Банята - 27-ма тема

  • 125 697
  • 796
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 597
Каква е тази система акваблейд, простете за невежеството

# 451
  • Мнения: 1 597
Хм, разбрах какво се крие зад тази думичка. Имам известни подозрения за ефикастността на флаша.

# 452
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Ние взехме модел Connect, като изрично поисках да е без плавно падащ капак, защото само с едното затваряне в магазина ме подлуди с флегматизма си, докато се затвори - какво ще правя, ако го гледам всеки ден, не знам! Grinning

Чак много по-скъпи - не бих казала. Ние купихме такива и за двете бани, със структури за вграждане Grohe.
Ей сега се прецаках! И аз взех Тоалетна чиния на Идеал Стандарт с аква блейд и плавно падащ капак. Сега се замислих наистина, че трябва да го чакам този капак да пада пет минути, за да се изпишкам. Ужас!!!
Това пък защо? Той капака обикновено е затворен и трябва само да се вдигне, после го буташ леко да тръгне да се затваря и си караш работата. Хубавото е, че само го бутваш и той не се тряска. Ако мъжът ти е свикнал да оставя седалката вдигната ... ще трябва да го начуш да затваря и нея и капака  Mr. Green.

# 453
  • Мнения: 2 641
Barbabelle, на Конект-а препоръчват казанче за вграждане - поне така пише на спецификацията.

# 454
  • Мнения: 1 787
Хм, разбрах какво се крие зад тази думичка. Имам известни подозрения за ефикастността на флаша.

Според мен тази измивна технология е в пъти по-добра от другата. Няма го този вътрешен ринг, под който се натрупва мръсотия и варовик, водата облива абсолютно цялата вътрешна повърхност на чинията и не пръска.

Мивка върху плот никой ли няма? Аз много исках такава за баня 1, но там нямаше как. Обаче за баня 2, ура, ще ме огрее щастието. Grinning Поръчах плот от масив (90 см), колебая се все още за мивката - купа или плътно лягаща. Много ми допадна тази - ще заеме повечко място върху плота, но пък ми се струва много по-удобна от купата:



Ако някой вече има впечатления, нека сподели.

# 455
  • София
  • Мнения: 1 742
По голямата по лесно се чисти и не влизат боклуци под нея.

Последна редакция: пт, 27 яну 2017, 11:44 от rumen_iankov

# 456
  • Мнения: 1 787
Още един добър довод за тази мивка, който аз лично съм пропуснала, благодаря!  Simple Smile

Основните ми опасения бяха, че с по-тясната купа ще има много повече място на плота, но пък с нея ще се мокри повече. С тази мивка мястото ще намалее значително, обаче наистина изглежда по-удобна заради по-голямото корито.

# 457
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 033
Снаха ми имат като показаната на снимката - по - добре е от купа , такава пък има свекърва ми !

# 458
  • Мнения: 1 787
Много благодаря за мненията, поръчана е вече! Hug Направих една бърза сметка, че за нашия плот разстоянието, което остава от двете й страни, ще бъде по 20 см., което май е напълно достатъчно.

Ще дам отзиви, когато я монтират. Simple Smile

# 459
  • Мнения: 2 641
Момичета, във ВАРНА от къде пазарите най изгодно мивки, вани, тоалетни?

А

# 460
  • Мнения: 11 104
Мивка върху плот никой ли няма?
Е, имаме Simple Smile Но нашата е купа. Показаното от теб решение също ми допада. Нямам проблеми с практичността на купата обаче - почиства се лесно, не знам какви боклуци биха могли да "влязат под нея"!
Каквато и да е мивката, вода се плиска. Особено ако имаш деца. Много съм щастлива, че се отказахме от плота от масив (ако имаш предвид масивно дърво). Имаме кухненски плот от естествен масив и поддръжката е доста трудна, въпреки редовното импрегниране на материала.
В банята плотът е гранит сега и е перфектен.

# 461
  • Мнения: 2 641
Мивка върху плот никой ли няма?
Е, имаме Simple Smile Но нашата е купа. Показаното от теб решение също ми допада. Нямам проблеми с практичността на купата обаче - почиства се лесно, не знам какви боклуци биха могли да "влязат под нея"!
Каквато и да е мивката, вода се плиска. Особено ако имаш деца. Много съм щастлива, че се отказахме от плота от масив (ако имаш предвид масивно дърво). Имаме кухненски плот от естествен масив и поддръжката е доста трудна, въпреки редовното импрегниране на материала.
В банята плотът е гранит сега и е перфектен.


Сори за офф-а, но понеже ние планираме да сложим масив в кухнята и ме разколебава коментара ти. Може ли да споделиш по вече, може и на лични.

# 462
  • Мнения: 1 483
Имате ли от тези килимчета за баня на Икеа:
http://www.ikea.bg/textiles/Bathroom-textiles/Bath-mats/36732/37863/
Интересува ме най-вече дали предотвратяват хлъзгането, когато излизаш от ваната (ако подът е сериозно напръскан с вода).

# 463
  • Мнения: 11 104
Сори за офф-а, но понеже ние планираме да сложим масив в кухнята и ме разколебава коментара ти. Може ли да споделиш по вече, може и на лични.
Ами мокрим го и трябва да се бърше постоянно, за да не се издуе и да не замирише на мухъл, дърво е Simple Smile Въпреки че уж чиниите отиват в миялната, постоянно се налага нещо да се измие и се пръска по дървенията.  
Иначе от мъжа ми за импрегнацията (сега го накарах да даде отчет): първата седмица се шкури с фина шкурка и се маже с маслото всеки ден, след това до края на първия месец - всяка седмица, до 1 г. - веднъж месечно, от втората година - 1-2 пъти годишно. Има и вариант да се лакира, но трябва да се търси лак безопасен за допир с храни. Нашият не е лакиран, ползваме масло от Икеа. Иначе е на 2 години, изглежда добре засега, но се гоним като империалисти вкъщи да го подсушаваме, че съм виждала в заведения какъв ужас става при постоянно мокрене Simple Smile А ние не сме от най-внимателните.

П.П. В банята мокрим обаче много повече, въпреки че зоната за къпане е затворена (т.е. мокри се само от чешмата на мивката) - така че съм доволна, че сложихме гранит там Simple Smile  

Killpop,
имаме Simple Smile Не съм забелязала да се хлъзга, но и подът не се мокри чак толкова, така че не знам дали важи за всички случаи.

Последна редакция: нд, 29 яну 2017, 20:33 от Параход

# 464
  • София
  • Мнения: 767
Здравейте , имам нужда от съвет за една малка баня. Прилагам скица на помещението:

http://www.prikachi.com/images.php?images/478/8966478O.png

В момента е изграден сифон горе долу в средата на помещението и още един за "душ корито" в ъгъла . Майсторът предлага да изгради ръб от плочки ,за който да захване паравана. Аз не съм голям фен на праговете, в повечето случаи не са ми особено естетични. Аз исках лентов или рогов сифон в ъгъла и паравана да се захване с п-е образен профил към пода . Възможно най-семпъл изглед.
Според него за тази малка баня два наклона са трудни за изпълнение, което предполагам е вярно. И сега дилемата ми е   :

 *Оставяме го с "праг"
 *Обръщаме наклона към ъгъла и замазваме сегашния
 *Да направи опит да направи два наколна с помощта на плочки. Как ще захванат паравана тогава ? До колко ефективно ще бъде? И не се ли обезсмисля неговото съществуване ?!?   

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт