Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 62

  • 70 323
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 190
в някои клиники правят клизми, в други не, зависи в коя си.

# 46
  • Мнения: 4 008
Усмивка,на мен не са ми правили клизма.
Отидох гладна и жадна сутринта.Нямах проблем с ходенето до wc.Последните дни от стимулацията минах на по-лек хранителен режим и бях спряла и кафето няколко дни преди пункцията.Така свикнах по отрано с липсата на кафе. Wink

# 47
  • Мнения: 233
Явно ще трябва да си взема нещо да изпия вечерта преди пункцията  Tired
Кафето изобщо не мисля да го спирам.

# 48
  • Мнения: 475
Преди моята пункция доктора ми даде свещички.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
На мен преди пункция никой нищо не ми е споменавал за клизма, слабително или изхождане. Аз също не се справям сутрин без кафе и преди пункция, просто не се изхождам. Никога не е имало проблем. Спирам всякакви течности и храни след 20:00 часа вечерта преди пункция и това е.

# 50
  • Мнения: 4 008
Явно ще трябва да си взема нещо да изпия вечерта преди пункцията  Tired
Кафето изобщо не мисля да го спирам.
Обикновено след трансфер не се препоръчва кафе,а и при евентуална бременност ще трябва да го спреш или да минеш на безкофеиново.
Може вечерта преди пункцията да вземеш дуфалак или някакви свещички.

# 51
  • Мнения: 233
Много благодаря за подкрепата  Hug
Надявам се да нямам проблеми  Praynig

# 52
  • Мнения: 4 008
Не се притеснявай Усмивка,нама нищо страшно в пункцията.Не е необходимо непременно да си ходила до wc.На мен също никой не ми е казвал за слабителни и клизми.
Ако ще ти е некомфортно,мисля че дуфалака ще ти свърши идеална работа.Не предизвиква излишни спазми.

# 53
  • София
  • Мнения: 23 190
с дуфалак и подобни ако не уцели човек момента може да се получи нежелана реакция в неподходящ момент  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 6 558
Обикновено след трансфер не се препоръчва кафе,а и при евентуална бременност ще трябва да го спреш или да минеш на безкофеиново.Може вечерта преди пункцията да вземеш дуфалак или някакви свещички.
Аз не съм спирала кафето. Само започнах да го правя много слабо и да го разреждам с мляко.
И сега пия кафе или мляко с нес.

# 55
  • Мнения: 420
и аз пия кафе
една година го бях спряла, но вдигнах инсулин
и оттогава по 1 кафенце дневно

# 56
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета и благодаря за пожеланията!
Минаха 3 дни на Пурегон, днес ми беше прегледа. имаме 8 яйчица - по 4 във всеки яйчник.
Ще добавим от днес и Менопур от 150 за два дни. За сега нямам оплаквания, надявам се все така да съм си добре.
Усмивка, успех с пункцията. И аз като теб съм за никъде без кафе, не се бях сещала за тази малка "подробност" Simple Smile

# 57
  • Мнения: 233
с дуфалак и подобни ако не уцели човек момента може да се получи нежелана реакция в неподходящ момент  Rolling Eyes
И аз за това си мислех  Mr. Green По-скоро трябва да се изпие на предния ден сутринта май. Laughing

# 58
  • Мнения: 4 008
Успех Алекс. bouquet
Аз с кафето тогава реших да не рискувам.Само от време на време пиех кафе от малц.
Кофеина по принцип не е полезен.Но който не може без него няма да му се бъркам сега. Wink

Както казва Бамба,има и риск с тези слабителни.С дуфалак съм нямала проблем,но сена като съм пила,е ставало страшно. Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 4 884
Ходенето по голяма нужда няма нищо общо с пункцията и никога не съм разбирала защо се изписват слабителни, еле пък клизма, преди нея Rolling Eyes Това не е раждане, няма опасност да се наакате по време на процедурата. Всъщност взимането на слабителни и клизмата са дори опасни по отношение на преждевременното пукане на фоликулите, поради контрахирането на червата и многото газове, които създават.

По отношение на кафето, нито по време на процедура, нито през бременността съм го спирала.Пиех по 1-2 кафета. Вредно може да е, ако се пият много кафета на ден, също както е вредно всяко нещо, ако с епрекали с него. Мисля, че прекомерното вторачване в доста несъществени за развиетието на бременността неща е по-вредно, отколкото самите те.

Общи условия

Активация на акаунт