Ин витро в АГ болница "Свети Лазар"

  • 52 252
  • 424
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 364
Ади, естествено д-р Лачев, ще реши кое е най-добре в твоя случай. Казвам, че бих предпочела лапароскопията, защото при нея освен диагностична роля има и лечебна. Т.е. по време на лапароскопията се отстранява проблема, естествено ако е лечим.

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 17:08 от Aneto201

# 91
  • Мнения: 91
Хора, мъжа ми го тръшна грип. Вдигна температура, кашля и сега се чудя какво да правя. Толкова се зарадвах, че успях да запиша час при д-р Лачев за петък. Дали да отлагаме, докато го излекувам моя?  Той нито ще е в кондиция, а може и мен да зарази.

За годишнината на болницата, наистина са чествали "пълнолетие". Следя тяхната страница във фейсбук и много хора са им писали честитки.

# 92
  • Мнения: 253
Блу, не е добре да е болен, предполагам, че взима лекарства и това може да доведе до отклонение.

Ади, при мен лапароскопски премахнаха зародиша в тръбата докато съм бременна, така че не се страхувай. Имат добра апаратура и са много добре обучени да работят с нея.


# 93
  • Мнения: 157
Ще имам предвид за лапароскопията, ама нека първо Лачев да каже, че сме стигнали до този етап.  По други теми четох, че при цветна снимка им било болезнено, при лапароскопията как е?

blue ocean , не можете да правите спермограма, ако мъжа ти се лекува. По-добре идете като сте и двамата здрави.

# 94
  • Мнения: 364
Ади, с  упойка се прави, не е болка за умиране.
Блу, всички изследвания като ги правите, трябва да сте здрави. По тях ще ви диагностицират и назначат лечение, а човек като е болен, много от стойностите се променят.
Някой знае ли как се развиват нещата при Ела?

# 95
  • Мнения: 91
Отложих часа.  Надявам се да преборим грипа без да стигаме до антибиотици, защото за спермограмата трябвало поне две седмици преди това да не е приемал. Дано не зарази и мен.

Тази проверка на проходимост също ли е от задължителните неща? И на мен ли ще ми назначат после такова изследване?

# 96
  • Мнения: 253
Тази зима е много тежка, днес направо си е лято. Simple Smile
blue ocean, оправяйте се и здрави отивайте на изследвания. Поне две седмици за да може организма да се изчисти. Проверка на проходимостта е задължителна, аз съм със вторичен стерилитет заради  извъматочна бременност и нагъната тръба.
Ани, не знам, Ела не е писала.

# 97
  • Мнения: 364
blue ocean, разгледай сайта им, там има пълна информация какви изследвания ви трябват и цени можеш да видиш. Имай предвид, че лабораторията им е съвсем нова, а Клисурска е голям професионалист, то си личи когато човек иска да помогне, с отношение и всичко.
http://www.st.lazar-hospital.com/bg/ин-витро/111-чзв.html

# 98
  • Мнения: 157
Добре си направила със отлагането blu ocean, няма кой знае колко да се забавите.
Проверката на проходимостта е задължителна, защото много пъти маточните тръби могат да се увредят от прекарани инфекции, в някои етап от живота и това после да пречи яйцеклетката да премине до матката. Но ето, че има и различни методи.

Криси, нагънатата тръба я прави непроходима или е просто статус? Тази седмица ще минавам ултразвук, там дали би се видяло нещо такова?

# 99
  • Мнения: 91
Благодаря, Ани. Не бях се сетила да търся тази информация на сайта. Виждам, че си има пакет за изследванията, така е най-удобно .  Сериозни инфекции не съм имала, при гинеколог съм лекувала веднъж раничка, ама беше доста отдавна. Надявам се това да не е причина, че не сме успели до сега да заченем.

# 100
  • Мнения: 253
Ади, загубих лявата тръба следствие на извънматочна бременност, а при лапароскопското изследване се откри, че дясната е нагъната и има тежки сраствания. Ако е само нагъната, понякога може да се направи корекция. Ако са нагънати, но проходими, има опасност от извънматочна бременност. 

Блу, няма да се плашиш, но много изследвания се правят. Всичко може да бъде причина, включително и стреса.

# 101
  • Мнения: 157
Ох, Криси. Колко страховито ми звучат всички тези неща, които си преживяла. И въпреки всичко сте успели в ин витрото! Като си помисля, не лекари, ами направо магьосници са докторите! Аз съм още съвсем в началото и тепърва ни престои да разберем къде е нашия проблем, но всяка вечер си отправям мислено по една молитва и ние да имаме това щастие. Лачев ми вдъхва голямо доверие, а и въобще това, че болницата е толкова модерна – знаеш ли, че имат и криобанка за стволови клетки?

# 102
  • Мнения: 364
Ади, щом сме стигнали до репродуктивни специалисти, нещата не са розови. Но не се стряскай, решение на проблемите има, когато подходят към случая професионално.
Знам, че имат криобанка и ще запазим стволови клетки, само за договора ще изчакаме да напредне бременността.

# 103
  • Мнения: 91
Криси, надявам се стресът да не е чак толкова решаващ фактор, последната година ми беше наистина напрегната. Имахме проблеми с роднини, после се местихме в нов дом, почнаха се ремонти, майстори, недоизпипани неща, разправии... Сега пак се изнервям, че трябва да чакаме със започването, вместо вече да сме отишли на консултация.

# 104
  • Мнения: 157
Така е Ани, но да се благодарим, че наистина има добри специалисти и нещата не са само мираж.  Нашите изследвания до тук са добре, ще видим тази проходимост кога ще ни я назначат, на следващата среща нея ще обсъждаме.

Блу, спокойно. Вече сте се ориентирали, стъпка по стъпка ще вървите. Как е мъжа ти, антибиотик пие ли?

Общи условия

Активация на акаунт