негативно. Знам, че е трудно, защото и аз съм в болница  вече 17 дни в нерозово положение.Но пък лекарят ти и той ти ги е наговрил едни... ooooh!
И за мен едва ли някой си мисли, че ще добутам до след 30г.с. Сестра ми имат приятели с бебе родено около 600гр.и без никакви увреждания, вярно че всички лекари се чудели, но факт. Много е трудно, знам. А и моята приятелка си ходи по улиците с 2см. разкритие близо 2 м. и скъсена шийка.
Бимба, браво на вас. Много сте пораснали. Терминът ти бе в края на ноември нали? Дано до тогава сте си вкъщи.

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 13:19 от bananarama

# 71
  • Мнения: 21
Ay-se, мойта шийка беше 2,4см, мека.Така я описаха, но без разкритие или поне не са ми казали.Лекарите тук са доста пестеливи на информация.Може и да си лежа с разкритие без да знам.
Имаше една мама която беше писала,че мехура почти и се подавал(буквално),пък издържала дълго време на легло.С толкова скъсена шийка и разкритие била, че   Shocked
Мъжа ми казваше,че като чета помня само историите с преждевременно раждане и увреждания.Казваше "А колко истории има с хубав край!?" Не е важно колко е голямо бебето и колко е напред в седмиците.Всяко бебче си е индивидуално.Твоето може да е боец и да не иска да излиза или дори и да излезе да се справи благополучно със всичко.Вярвай на мъника.

# 72
  • Мнения: 1 545
Ayse, с такава шийка ще изкараш много време...убедена съм...
Bananarama, ти какви ги дробиш в болницатa? Как е положението? Иначе правилно си ми запомнила термина.

# 73
  • Мнения: 4 696
Ами шийката е много скъсена , но нямам разкритие. Лежа и не мърдам, мътя си, както казват лекарите тук.

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Bimbichka скоро да ви изписват и да сте доволни и щастливи вкъщи :*
Banamarama в коя болница си  Confused При кой лекар?

А и да съгласна съм с това има много щастливи развръзки ама никой не пише по форумите стига негативизми !  Аз спрях въобще нищо да не чета ,че буквално ми стигаше до гърлото . Ама все надниквам тук да видя как сте всичко ще е наред момичета и ще забравим и тая тема дори още малко  Hug Hug Hug Hug Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт