Ин витро в АГ болница "Свети Лазар"

  • 52 216
  • 424
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 91
Пробвахме да не пие, ама се наложи и антибиотик и сироп за кашлица да вземем. Още се лекува. Внимавам да не прихвана, та спим в отделни стаи. Абе какво да ви кажа, съвсем сме я втасали за 14 февруари Simple Smile

Между другото, прави ми впечатление, че в последно време малко след цикъл сякаш корема ми е по-подут и усещам болки в яйчниците. Имала съм и преди, но напоследък е позасилено. Вие имали ли сте такива неща?

# 106
  • Мнения: 364
Блу, принципно е нормално около овулацията, отделят се яйцеклетки, от там и подуването на корема. Но ако са много силни си говори с Лачев.

# 107
  • Мнения: 157
Блу, аз винаги усещам малки спазми в корема в дните на овулация, обикновено от едната страна, долу ниско, а после и болки в първите дни от цикъла. Мисля, че не е нещо алармиращо, но като стигнете до консултация си ги кажи тези неща. 

Ане,  ти как се чувстваш? Как са малките, чухте ли вече сърчица? 

И като казах сърчица- момичета, днес ще празнувате ли и кой празник повече?

# 108
  • Мнения: 364
Честит празник и от мен! Желая ви много любов и да има с кой да я споделите!  Hug

Благодаря Ади, добре сме, само дето съм по-едричка Simple Smile. Сърчицата ги чух още в 5 г.с., другата седмица влизам в 11 г.с. и ще видим, или тогава или в 12 ще направим следващия преглед.

# 109
  • Мнения: 91
Ако е признак само за отделяне на яйцеклетка е добре, поне знам, че се случва. Вече какво ли не ми минава през ума докато чакаме да можем да идем. Сигурно ще засипя всички с въпроси.

А за празнуването, страстите вчера бяха големи, но по-скоро покрай мача Барселона - Пари Сен Жермен. Голям фен е моя мил съпруг и беше немислимо да не се гледа.

# 110
  • Мнения: 157
Ане, нали е естествено да си по-едричка, щом ще са два бебоците. На консултация говорили ли сте нещо по въпроса или ти сега почна да наедряваш? Аз си мисля, че е нормално да бъде така. Извинявай за въпроса, ама какво е „г.с.” ?

Блу, този мач при доста двойки се намеси. Ние ходихме в едно ресторантче в квартала. Слава Богу нямаше телевизор, но от околните маси определено се следяха резултати през телефон Wink

# 111
  • Мнения: 91
Обещал ми е да компенсира на 8 март с излизане. Сега  уж модерното е да се празнува само по женски, но щом има нещо наум, ще му се доверя. Вече е доста по-добре, антибиотик не пие и остава да изчакаме малко, за да можем най-после да мислим за спермограма и прегледи. Според вас две седмици достатъчно изчакване ли е, за да няма следи от антибиотик или да е повече?

Ането, много ме радва да те чета като пишеш за двете бебчета  Heart Eyes Мен килограмите не биха ме притеснявали, ако ми се отдаде такова щастие.

# 112
  • Мнения: 364
A, не се притеснявам за килограмите, но като чета, трябва да се внимава колко се качва. Да, с две е нормално да съм по-едра, от друга страна нямам представа, казват че има и генетична обремененост, някои жени наддават повече, други не толкова, ще видим какво ще каже  Николова на консултацията.

Ади има ли вече яснота при, назначиха ли проверка на тръбите?

# 113
  • Мнения: 157
Още не знам Ане. Часът при Лачев ми е утре. Предполагам, че вече ще говорим по този въпрос и ще видим с кой метод за проверка ще действаме. Доколкото чета, имат различни предимства, но при едни е подходящо едно, при други, друго.
За качването на килограми, май има нещо вярно, че е и до ген. Знаеш ли майка ти дали е наддала много при бременността си?
И пак да попитам, какво е "г.с."?

Блу, ако вече е здрав и не пие друго, две седмици мисля, че ще е достатъчно изчакване. Ама вижте, че тогава е и 8 март. Дали ще спазите другите изисквания за въздържание преди изследване Wink

 

# 114
  • Мнения: 470
Гестационна седмица Peace
И аз Ви чета,но още не се престрашавам за час.Ще направим самоназначена спермограма и след резултата ще му мислим  Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 364
Ади, стискам палци, аз в четвъртък съм на преглед,  ще правим фетална морфология.

Катрин направете разширена спермограма и три дни да се е въздържал, успех.  Hug

# 116
  • Мнения: 470
Интересното е,че ми казаха току що изрично 5 дни въздържание  newsm78
Замислям се може ли да изхитреем и да идем на 3тия ден?
Вероятно ще има разминаване в стойностите нещо,де да знам.Май не е удачно,може би се гледат референтни стойности за 5 дни и ще има различни резултати като разчитане,как мислите Thinking

# 117
  • Мнения: 91

До колкото и аз чета и разпитвам, дните въздържание са от 3 до 5 и при даването на проба се посочват колко са били  (ако са били повече, също). Така че и това се отчита и съобразява при отчитането на стойностите. Също така алкохол и антибиотици не трябва да се приемат, ние заради антибиотик сега чакаме да минат поне две седмици, преди да идем.  И ние обмисляхме варианта да правим първо сами спермограма, но няма смисъл. Там имат много добра лаборатория, а и щом излезнат резултати веднага ще се продължава с каквото трябва.

Ади, вярно, че по празника се пада. Ама ще гледам да не проваляме нещата Simple Smile

Ане, какво се прави на феталната морфология?
 

# 118
  • Мнения: 174
Здравейте, най-накрая и ние стартирахме. Донорската програма даде резултати, Господ здраве да дава на тези сърцати жени! От оплодените   яйцеклетки се развиха  2 ембриона бластиоцисти, но се наложи да ги замразим. Подготвят ме за трансфер по определена схема, която да компенсира липсата ми на хормони и пети ден съм на 8мг Естрофем. Дано даде резултати.  Praynig

Катрин Николова, можете да я направите на трети ден, но задължително го кажете. При изследванията трябва да сте абсолютно честни, то си е за вас.

Ани и Криси, радвам се, че при вас нещата се развиват нормално и няма проблеми. Никога не съм си мислела, че ще го кажа, но радвайте се на килограмите момичета.  Hug

blue ocean и adrianamima, изследванията да са добри.

# 119
  • Мнения: 157
Здравейте момичета. Вчера  бяхме при Лачев. Проходимостта на тръбите ще я проверяваме с нещо, на което трябваше да си запиша името – казва се сонохистеросалпингография . Вид ултразвуково изследване, вкарат разтвор и се вижда какво е положението. Стискайте ми палци, насрочихме го за утре.

Ella1 , много се радвам за теб и че нещата имат развитие! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт