Искам да кажа ... (93)

  • 56 439
  • 749
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 22 036
Дайте рецепта за бухнал тутманик.

# 376
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Майка ми му казва мързелива баница на тоз солен кекс. Рецептата е подобна, но вече една доза не стига, хем аз не закусвам Simple Smile

Зоопаркът в Ловеч е бил хубав, сега е просто голям.

# 377
  • Мнения: 10 634
Аз по тази рецепта правя добруджанки  Peace
Аз си харесах втория часовник на Гена и ето този - https://www.fashiondays.bg/p/%D0%A0%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B … 421010&lt=wus и може би дядо Коледа ще ми го изпрати в колетче  Blush
Солен кекс правя по друга рецепта, навремето даже имаше някакво странно име - тракийска баница или нещо от сорта. Продаваха го на едни големи квадрати на будките със закуски и много рядко имаше от него Peace

# 378
  • Мнения: 22 499
Часовници не нося, не ги понасям.

Смених гумите на колата.  Този месец 2нови, другия ще взема още две. 
И без това мъжа ми ги купи, та ще му връщам парите. Simple Smile

Аз си купих поръчах гривна и диадема за дъщерята. В понеделник ще се ги взема от Еконт.

# 379
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Моите гуми ги смениха във вторник, обаче на пролет летни ще трябва да купуваме...

Днес си мързелосвам из нас - дреб рита зад блока, ММ беше за риба, а сега чака големия да се прибер от Горна Оряховица в Правец, че да го докара вкъщи. Снощи се похвали, че отборът им е на трето място на младежкото техническо изложение в Горна Оряховица.

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 16:12 от ЕлиТ

# 380
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
По тази рецепта правя тутманик аз. Невероятен става!

http://angellovescooking.blogspot.com.es/2011/01/tutmanik-aka-mu … r-bread-with.html

# 381
  • Мнения: 14 371
Радвам се,  Марипоса, че се е харесал тутманика. Не знам дали е тутманик де, баба така го прави и така му вика. Аз от нея.  И Добруджанки така правя, само че слагам по малко масло отгоре.

# 382
  • Мнения: 39 612
Къде мога да видя рецептата за тутманика?

1 яйце
1 ч.ч. кисело мляко с 1 лъжичка сода
2ч.ч.пресято брашно
1ч.ч.натрошено сирене
Маааалко олио

Разбъркваш и изсипваш в тава, покрита с хартия за печене. Печеш на 180 градуса около 30 минути. Малко преди да изкаряш може да сложиш настърган кашкавал и шарена сол. Става чудо!

Аз бих го направила с 1 пакетче бакпулвер. Може би ще се надигне малко повече. И още нещо, ако не искате кашкавал може от горе да го поръсите със сусам(после леко с мокра ръка да притиснете сусамчето, за да се залепи). Тази рецепта при мен се води солен кекс, но половината брашно е заменено с царевично такова.

Gena, моя FD е май на румънски. При теб как е?

# 383
  • София
  • Мнения: 23 124
Днес щях да припадна в Дъглас след като важно ми съобщиха, че моят парфюм повече няма да го внасят. Е, поокопитих се и реших да ходя в Сефора. Там едно нежно момче отсече, че няма такова нещо и му рекох да дава 100 мл опаковка и да бягаме към касата докато не е изникнал мъжа ми. Инструктирах пича да не отваря дума относно цената и да ми даде бързо касовата бележка след като платя с картата, че ще ни бият и двамата.   Mr. Green Той доста отговорно прие задачата и озъртайки си извършихме операцията. Даже ми сложи завидно количество мостри като подарък. Явно и той е почувствал същото облекчение като мен.

По темата за майките... Моята живее с нас и си се дърпаме доста, но бързо се сдобряваме. Тя ми е единствена останала и не мога да си представя животът без нея.

# 384
  • Мнения: 12 473
Малко извън темата, но имам нужда от бърз съвет.
Скрит текст:
Имам много силна болка и подуване в единият яйчник. Май беше жълто тяло термина.
Обаче - наистина много боли. Цял ден лежа..(
Да взимам ли някакви мерки? Би трябвало до ден-два да мине..

# 385
  • Мнения: 39 612
Иди на лекар, за да си спокойна, Иначе нещо за облекчаване на болките- спазмалгон, но-шпа...
Не слагай топло, докато не се консултираш.

# 386
  • Мнения: 12 473
Не съм разтревожена. Преди години имам подобна случка и отидох на лекар. Искаха веднага спешно да ме режат. И отказах. А после друг лекар ми разказа за жълтото тяло. И ми мина. Но не помня вече пих ли нещо тогава..

# 387
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Excuse me да нямаш предвид функционална киста?!

# 388
  • Мнения: 12 473
Май това беше..

# 389
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ходи поне един ехограф да ти направят.
Зная, че много боли, а в комбинация с
овулация  съвсем.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт