Как се възпитава жена в самоуважение и достойнство?

  • 67 612
  • 997
  •   1
Отговори
# 975
  • Наблизо
  • Мнения: 6 179
Като гледам и Сирената се е смесвала с "нищоставащи".Друго си е да се хванеш с откачен чичка.
Това е сигурно от много гледане.

# 976
  • Мнения: 30 802
Всъщност е от това, че все пак в един момент съм била доста пазена и глезена в някои аспекти - та се подлъгвах какви са хората. Грешката е, че си мислех, че щом аз имам някакви качества, то и при другия са такива. И все пак не говоря за нищоставащи тип безработни, хептен мързеливи, пиещи и биещи. Напротив, беше пълна противоположност с някои качества.

# 977
  • Мнения: 4 454
От къде излезе този "насилник"?

От самото начало на темата:

"Изумена съм от количеството момичета и млади жени (и във форума, и в реалния живот), които нямат елементарно самоуважение, самочувствие и достойнство. Хвърлят се на врата на първия срещнат, позволяват да бъдат лъгани, манипулирани, тормозени психически и физически, ограничавани, унижавани..."

И донякъде от постингите на fmino, според които жената, ако не е имала хубави флумастери като дете и не работи временно, то се лови със сух кашкавал и скача за $100.
Да разбирам ли, че споделяш мнението, че всяка неработеща жена без провайдър е изложена на риск от тормоз и не се самоуважава?

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 15:07 от Iza_

# 978
  • Мнения: 30 802
Каквото искаш разбирай.

# 979
  • Мнения: 4 454

Аз съм израснала с много, много редки корекомски екстри и почти нищо "вносно". Е сега ми е смешно за какви неща едни деца са се дуели, а други - свивали.
И това пак не те е предпазило да се омъжиш за мъж, който твърдиш, че е с нестабилна психика.
Ако приемем за критерий, колко е задоволено едно дете в детството си, както се вижда, нито това, което е било, нито това, което не е било, са попаднали на неподходящи мъже. От това следва, че зададеният критерий е нерелевантен.

Защо така, Сирен, нещо не можеш да защитиш тези? Simple Smile

# 980
  • Наблизо
  • Мнения: 6 179
Всъщност е от това, че все пак в един момент съм била доста пазена и глезена в някои аспекти - та се подлъгвах какви са хората. Грешката е, че си мислех, че щом аз имам някакви качества, то и при другия са такива. И все пак не говоря за нищоставащи тип безработни, хептен мързеливи, пиещи и биещи. Напротив, беше пълна противоположност с някои качества.
Както си се заобяснявала как и от какво да се пазят дъщерите ти и двойният аршин с който ги отглеждаш српямо първото дете - момче,здраво вървите към спирка "Пловдивска матрона от голямото доброутро с двете й дъщери стари моми,тъй като толкова прекрасен принц да ги заслужи няма."

# 981
  • Мнения: 30 802
Напротив, аз мисля, че има голяма бройка хубави и заслужаващи мъже. Но не крия, че има абс. боклуци.

Нито пък мисля, че има магически шоколадчета, блузки и екстри, които пазят от житейски грешки.

А критерият не е мой, а на fmino, нейна е тезата, че охолство и "гръб" те пазят от житейски грешки.

# 982
  • София
  • Мнения: 12 374
Защо повечето хора да не стават за нищо, Сирен? Питам, защото аз възпитавам дъщеря си по напълно различен начин.

Ще съм провал като родител, ако тя, след младежките трепети, съмнения и прочие, изкристализира в същество, което мисли само за собствения си задник. Също и ако стане вечно недоволно критикарче, което дебне околните как и какво казват/правят. Изприщват ме дребнави хора, които под всяка дума търсят теле, а после още едно; хора, които ако чуят, че си щастлив или доволен или умен, веднага ти размахват пръст назидателно и заявяват, че неее, който се чувства така, не трябва да го показва, а ако го покаже - то не е валидно. Бррр, не знам колко трябва да е нещастен един човек, за да пречи на другите да се чувстват добре И да го изразяват.

fmino, SmileSmile

# 983
  • Мнения: 30 802
Защо повечето хора да не стават за нищо, Сирен?

Просто мое наблюдение. Стават горните 20% от мъжете, долните 80% са само драма и воденичен камък.

# 984
  • Наблизо
  • Мнения: 6 179
Да,права си Фмино.Имам дори такива роднини от Пловдив,както и от Велико Търново.Голямо набиване в главата "Ти си специална,чуплива,прекрасна и от ехеее какъв знатен род и трябва само такъв мъж да си намериш".И майките същи Сирената - с провайдър,с някакво образование и почти никога неизползвано,обикновено с "Голямата грешка на живота ми" и после омъжили се както трябва с напътсвия от тяхната мама.
Освен стара мома,често се среща и друг вариант - женена принцесата дъщера за някакъв,който мама разбира се ненавижда защото не й е на нивото.Ражда дъщерята и успяват да го изгонят и после всички дружно гледат детето.

# 985
  • Мнения: 30 802
Доста години живея в Пловдив и не съм се срещала лично с тоя феномен "пловдивска матрона".

# 986
  • Наблизо
  • Мнения: 6 179
Лошо тогава.Аз,която не живея в Пловдив ги знам,но явно не си от достатъчно високото ниво,от което твърдиш че си.

# 987
  • Мнения: 4 454
Доста години живея в Пловдив и не съм се срещала лично с тоя феномен "пловдивска матрона".


Остави сега Пловдив, а ми отговори за обикновената жена, която не работи и има до себе си обикновен мъж. Има ли тя самоуважение или не? Не ми се върти с разни терористи, насилници и с барбитата на Таис.

# 988
  • София
  • Мнения: 12 374
Тя не излиза, Бютифул. Единственият й социален контакт сме ние тук. Туитър също.
То и личи SmileSmile

# 989
  • Наблизо
  • Мнения: 6 179
И аз го виждам.Личи си че и няма никакви приятели и "хората са лоши и са ми под нивото".Явно така и децата си възпитава,само момчето се е измъкнало.Убеждава себе си и вече явно момичетата,че са твърде нежни и чупливи за този гаден свят и тези гадни хора и си ги кътка в затворения комплекс.

Общи условия

Активация на акаунт