Септемврийски бебета 2016

  • 37 714
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 304
Днес съвсем не пожела да яде пюрето си, явно не се беше наспала и й се спеше и не беше много гладна и пюрето много рядко стана,или й омръзна тиквата вече нищо не беше наред днес  Grinning , ще кара на мляко

# 706
  • Мнения: 123
Аз обикновено като давам зеленчуково пюре е след като е спал 2 часа в двора. Тогава е много гладен и не хвърчи по лигавник, дрехи и навсякъде.  Или пък както направих днес в 12 - по принцип яде 130мл АМ, аз му дадох 2-3 порции и остатък като десерт му дадох пюре от тиква+морков.

Пък и понякога децата нямат настроение за пюре/каша Joy, в крайна сметка не са роботи Simple Smile Имат право на мрънкане .

# 707
  • Мнения: 141
Момичета при малката ми нещата се получиха с оризова каша. Направих й с АМ и не я плюе. Даже днес изяде 70 гр, но после не искаше АМ, явно се е заситила. Ще караме така няколко дни и после ще пробвам картоф.

# 708
  • Мнения: 358
Westwood, малко тъп въпрос, ама как се прави оризова каша? Не съм правила още каши..

# 709
  • Мнения: 123
Сигурно има и купешка. В къщи я смлях на прах и ще се вари във вода. То като другите каши де. Не е голяма философия.

# 710
  • Мнения: 1 304
Аз мисля, че може да се свари ориз и да се пасира после. А на прах ако се смели, трябва май да се пече това брашно във фурната малко или нещо такова имаше, не съм сигурна, ама имаше някаква особеност. Мойта дребната голям сън я наляга през деня тези дни, на обяд почти два часа, сега вече минава втория час. Може днес да си легне малко по-късно , да не е 19-19:30 , за да стане сутрин в по-нормално време. Много плаче от чужди хора, всъщност от всички плаче, от дядо си най много  Grinning , не беше така доскоро. Днес бяхме на кафе и от всички голям рев , включително и от едно бебе момче, по-малко от нея с 20 дена. Не знам какво ще я правя така

# 711
  • Мнения: 53
момичета знаете ли дали ПКК то се прави точно на 6 месеца или може и по-късно?

# 712
  • Мнения: 141
мисля,че за кашата трябва да е кафяв ориза (не съм сигурна обаче), а аз иначе ползвам инстантна каша на тьопфер, вече слагам и плодово пюре малко в нея. например с круша, утре мисля да давам с круша и ябълка. а следобед й давам малко зеленчуково пюре тиква.  от моркова преди няколко дни повърна, бях се уплашила,ама мина и е ок. май не й понесе на стомахчето. иначе няма признаци на алергия, може тежко да й е станало.
за изследванията знам,че са препоръчителни към 6 месец, но ако се закъснее малко едва ли е проблем.

# 713
  • Мнения: 123
Я обяснете какви са тия ППК изследвания, че гледам тъпо в монитора и се чудя на съкращението.

В днешно време всички майки или почти всички четат много из интернет, там разбира се пишат хиляди глупости и тук там верни неща, някой е измислил че кафяв ориз се дава на бебето. Обаче се замислете преди дали са давали кафяв ориз? И пък вода за бебета /което видях в магазина/ или куп други измислени неща... В смисъл това си е лично мое становище де, не искам да засегна някой. По рано как майките са се справяли без всички тези допълнителни " удобства".

Иначе по темата днес и ние киселеехме . Дори като почнах да го къпя така се разрева, че успях да му измия само лицето и до там спрях. И установих още нещо, че малкия докато спи необича да го бутат в количката насам натам.

# 714
  • Мнения: 141
Чети преди да правиш заключения. Не виждам нищо лошо в това да четеш в интернет. Все пак сме в 21 век, нали... Ако сама не можеш да отсееш достоверната информация от интернет, ми няма кой да ти помогне  Grinning Не са давали кафяв ориз, защото не са знели, че обвивката е пълноценна и богата на фибри,има висока хранителна стойност. Плюс това приготвянето му е по-трудоемко и отнема повече време... Не виждам нищо лошо в това съвременната жена да ползва удобства. Като не ти се струва нормално да си отглеждаш децата с помощ, тогава не ползвай. Но аз искам да ми е по-лесно и да съм по-отпочинала, за да мога да се отдам на бебе изцяло. А много ми е интересно кое точно смяташ за удобство от това, за което иде реч?
ПП Без да засегна някой  Peace

# 715
  • София
  • Мнения: 5 362
Rafleziq, не е ППК,а ПКК-пълна кръвна картина.

sleepy_123, аз знам,че е на 6 месеца.На баткото също така пусках.За бебка ще процедирам по същия начин.Уговорихме с личната на миналата консултация да даде направления.

# 716
  • Мнения: 53
т.е в рамките на 6 тия месец е ок, по което и време да е

за бебешките екстри наистина е важно сам да можеш да отсееш кое е необходимо и важно за бебето. Ясно че и това като всичко е бизнес и за това човек трябва да е информиран и както да не приема всичко за чиста монета така и да не отхвърля новостите....а бебешката вода в пластмасово ?!? шише и за мен е безумие.

# 717
  • Мнения: 123
А ПКК кой я назначава, задължителна ли е , всмисъл трябва ли да подсетя джипито или той си знае че трябва мед.сестра да вземе кръв?

Имам няколко въпросчета. Кои продукти -зеленчуци/плодове затягат акитата. Тъй като давах 2 дни подред смляна каша от елда с плодове пюре от круша. Вчера бебока не се изходи, но днес в 6ам, в 9ам , 12 на обяд и към 9 вечер, което ми се струва ужасно много пъти. Първите три пъти си бяха нормални, четвъртия път някак си по разкашкано, но не чак като разтройство, но все пак се запритесних защото толкова пъти да ака. В смисъл свикнала съм да се изхожда по един път на ден, даже когато беше само на АМ, акаше един път на три дни. Сигурно параноясвам!

Другото ми въпросче, ако е запушено нослето / няма темп., бебето се чувства добре/ какви капки да взема? Ползвам изотонични ампули с морска вода/ дано не греша/ нещо като физиологичен разтвор ли се води за почистване на нослето.

И последен въпрос. Някъде бях чела или някой ми каза, че АМ -1 /примерно ние пием фризолак 1/ се дава до 6 месец. След шести месец е вече двойка./пр фризолак 2/. Така ли е?

# 718
  • Мнения: 141
А ПКК кой я назначава, задължителна ли е , всмисъл трябва ли да подсетя джипито или той си знае че трябва мед.сестра да вземе кръв?

Имам няколко въпросчета. Кои продукти -зеленчуци/плодове затягат акитата. Тъй като давах 2 дни подред смляна каша от елда с плодове пюре от круша. Вчера бебока не се изходи, но днес в 6ам, в 9ам , 12 на обяд и към 9 вечер, което ми се струва ужасно много пъти. Първите три пъти си бяха нормални, четвъртия път някак си по разкашкано, но не чак като разтройство, но все пак се запритесних защото толкова пъти да ака. В смисъл свикнала съм да се изхожда по един път на ден, даже когато беше само на АМ, акаше един път на три дни. Сигурно параноясвам!

Другото ми въпросче, ако е запушено нослето / няма темп., бебето се чувства добре/ какви капки да взема? Ползвам изотонични ампули с морска вода/ дано не греша/ нещо като физиологичен разтвор ли се води за почистване на нослето.

И последен въпрос. Някъде бях чела или някой ми каза, че АМ -1 /примерно ние пием фризолак 1/ се дава до 6 месец. След шести месец е вече двойка./пр фризолак 2/. Така ли е?



Задължително се правят профилактични изследвания на бебето в 6ти месец,педиатъра трябва да ти даде направление по ЗК. Подсети го.

Запичащи
картофи
моркови
ориз
банани
ябълки
цитруси

Разхлабващи
карфиол
тиквички
грах
зелен фасул
домати
спанак
круши
череши
грозде
сини сливи
овес
трици

За нослето,да може да се чисти с капки морска вода или физиологичен р-р, но ако сополките са с цвят,задължително питай педи.
Млякото се сменя от 1 на 2 след 6ти месец. И пак- най-добре си питай педиатъра за всичко.

Последна редакция: вт, 07 мар 2017, 16:27 от Westwood

# 719
  • Мнения: 584
На нас до сега карфиола ни запече, но много леко. От другите зеленчуци сме нямали проблеми и в двете крайности.
Аз лично мляко няма да сменям, Пре може да се дава до края. В следващите номера има повече нишесте, за да засищат по-дълго.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт