Искам да кажа ... (93)

  • 56 418
  • 749
  •   1
Отговори
# 645
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Ех, нямате изчитане. Докато мина всички постове... Затова, за да не пропусна някой,  пожелавам само хубави неща да ви се случват, лошото и болестите да остават назад.
Тук си го празнуват Хелоуин, но не обикалят по къщите. Всички - маскирани заминават към заведенията, там си се веселят. Във входа имаме дечица, но никога не са идвали за лакомства. Когато извеждахме кучето на разходка, съседът излезе с двете си момиченца - маскирани, и заминаха към кафенето.

# 646
  • Мнения: 1 972
И да се разпиша тук Simple Smile
Бела и Янтра да покажат снимки! Много приятни съфорумки са ми и двете Hug
Правих шоколадовото суфле на Марипоса. Това нещо е уникално вкусно и също толкова грозно в чиниите... Пека го в хартиени форми за мъфини но не мога да ги извадя от там защото се разтичат. Сервирам ги с "амбалажа".... Къде греша, Марипоса?

# 647
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Според рецептата (оригиналната,  която е на Йоли) трябва да се пече в алуминиеви еднократни формички. Аз съм се запасила с такива, само тях ползвам.
http://yoli-www.blogspot.com.es/2009/09/blog-post_22.html

Мисля, че някои съфорумки са ги правили в силиконови форми, но не знам дали се получава.

# 648
  • До морето
  • Мнения: 7 128
Да, аз съм ги правила и в еднократни алуминиеви, и в стъклени. Но първите са най-удобни, особено  ако ще замразяваш за по-дълго.

Пп. Не знаех, че рецептата е на Йоли 

# 649
  • Мнения: 9 574
И аз в алуминиеви формички го правих суфлето и нямах проблеми Peace

# 650
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Сега намерих една рецепта за бонбони - на Нестле (в тяхна страница) - там пък в хартиени форми се правят. Не знам дали ще се получат, или шоколадът ще залепне по хартията. Като ги направя, ще кажа какво е станало.
Ако някой има интересни рецепти за бонбони, няма да откажа. В момента такива търся  Grinning.

# 651
  • Мнения: 10 874
Ако някой има интересни рецепти за бонбони, няма да откажа. В момента такива търся  Grinning.
В книгата има две - сурови бонбони и морковени бонбони. Hug

# 652
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 884
Благодаря, Лале, но точно тези - не са мой тип, прегледах рецептите, преди да питам пак.  Предпочитам нещо с шоколад, какао...

Честит Ден на народните будители!

# 653
  • Мнения: 39 553
Лаленце, идвам специално да ти благодаря!
Сега се "връщам от готварската книга". Всичко подредено, систематизирано..... Евала!  bouquet

Честит ден на будителите!!!

# 654
  • Мнения: 10 874
Лаленце, идвам специално да ти благодаря!
Сега се "връщам от готварската книга". Всичко подредено, систематизирано..... Евала!  bouquet
Hug
Много се радвам, че ти харесва. По принцип подредбата е стара, съдържанието го направих още когато „взех“ темата и започнах да я поддържам преди почти година. Сега просто го разделих в няколко поста, че се събраха доста линкове и ми става все по-трудно да редактирам, като са в един пост. Sad

Честит празник! bouquet

# 655
  • Мнения: 251
Добър вечер  Simple Smile
Цял ден надничам и ви чета, но докато се наканя да пиша, стана никое време  Laughing
Нямам против празника, щом доставя удоволствие и хубави емоции на малки и големи Simple Smile Моето дете е малко още, не се впечатлява.Не че не купихме Лидълска тиква, пълна с боклуци, но все пак Simple Smile Никога не се идвали у нас деца за лакомства на този празник, но водена от някакво празнично настроение, връщайки се от работа, купих някои неща.Е, и тази година никой не мина, но аз добре си похапнах Simple Smile
В първия си пост тук, ви споделих,че правих тутманика по рецепта на Марипоса, но не ми се получи.Още преди да сложа двете чаши брашно и тестото вече не беше рядко,а такова като за питки  newsm78 Бъркам някъде, но не знам къде!
Лято, на мен ми харесва апартамента!Дано повече прекрасни мигове  изживеете там!
Като прочетох за загиналото младо семейство и аз се натъжих.Напоследък само такива новини и то за млади хора научавам....
Спокойна вечер от мен Simple Smile

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Тъкмо се прибирам. В заведението останаха диджея, персонал и две групи по три мацки, и ние с Бела си заминахме. Предполагам щото е понеделник, инак е безсрамно!!!!! рано. Прибирам се, в добро настроение, симпатично наквасена, всички у нас спят, обаче най-малкия кашля. Будя баща му, гласим инхалатор. Изпитвам желание да пиша във форума. След отчета лягам да спя - лека нощ.

П.С. Диджея беше готин, барманите сладури. Млади-младини, като им показах снимки на децата очевидно ги шокирах. Ужас Simple Smile

# 657
  • Мнения: 13 017
Янтра, как се стигна до показване на децат на барманите:))) Интересен разговор ще да се е заформил:)

Добро утро, пак се събудих в шест. Заспах в 00.30, всеки ден  е така. Имаме работа в София и връщането ще е точно в час пик, не знам как издържате всеки ден в този трафик, но мен ме изнервя безкрайно.
За по кратко време стигам до София, отколкото се измъквам от нея до магистралата.

# 658
  • До морето
  • Мнения: 7 128
Янтра, ти като ветеран от войната-показвала снимки на децата  Joy Joy Joy Малко са ти излизанията, малко  bowuu


МиГ, такваз проста рецепта, как успя да я объркаш  chef Иначе, добре дошла!

Заради смяната на часа, малката трети ден се размърдва в 6:30. Сложих я на шезлонга и успях да я омагьосам, ама аз се ококорих  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 07:04 от Mariposa_Malva

# 659
  • Мнения: 14 352
Добро утро и честит празник!

Лято, честито! Това са хубави емоции!

Янтра, снимки, снимки (не на децата)!

Акаша, видях къдрокоска снощи, разкошна е! И ти си хубава дяволица  Heart Eyes

Янче, аз правя домашно Рафаело, не е с какао, ама много се тачи, ако искаш ще дам рецепта Simple Smile

Движението в София и мен ме влудяваше и така и не разбрах как може да се живее по този начин. Явно може де, но не и аз. Случвало ми се е нашите да стигнат по-бързо от Търново до летището, отколкото аз до летището (от Овча купел с градски транспорт). Ми не.





Общи условия

Активация на акаунт