Септемврийски бебета 2016

  • 37 715
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 914
Стела, и аз така правя , кърмя я като започне да буйства, ама рядко изкапва два часа преди да започне да мърда и друса кошарата. Аз подпъхвам също одеялото  пос дюшека, но моето зверче е адски силнои само с едно вдигане на крака одеялото е изкарано.
пробвай с чувалче, ние така спим, не че помага за спокойния сън, но поне не се отвива Peace

# 691
  • Мнения: 131
Geri852, честити  6 месеца, днес и оята принцеса става на  6 месеца и й направих торта  Mr. Green

Аз съм с две ръце за чувалчетата за спане. Откакто се е родила спи в такова и н е бих го заменила за нищо. Никога не  се  отвива и така ми е по-лесно да я придърпам към себе си нощем Simple Smile

 А вашите деца къде спят? В легло долепено до вашето или трябва нощем да ставате?
Аз нещо не  мог а да си предтсавя да  вдигна решетката с това почасово будене нощем и заспиване на гърда.

# 692
  • Мнения: 1 304
Теса и Стела честита половин годинка и на вас!!!
Ами нагоре на раменете и ръцете не са завити значи, ако са само в чувалче. Моята си спи в кошарата, при мен не мога да я приспя, а и тя спи суперлеко и ако мръдна ще се събуди, два пъти пробвах да спа с нея и бях като препорирана

# 693
  • София
  • Мнения: 1 914
Гери, благодаря Hug Кога се мина половин година Rolling Eyes
Нашето чувалче покрива раменете, но е без ръкави, удобно е. Има и такива с ръкави, точно за по- студено време Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 420
На сина ми още преди месец и нещо като бяхме на преглед докито каза, че всичко е наред. Мама й е странно, че единият тестис е малко по-ниско от другия, но аз до колкото знам тва е нормално. А какво става с пишлето? Кога се разтваря...като се захвана темата.
Преди да родя някои мъжки майки ми казаха, че сами забелват пишлетата, но пък на нас педито ни казваше, че като порасне малко на годинка или две, като отидем на преглед докторът ще го направи.
Да, но нашия е в каналчето, което значи, че изобщо не е нито ниско, нито високо. Просто го няма в торбичката, а докито се изплаши, че е само с един. Аз викам не, просто другия е в канала. Напипва се трудно, но е там. Та затова ще идем на детски уролог да каже. Simple Smile
А пишлето го забелваме по малко, почти е готов. Ние решихме сега да го направимю Simple Smile

# 695
  • Мнения: 53
и ние ползваме чувалче, така и аз спя спокойно защото често одеалото е върху лицето и явно не знае как да го маха и се започва едно душене ..... ръчичките са открити , но те и при завиване с одеало са, а за зимата ползвах зимно - по- дебеличко. Спи си в легълцето, което е на една педя от леглото ни Simple Smile аз утре ще пробвам тиквата в менюто, засега не е имал претенции и си хапва доволно. Пт къде си взехте вие тиква? аз мисля в Била да погледна.

# 696
  • Мнения: 123
Чесно казано мен ме е страх да не му направя нещо, та реших да се доверя на док. То едно пишле - нюнюн  Joy
Кога се минава на пет кратно хранене някой да е наясно? Не че бързам, но да съм наясно все пак. Още сме 6 пъти на денонощие.

Моят мъник спи в кошарата си, която е до леглото ми, но все пак се става и така е обърната, че да не ме вижда, защото гледа ли ме няма заспиване. Но пък имахме един период като по-малък, когато не трудно заспиваше след 12 вечерта и го мушках в леглото си. Аз не съм се старала да не мърдам или нещо такова, забелязах че ако той мръдне на дясно аз се измествам също някак си. Simple Smile

# 697
  • Мнения: 1 304
Нейнага кошара е залепена за леглото направо и също е обърната на друга страна, иначе не заспива , да  Grinning  . Моята тиква леля ми е даде , тя живее в къща, ама остана последно парче за днес, и се плитесних, че днес ще е затворен маг с готовите пюрета, ама то наистина, че и тиква пак мога да купя, че сега тя като първа храна ще трябва към нея да добавям други зеленчуци. В Билла винаги има тиква, за Лидл казват, че били хубави плодовете и зеленчуците.
Моята своенравна госпожица днес почти не пожела да яде през нощта, към 23 хапна малко, после ставам към 2:30 тя с отворени очи , та почти час я приспивах и съвсем малко глътна  Sad  , сега още спи , направо да не повярва човек, дано днес като стане по-късно да й се измести малко графика. Но се притеснявам, че не е яла много време, а и като стане не яде, а чак след два часа като й се доспи, а гърдите ми ще гръмнат, май ще трябва да изцеждам мляко. Ходи ми се до вц умирам ама не ставам да не я събудя, че такъв сън от повече от месец не е имала с това ставане между 3 и 5 . Може наистина понеже не е яла през нощта и не я напъва на акане и затова да спи.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 06:35 от Geri852

# 698
  • Мнения: 53
а намерихте ли прибори , които да се стерилизират? аз ползвам бурканче за пюрето, но лъжичката само мия и ми се иска да я стерилизирам и нея. Взехме тиква от лидл и утре ще е големият ден Simple Smile био тиква не намерих ...

# 699
  • Мнения: 1 304
Аз взех един комплект купичка, капачка, лъжичка и едно нещо за намачкване на зеленчуци на Нуби марка около 14 лв беше от Хиполенд и пише , че се стерилизират, аз лъжичката дори я хвърлям във вряла вода при помпата да се вари понякога, помпата я преварявам, че стерилизатора ми се вижда малко калпав, а нея искам хубаво да стерилизирам . Ние пък купихме днес батат и сигурно в други ден ще пробвам. Педиатърката ми каза да давам първия зеленчук две седмици ама много ми се стррува, 2 сед тиква да давам, утре става една и мисля вътре батат да сложа.

# 700
  • Мнения: 53
гери мерси много, ще погледна !

# 701
  • София
  • Мнения: 420
Аз вече не стелизирам. Стига му толкова. Simple Smile

# 702
  • София
  • Мнения: 420
Аз взех един комплект купичка, капачка, лъжичка и едно нещо за намачкване на зеленчуци на Нуби марка около 14 лв беше от Хиполенд и пише , че се стерилизират, аз лъжичката дори я хвърлям във вряла вода при помпата да се вари понякога, помпата я преварявам, че стерилизатора ми се вижда малко калпав, а нея искам хубаво да стерилизирам . Ние пък купихме днес батат и сигурно в други ден ще пробвам. Педиатърката ми каза да давам първия зеленчук две седмици ама много ми се стррува, 2 сед тиква да давам, утре става една и мисля вътре батат да сложа.
Аз давах първия картоф точно 4 дни. И после всичко ново през 2-3 дни макс. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 53
и аз давах картофа 4 дни и после прибавих морков малко, тази комбинация давах 4 дни като увеличавах моркова всеки ден и накрая пробвах само морков, е не се зарадва особено. Утре ще добавя тиква малко към моркова и продължавам пак така мисля 4 дни

# 704
  • Мнения: 358
Аз давам новия зеленчук по 3-4 дена и после сменям. Все пак, ако е нещо запичащо или разхлабващо ми се струват много две седмици да се дава без прекъсване.
За стерилизацията - никога не съм стерилизирала нещата й, освен преди първо ползване като ги купя от магазина. Мия всичко с препарат за бебешки съдове.

Общи условия

Активация на акаунт