Септемврийски бебета 2016

  • 37 748
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 123
Рафлезия и моята майка е рускиня  Grinning . Ти ле беше писала, че даваш на бебето ябълка с лъжичка стъргана  Grinning  , понеже майка и леля са ми давали на мен такава и аз многосъм обичала , но аз не смея още . Днес беше по добре с пйрето от тиква , изяде 50-60 гр , сложих съвсем малко захар докато варях и малко кърма


Аз, коя друга луда. Simple Smile
Научи се малкият, като види лъжичка пред себе си и отваря уста. На вилица не реагира, пробвала съм Simple Smile
Като му давах за първи път тиква само я сварих и я пасирах, нямаше захар,изяде я. Сега я смесвам с морков и той придава сладък вкус.

офф.топик:,Мисля, че руснаците и българите имат различни начини на захранване, не че единият или другият е грешен.
Другото е, че аз с бебето само на руски си говоря.

# 676
  • Мнения: 131
Честита Баба Марта!

Благодаря за съветите. Станах разногледа вече и спонтанно грабнах детето и купих бънджи. Сега поне скача и се уморява и спи по-добре. Да буди се често,но  е по-добре и денем и нощем. Но...май растат още зъби...поне да изникват накуп и после да има дълга пауза. Нали уж боли преди да поникнат,а тя стана непоносима след като избиха.

Относно захранването- моята  принцеса чист картоф не пожела и не й давам. За да ви е лесно ,захранвайте преди обед към 10-10.30. Тогава децата са най-кооперативни и все още не са раздразнителни и нито прекалено гладни,нито супер наядени или сънени(захранвах 30-40 мин след сън и 30 мин след това беше готова за още една дрямка. И топлете пюренцата-така са по-ароматни и малко по-течни. При нас се получи слде 3-4 седмици и тогава вече схванах как дане  изпускам правилния момент.

Вече  мъча вечерните каши неуспешно. Ако не сложа малко плод,плюе, върти се или плаче-абсолютен отказ. В същото време не отказва, ако й смачкам от нашите зеленчуци на пара от вечерята. Май няма да се получи с безглутеновите каши. Дори изцедих  кърма да сложа в кашата-не,и половин лъжица не изяде.

Риба мисля вече да започна да й давам. Там обаче ме притеснява качеството на  рибите,но пък от друга страна след това цял живот ще яде същите риби със странен произход.

# 677
  • Мнения: 1 304
И аз уж гледам да е някъде след като се събуди да давам да яде, някъде час след като стане, понеже тя яде и заспива и като се събуди не е гладна, да забелязах, че като хапне пюре и после й се доспива,  днес изака пак гъста каша, значи все пак е хапнала пюрето , не всичко отвън.
И аз на малката само на руски й говоря, не ми идва на български  Grinning

# 678
  • София
  • Мнения: 420
Ех, ние какви проблвми имаме с храненето. Мъкаа. Едвам изяжда 120 гр мляко, много рядко 160-170гр. Почти никог дет се вика. Взе да си се буди през ноща да яде в 1 и в 5. Та тогава полузаспал изяжда 160гр. Но през деня забрави... Не знам какво е. Откак стана на 4 месеца и трябваше да се уввличи дозата спря и да яде колкото трябва. Друг е момента, в който ми се случва така да е гладен, че изяжда 190 гр мляко, но това в месеца веднъж.
Сега на консултацията ще питам да сменим млякото. На Аптамил сме.
Пробвах и с различни биби все тая си е.

# 679
  • Мнения: 584
Коконтеса, ама вие сте много напред с материала!  Grinning
За риба знам, че сьомга препоръчват тук за първа риба.  Аз май ще захраня с такава от бурканче. Не че сме стигнали до там де.  Mr. Green

Ермак, мерси, да ви се връща!  Wink

# 680
  • София
  • Мнения: 5 389
Моята девойка вчера хапна каша за първи път.В началото й беше странно,но си я изяде.Купих оризова на Тьопфер.
Днес за обяд ще си дояде броколите.Месо ще дам другата седмица.

# 681
  • Мнения: 1 304
The_valkyrie, моята дъщеря е така от трети месец, само, че е на кърма, аз я тегля и знам колко яде, та през нощта си хапва и докато спи, тя по принцип и през деня само на заспиване яде, има моменти примерно 2 пъти в мес да яде по 200 гр , а иначе средно  по 100-120 .
Днес продължаваме с тиквата , изяде колкото вчера 50-60 мл и повече не иска

# 682
  • София
  • Мнения: 1 915
Аз вчера започнах захранване с морков,мръщеше се,но хапна 4-5 лъжици,днес не иска,плюе го и мрънка  Thinking

# 683
  • Мнения: 123
Гери, ако си давала вече морков, пасирай тиква с морков /морковът е сладък/ и комбинацията се харесва.


the_valkyrie , при нас е същото от 2 дена. Точно щях да питам каква може да причината. Както обикновено го къпя към 9 вечер, яде и заспива. Миналата нощ се събуди в 1, а тази нощ в 2. Сутринта поне малко насила го събудх в 6ам та влезнахме в ритъма, иначе вчера беше нещо ужасно.
Преди да се събуди през нощта още спееки си вдига крачетата и се отвива, нищо че го завивах поне 2-3 пъти, накрая пуснах една печка. Понеже не мрънка, не плачи, заспива си на време, може ли да е това, че се е напъвал на ака.


Сега сме на 5 месеца и почти 15 дни и още не се преобръща от гръбче на корем. Кога започват? Опитва, ама май му е дебеличко дупето Simple Smile)) или коремчето и не може да се изтъркули.

# 684
  • Мнения: 1 304
Не е яла още нищо освен тиква. Тя от месеци така сп, постоянно си вдига краката насън и се отвива и друса леглото по цяла нощ и аз постоянно ставам да я завивам, не знам газове ли , ако ли, горещо ли й е или иска на една страна да се обърне или по корим насън, но съня е кошмар.  Иначе тя ака все като се събуди 3, 4 , 5 ч , тя от един месец е с някакъв отвратителен график ляга в 19 и става кога 3, кога 4-5 в този диапазон, първите 2-3 часа спи без да мръдне и после се почва. Тя се обърна за първи път на 5 точно, към 5 и половина взе повече да се обръща, вече постоянно  .
Днес става на 6 месеца Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 420
Не знам момичета, явно си има бебета дето не ядат по много. Иначе пюретата ги изяжда до край. Днес даже към 160 гр пюре хапна със заешко месо. Ама тва ставане по-два пъти на ноща е убийствено. Поне яде повечко, което си е вид успокоение.
Иначе малчо се преобръща от 4-ти месец от гръб по корем. Даже веднъж без да иска обратно легна по гръб. Simple Smile
Не се притеснявайте, ако още не могат.... Всяко дете е различно. А да питам мамите на момчета - тестисите вече на място ли са? Слезнали ли ли са в торбичките? На синът ми само единия тестис в слезнал. Другия си седи скрит в канала. Този месец мисля да посетим детски уролог.

# 686
  • София
  • Мнения: 420
Не е яла още нищо освен тиква. Тя от месеци така сп, постоянно си вдига краката насън и се отвива и друса леглото по цяла нощ и аз постоянно ставам да я завивам, не знам газове ли , ако ли, горещо ли й е или иска на една страна да се обърне или по корим насън, но съня е кошмар.  Иначе тя ака все като се събуди 3, 4 , 5 ч , тя от един месец е с някакъв отвратителен график ляга в 19 и става кога 3, кога 4-5 в този диапазон, първите 2-3 часа спи без да мръдне и после се почва. Тя се обърна за първи път на 5 точно, към 5 и половина взе повече да се обръща, вече постоянно  .
Днес става на 6 месеца Simple Smile
И моят син така! А как удря тея крака в решитката на леглото, направо кърти. Слагам му мекичко там щото ме е страх да не си направи крачетата нещо. А иначе с отвиването е ужас, ако  е подпъхвам юрганчето под дюшека иначе цяла нощ спи отвит. Crossing Arms

# 687
  • София
  • Мнения: 1 915
И моята дъщеря спи ужасно откакто се е родила, а в последния месец още по- зле, ляга в 11 и става към 8, но докато спи поне 5-6 пъти ме буди. Първите час-два спи непробудно, после почва да се върти, мрънка, обръщам я на едната страна- мрънка, на другата- пак така, и по гръб не й се спи. Не знам какво иска Crossing Arms Пробвала съм да я сложа по корем да спи- също не иска Rolling Eyes Кърмя я и се успокоява, а след един -два часа историята се повтаря ooooh! Ако имам късмет цяла нощ не се събужда, но има и нощи, когато отваря очи към 4-5 часа, будува час- два и после с рев заспива Rolling Eyes Не мога да се наспя от нея Crossing Arms
И ние днес ставаме на 6 месеца, а от гръб по корем започна да се обръща от две седмици.

# 688
  • Мнения: 123
На сина ми още преди месец и нещо като бяхме на преглед докито каза, че всичко е наред. Мама й е странно, че единият тестис е малко по-ниско от другия, но аз до колкото знам тва е нормално. А какво става с пишлето? Кога се разтваря...като се захвана темата.
Преди да родя някои мъжки майки ми казаха, че сами забелват пишлетата, но пък на нас педито ни казваше, че като порасне малко на годинка или две, като отидем на преглед докторът ще го направи.

# 689
  • Мнения: 1 304
 Стела, и аз така правя , кърмя я като започне да буйства, ама рядко изкапва два часа преди да започне да мърда и друса кошарата. Аз подпъхвам също одеялото  пос дюшека, но моето зверче е адски силнои само с едно вдигане на крака одеялото е изкарано.

Общи условия

Активация на акаунт