Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 62

  • 70 422
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 009
В сайта на не помня точно коя клиника беше,пишеше че пълните черва понякога затруднявали пункцията и затова правели клизма преди това.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 432
В клиника Щерев пишеше ,че затруднявало пътят към яйчниците. Има ли някой който да е в Щерев да сподели дали наистина правят клизми преди пункция, че на нас ни престои първи опит надявам се Януари, а нещо много се притеснявам за всичко което ни престои. Предварително Благодаря Hug

# 62
  • Мнения: 936
Записче и от мен тук!

В момента съм пред пункция евентуално в петък. Видях, че Усмивка е писала за Елонва и за това реших да се включа.Моята стимулация е с Елонва, но док казва,че правя хиперстимулация и иска да отложим трансфера и замразим ембриончетата. Исках да попитам в такъв случай всички ли ембриончета се замразяват и изобщо как се процедира? Ще трябва да правя и вливки. Ако някой е минал през това ще съм благодарна за малко инфо. Peace
Усмивка, при теб как се развиват нещата и колко фоликулчета си образулвала?

# 63
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен !
Предстой и моето първо инвитро този месец. Чета ви редовно и сега реших и аз да се включа в темата.Имам един въпрос ако на някоя от вас се е случвало моля да сподели.По принцип съм с цикъл от 21 дена.Блокиращата инжекция ми беше бита на 14.10 на 2ри ден от цикъла. Все още няма цикъл , а утре започвам със стимолацията.Моля  за мнение дали това е нормално.

# 64
  • Мнения: 1 142
Здравей Ilein,
Замразяват се всички успешно оплодили се и развили се до 3-ти или 5-ти ден, качествени ембриончета. Вече в зависимост от практиката на клиниката и по преценка на ембриолозите е дали ще са на 3-ти или 5-ти ден.
Относно вливките, аз имам правени вливки. Какво точно те интересува за тях?

Последна редакция: ср, 09 ное 2016, 09:22 от Rigina

# 65
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте мили дами Simple Smile
след инвитро сме, сега чакаме да минат 14 дни за да си пусна кръвен тест за бременност. Направихме стимулация на къс цикъл в началото имах 23 бр. яйцеклетки, на  пункцията извадиха 15 бр. след оплождането се развиха само 7 бр. На 03/11/ направихме трансвера, върнаха ми 2 бр.  на трети ден, а останалите 5 бр. оставиха за да видят как се развиват и евентуално да се замразят- е не оцеляха. Сега единствено стискаме палци и се надяваме  да се прихванат тези в мен Simple Smile
@ Жана имаше ли леки болки?

# 66
  • Мнения: 6 583
В клиника Щерев пишеше ,че затруднявало пътят към яйчниците. Има ли някой който да е в Щерев да сподели дали наистина правят клизми преди пункция, че на нас ни престои първи опит надявам се Януари, а нещо много се притеснявам за всичко което ни престои. Предварително Благодаря Hug
В Щерев се прави клизма преди пункция, да.

...иска да отложим трансфера и замразим ембриончетата. Исках да попитам в такъв случай всички ли ембриончета се замразяват и изобщо как се процедира?
Замразяват се само ембриони, които са качествени. Ако преценят, че не стават за трансфер или замразяване ги унищожават.

plevelina, късмет, както и на всички останали Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 27
Нормално ли е след трансфера да продължавам да имам леки болки?
Пия 3х2 но-шпа; 2х1 естрофем; 1х1 медрол; и 2 х3 к. утрогестан вагинално. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 6 583
Нормално е - леки болки, ПМС, придърпвания.
Можев да споделяш как се чувстваш след трансфера ето в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=950489

# 69
  • Мнения: X
@ Жана имаше ли леки болки?
Кога, след трансфера ли ? Да, първите 4-5 дни, после утихнаха, после пак се появиха. Но е различно при всеки, не го мисли. Пожелавам ти всичко да е наред  Hug

# 70
  • Мнения: 936
Здравей Ilein,
Замразяват се всички успешно оплодили се и развили се до 3-ти или 5-ти ден, качествени ембриончета. Вече в зависимост от практиката на клиниката и по преценка на ембриолозите е дали ще са на 3-ти или 5-ти ден.
Относно вливките, аз имам правени вливки. Какво точно те интересува за тях?

А това замразяване от клиниката ли се поема, предполагам не, ами ако трябва да замразим 15 ембриончета... За вливките колко време ти вливаха и какво, разви ли се синдромът на хиперстимулацията при теб и колко фоликула издадихте?

# 71
  • Мнения: 154
Момичета имам голямо притеснение от вчера. Вчера е имало една девойка за пункция, но когато излиза да си ходи, тя припада на вън и после я внасят вътре. Как е сега, добре ли е, защо се случи това от пункцията ли, от упойката ли се случи така....... Объркана съм и много притеснена, ако е една от нас и види това, да ми пише на лични ако иска (ако се притеснява да го напише пред всички), че е добре. Нейното момче беше пребледняло и много уплашено.
Това се случи в Плевен. Надявам се да е добре, следя всичко, но до момента няма нищо по въпроса. Моля се да се оправи.  Cry

# 72
  • София
  • Мнения: 4 884
Нулина, просто и е било ниско кръвното след упойката или е сближила границите. Не го приемай чак толкова. Аз съм припадала от това и без да ми е правена упойка Peace

# 73
  • Мнения: 154
Нулина, просто и е било ниско кръвното след упойката или е сближила границите. Не го приемай чак толкова. Аз съм припадала от това и без да ми е правена упойка Peace

Съгласна съм, но стреса беше голям. Имаше и бременна жена, даже няколко там и всичко се случи пред очите им.

# 74
  • София
  • Мнения: 634
И в нашата клиника се случи наскоро, жената беше след цветна снимка с упойка. Винаги има риск.

Общи условия

Активация на акаунт