ужасите след използване на клостилбегит

  • 10 332
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
ами и аз се надявам да са обратими, защото иначе съм загубена Laughing

# 16
ами аз със френския съм добре, така че успях оттам.Отиди в йахо и задай на търсачка clomid - ще ти изкара много на английски форуми и сайтове. Но там хората пият тези хапчета под непрекъснат контрол на хормоните, а тук те гледат на видеозон два три дни...По чувствителни организми могат да получат сътресения...Ама на кой му пука...Аз преди 2 години от същото хапче спуках киста и направих кръвоизлив. Честно и защо пак ги пих не знам....

# 17
  • Мнения: 553
Търсила съм и с google и съм намирала доста материали по темата, но чак пък ужаси, както ти пишеш честно казано не съм срещала  Rolling Eyes. А ти след като веднъж си имала странични ефекти, не каза ли на лекаря си преди да започнеш пак да пиеш клостила? Все пак той би трябвало да може да прецени  Rolling Eyes.
Иначе съм съгласна, че у нас много лекари го изписват почти за "добър ден". Аз лично съм бягала от такива, но сега се съгласих с мисълта, че така увеличавам шанса си, а и все пак беше под лекарски контрол. Е, поне за сега не забелязвам странични ефекти  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Наистина, защо ги пиеш? И по каква схема? Щом не ти е понесъл първият път, трябвало е да смениш лекарството.
Задочно познавам много хора, които пият клостил, но за първи път чувам за такава крайна реакция на организма. Но винаги има и изключения, разбира се.
Все пак клостилът е помогнал на много повече хора, отколкото е навредил и рискът си заслужава.

# 19
не се плаши - всичко ще бъде наред.Винаги надеждата те кара, ама виж ....Аз пиша всичко това за да знаят жените, никъде в нашите сайтове не пише негавинтие последици от този препарат....А трябва...Да не ти казвам, че ми биха и Прегнил и пих яко Дуфастон-без да се знае трябва или не.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
При кой лекар ходиш, каква ти е диагнозата и по какъва схема си взимала клостила?

# 21
от 5 до 9 ден по 1 хапче.Когато спуках киста пих дори по половин на ден.След това 10 дни от 18 до 26 Дуфастон, а февруари ми биха и Прегнил.Явно ми е направена страшна хормонална атака на организма и той сега реагира.Ходих в Шейново - да й напиша ли името на тази....Като й казах каво ми става, тя ми каза, че не е възможно и буквално ме прати да ходя в Майчин дом- нямало какво вече да ми помогне.Уплаши ли се не знам....

# 22
  • Мнения: 553
Да не ти казвам, че ми биха и Прегнил и пих яко Дуфастон-без да се знае трябва или не.
Ами обикновено Прегнил се слага, за да се пукнат фоликулите (иначе може да се образува киста), а Дуфастона е за поддържане на лутеалната фаза. Това е обикновено схемата при инсеминация.
Ти все пак прави ли инсеминация и изобщо защо пи клостила? Уточни повече подробности, защото така само плашиш жените тук. Иначе всички сме наясно с рисковете, които поемаме, но вски си мисли, че целта ни ги оправдава.

# 23
  • Мнения: 553
Когато спуках киста пих дори по половин на ден.
Ами сигурно си имала задържан фоликул от предишен цикъл. Правилното е преди да започнеш да пиеш клостила да те прегледат дали нямаш задържани фоликули в началото на цикъкла.

# 24
естествено ги пих за забременяване...Не е така със схемата - правят се хормонални изследвания за нивото на Прогестерона и ако то е добро е излишно да се дават допълнително хормони. Не са ми правили енсеменации...Клостила по принцип вдига и прогестерона, така че не е необходимо да се пият ударни дози ако той е в добри нива.Всичко това е атака за по-чувствителен организъм

# 25
Когато отидох сега на ендокринолог първия въпрос му беше - гениколог или ендокринолог те наблюдаваше .Като казах гениколог - той каза Ясно.Тези неща без специалист по хормони заедно с гениколог не ги правете-това е моя съвет...Пък който иска да си действа

# 26
  • Мнения: 553
естествено ги пих за забременяване...Не е така със схемата - правят се хормонални изследвания за нивото на Прогестерона и ако то е добро е излишно да се дават допълнително хормони. Не са ми правили енсеменации...Клостила по принцип вдига и прогестерона, така че не е необходимо да се пият ударни дози ако той е в добри нива.Всичко това е атака за по-чувствителен организъм
Да, така е. Но клостила изтънява маточната лигавица и затова обикновено изписват и прогестерон. Явно не си попаднала на правилния лекар. А и всеки организъм реагира различно на лекарствата.

# 27
та аз обиколих всички болници и медицински центрове в София за 3 години-всичко за гениколозите е само пари, нищо друго...Знам почти всички, през всички съм минала...

# 28
  • Мнения: 553
та аз обиколих всички болници и медицински центрове в София за 3 години-всичко за гениколозите е само пари, нищо друго...Знам почти всички, през всички съм минала...
Съжалявам мила за проблемите ти  Sad. Тук повечето като теб сме обиколили не един лекар. Дано все пак намериш този, който може да ти помогне. Желая ти успех въпреки досегашните ти проблеми!

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Явно не си обиколила всичките и не си се информирала достатъчно щом си се съгласила да пиеш клостил без да правиш инсеминация, а лекуващият ти лекар да е от Шейново. Има си специализирани клиники за целта, в които няма да ти предпишат клостил без да правиш инсе и ще ти изследват предварително проходимостта на тръбите, ЛХ, ФСХ, прогестерон и пролактин, ще проверят преди началото на стимулацията дали няма задържана фоликулярна киста, както и ще направят актуална спермограма на партньора. В Шейново направиха ли това?
Прогестеронът се слага най-вече с цел инсеминацията да се "таймира" точно, а не при дефицита му.

Общи условия

Активация на акаунт