Банята - 27-ма тема

  • 126 023
  • 796
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 29 277
Моля сподетелете мнение за лентовите сифони.В голям размисъл съм дали да сложим лентови или обикновен сифон?
Аз като видях цената, ме заболя главата, почваха от 250 лв. и се отказах....новият ми сифон е обикновен, с капаче което се маха, ако се запуши суфона, отварям и отпушвам, не искам вграден сифон, просто трудно се обслужва!  

# 616
  • Мнения: 42 151
Аз като видях цената, ме заболя главата, почваха от 250 лв. и се отказах....новият ми сифон е обикновен, с капаче което се маха, ако се запуши суфона, отварям и отпушвам, не искам вграден сифон, просто трудно се обслужва!  

Ма те всички сифони са вградени, не съм виждала сифон, който да стърчи над плочките newsm78

Иначе хубавините на линейния сифон са две:
- стоят красиво и гъзарско
- правят много по-лесно слагането на плочките като не е нужно всичко да се напасва около сифона (да бъде на кръстоската на четири фуги). Освен това имаш само един наклон, а не е нужно да се прави "фуния" от четири склона към сифона.

# 617
  • Мнения: 1 787
mimi.7299, линейният сифон се обслужва по същия начин, по който и квадратния.  Peace

Скъпички са, да, но предимствата са налице, най-скромното от които е красивият им дизайн. Simple Smile При нас този тип сифон направи излишно слагането на два отделни сифона за обособените "мокра" и "суха" част на банята.

# 618
  • Мнения: 1 483
Предполагам, че зависи от разположението в банята, при мен примерно няма как, а и няма и смисъл от такъв сифон.

# 619
  • София
  • Мнения: 1 037
mimi.7299, линейният сифон се обслужва по същия начин, по който и квадратния.  Peace

Скъпички са, да, но предимствата са налице, най-скромното от които е красивият им дизайн. Simple Smile При нас този тип сифон направи излишно слагането на два отделни сифона за обособените "мокра" и "суха" част на банята.

Защо заради линейния сифон няма нужда да има друг в сухото помещение?

# 620
  • Мнения: 29 277
mimi.7299, линейният сифон се обслужва по същия начин, по който и квадратния.  Peace

Самият ВИК майстор при нас не се възхити от линейния....сложи ни обикновен който е с капак решетъчен, като го отвориш и отдолу си е големиа отвор на тръбата, линейният щеше да е вградет, без такъв капак, зазидана решетка демек....аз много не разбирам от сифони, но и без 250 лв. си харесвам много банята! Simple Smile Simple Smile
За нищо друго не спестих пари, огледало, смесители, купих от възможно най скъпите, дно са и качествени Shocked

# 621
  • София
  • Мнения: 1 748
Можеш ли да ни покажеш снимка на сифона с решетката и без решетка,защото мисля, че сте сложили сифон за тераса и сигурно мирише от сифона.

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 05:06 от rumen_iankov

# 622
  • Мнения: 42 151
Самият ВИК майстор при нас не се възхити от линейния....сложи ни обикновен който е с капак решетъчен, като го отвориш и отдолу си е големиа отвор на тръбата, линейният щеше да е вградет, без такъв капак, зазидана решетка демек....аз много не разбирам от сифони, но и без 250 лв. си харесвам много банята! Simple Smile Simple Smile


Извинявай, ама това е пълна глупост. Явно твоят майстор толкова и разбира или те е метнал по някаква причина. Линейният сифон по конструкция е идентичен с квадратния, само дето е сиииилно разтеглен настрани - има си подвижен капак, а под капака е една ваничка в средата на която има отточен кръгъл канал като на всеки сифон. Зазидана е ваничката (както на всеки сифон, а капакът се маха:



# 623
  • Мнения: 29 277
ООООх, момичета казах че не разбирам от сифони и наистина с майсторите имах проблеми, иначе линейните сифони много ми харесвах на външен вид! Каквото ме посъветваха , това сложих newsm78 newsm78 Хайде за другия път ще знам, че и линейният се отваря, мерси! Simple Smile

# 624
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
За хидромасажната душкабина, имам приятелка на която и се пукна коритото и много съжалява че не е сложила обикновена душкабина.Сега като се къпе и тече отдолу и всичко се мокри.
Ние си сложихме обикновена и съм много доволна.

# 625
  • София
  • Мнения: 1 748
В къщи имам хидромасажен душ панел. Да сме го използвали 10пъти.

# 626
  • Мнения: 1 787
mimi.7299, линейният сифон се обслужва по същия начин, по който и квадратния.  Peace

Скъпички са, да, но предимствата са налице, най-скромното от които е красивият им дизайн. Simple Smile При нас този тип сифон направи излишно слагането на два отделни сифона за обособените "мокра" и "суха" част на банята.

Защо заради линейния сифон няма нужда да има друг в сухото помещение?

Защото е по средата на банята, под вратата на преградното стъкло и водата и от двете "помещения" се стича директно към него.

# 627
  • Мнения: 5 234
Мерси за коментарите за матираното стъкло. Химически матирано ще е.
Фолиото не ми се струва траен вариант, ще го пробвам за другия параван него, където сложихме прозрачно стъкло. Но там не ми пречи и да се вижда.

# 628
  • Мнения: 58
mimi.7299, линейният сифон се обслужва по същия начин, по който и квадратния.  Peace

Скъпички са, да, но предимствата са налице, най-скромното от които е красивият им дизайн. Simple Smile При нас този тип сифон направи излишно слагането на два отделни сифона за обособените "мокра" и "суха" част на банята.

Защо заради линейния сифон няма нужда да има друг в сухото помещение?

Защото е по средата на банята, под вратата на преградното стъкло и водата и от двете "помещения" се стича директно към него.
Може ли да качиш снимка на банята, за да видим как е станало ?

# 629
  • Мнения: 1 787
Ще покажа, разбира се, но все още не е готова. Simple Smile Нека добие приличен вид и ще я снимам, обещавам!

Ако ви е интересно на какво се спряхме - сифоните са ни български, с тяло и решетка от неръждаема стомана, с 5 години гаранция, много красиви. Взехме си ги от студиото, с което работим по баните (както и всичко останало). Като гледам масово какво се предлага като качество по магазините в този ценови клас линейни сифони, смятам, че сме направили повече от отличен избор, много съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт