Отговори
# 570
  • Мнения: 264
Оооо и аз предпочитам ясла пред баба. За вманиачаването - и аз съм така (чак на моменти не мога да намеря правилните думи да се изразя, което никога до сега не ми се е случвало). И като се видим с приятели или говоря за детето, или мълча и слушам, и тук-там кажа някоя дума. Рокси успокои ме за болестите. Пък и както казваш, след това може би не боледуват толкова често.
Една статия, която лично мен много ме забавлява https://cleverbook.net/blog/parvoto-vtoroto-i-tretoto-dete

# 571
  • Мнения: 1 739
Аз също съм на мнение, че е хубаво детето да посещава ясла/градина. Няма как да разчитам на майка ми или свекърва ми да гледат всеки ден, по цял ден детето ми. Млади са и работят. Не мога да товаря и прабабите да я гледат - все пак са възрастни(някои не толкова, но все пак).  Не мога да си позволя да не работя - и от финансова гледна точка и от всякаква друга гледна точка. Просто си мисля, че няма да съм полезна за семейството си, ако съм само домакиня, не съм такъв тип човек, пък и си обичам работата. Ще я пусна на ясла в момента, в който ми свърши полагаемият отпуск (няма как да не го ползвам), или малко по-рано, за да свикне. 
Да се отчета, че отдавна не съм писала: За 15 дни 6 нови зъбчета и още един е на път, но се бави вече цяла седмица. Сополи, кашлица, че и мен ме зарази дори. Нормално кисела, предвид обстоятелствата, но този кътник я мъчи най-много от всички до сега. Всичко повтаря и дядовците й са предупредени да се съобразяват какво говорят, особено, когато става въпрос за политика. hahaha

# 572
  • Мнения: 374
Не бих пропуснала безплатна възможност някой да ми гледа детето, но щом сте болнави, няма да ви се размине. Аз го пуснах моят малкият на една година на ясла. Ходи два месеца непрекъснато болен и го спрях. И то болести, които са си типично градински - конюнктивит, розеола.  Единствено мога да препоръчам, ако имаш възможност да пуснеш детето през пролетта или лятото. Все пак по-малко вируси циркулират тогава. Пускане октомври, ноември е гаранция за тежка, болна зима. Аз лично смятам, че голяма полза за детето от ясла няма. Те не играят заедно на тази възраст още, не комуникират много помежду си. Като ги гледам (работех до скоро в детска градина и ясла) само търчат и крещят насам натам и се посбутват. Научават и някоя песен да правят театро за бабите и толкова. Но не мисля, че и е вредна яслата за психиката на децата. Реват по малко една две седмици и свикват. Даже едно китайче, което миналата година рева целият август, след това вече с усмивка идва. Ако трябва да се ходи на работа, дали за пари или заради запазването на здравия разум на майката 😁, яслата си е идеална възможност. Но не трябва да се очаква, че там ще го гледат детето, както в домашна среда.

# 573
  • Мнения: 3 595
Не знам аз винаги чувам, че децата не играели заедно, но примерно Мила на детската площадка си носи топката и иска да я дава на друго дете и да си я търкалят/хвърлят едно на друго. Като види дете да рисува с тебешири отива до него и започва и тя. Ако някое примерно се качи на люлка, на която тя не е смеела, като ги гледа се престрашава. Тя люлки мразеше и умираше от страх буквално до преди 2-3 седмици като се постопли и имаше деца на площадката (сефте!) и ги гледа и реши и тя. Та може да не е точно едно с друго, но все пак май има някаква игра. Аз затова и се замислям за ясла, поне при Мила мисля, че ще ходи с желание и ще се забавлява много. Но сега с второто ще ми е трудно да я водя и вземам ако не е съвсем близко, в някакъв момент ще има режим и малкото бебе и ако трябва по два пъти или дори само един да го мъкна по 30 мин с колата в посока примерно точно като иска да спи или да яде ще е неприятно. Затова малко се отказвам от идеята.

# 574
  • Мнения: 374
Скитър, точно така го обясняват. До около три годишни играят едно до друго, гледат се, имитират се (вкл. и глупостите, които правят), след това вече започват да играят едно с друго и да търсят целенасочено контактът с други деца и да играят заедно. Винаги има и изключения, някои деца развиват по-рано тези способности. Забавата е повечето случаи е голяма, след първоначалния шок. Ако не бяха болестите....

# 575
  • Варна
  • Мнения: 178
При мен има промяна. В петък се обадиха на мъжа ми,във вторник да пътува за Англия( брат му е там и му помогна да намери работа) и сега ми объркаха всички планове. Отивам на квартира в друг квартал(не искам да живея с техните)и се притеснявам да не ни завлече и нас там. Казват че 300 дни вали и едва 65 са слънчеви. Такива мисли ми се въртят из главата. Ако го приемат в Дг с яслена група ще го пусна.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 178
Пръснахме се като пъзел из цялата планета. Кой на север,кой на юг тръгнахме далеч един от друг.
       На летището изпраща те сега,малък е още и не разбира, че далеч отива родния баща. Хванал бъдещето под ръка,ще търси доходи извън своята страна. Няма да плачем нали е за добро. Така говорят хората навън. Българийо, прибирай си чедата, нека има хляб за всички, за да няма плачещи съпруги, прегърнали чедата свои със надеждичка една че ще живеят по добре. Нека всичките деца да растат щастливи до роднините си мили.

# 577
  • Мнения: 1 739
Radinka89, много съжалявам, за раздялата, дано се наредят нещата както ти желаеш.  Hug
Тук животът е сложен, ако нямаш добра работа, но пък и в чужбина не е леко. Пълно щастие няма Sad

# 578
  • Мнения: 15
Да се включа и аз по актуалните теми, че да не ме забравите  Simple Smile
Моят мъник е приет от септември на детска ясла и още отсега се радвам.
Той е супер социален и съм сигурна, че много ще му хареса.
Имаме разни дискусии с таткото относно времето, за което да го оставяме и дали да обядва там, но се надявам от градината да не ни оставят много избор, че да не се разправяме ние двамата.
Но моята гледна точка е чужбинска: тук е съвсем друго и със свикването в яслата и с отношението към болестите. За сметка на това всички родители са луди на тема здравословно хранене.

По детски площадки го водя само и единствено аз, както и на срещи с други деца. Баща му и баба му само го разхождат, водят го на пазар и играят с него пред вкъщи  Grinning
За болестите и аз се притеснявам, ама ще преминем някакси си и през този период...
Skeeter, защо не помислиш да дадеш Мила за няколко часа на градина или при жена? По-лесно ще ти е с новото бебе, пък и ще ти помогне през ревнивия период според мен. Стига да може да си позволите финансово  Grinning

# 579
  • Мнения: 3 595
Ева - мислехме ако не стане с градина да е Tagesmutter, обаче аз наистина не знам как да я водя и да я вземам, в смисъл с колата де, но ако бебето спи тогава или яде... айде ММ може да поеме воденето понякога, но се прибира късно и ще трябва да осъществя прибирането и все си мисля, че ще ми е по-лесно с двете вкъщи. От друга страна и Мила е много социална и мисля, че много ще и хареса и на ясла и при Tagesmutter, та продължаваме да го мислим.

# 580
  • Мнения: 264
Здравейте!  Hug
Да ви попитам сложихте ли ваксината, която е на 13 месеца за морбили...? Имаше ли някакви реакции детето ви от нея?
В четвъртък ни предстои и съм леко притеснена. Ще й дам туя 15, както на всяка ваксина съм й давала...но се чудя 2 или 3 приема туя да й дам?  newsm78 Много се изписа и изговори за тази ваксина и за това съм притеснена.

# 581
  • Мнения: 3 595
Мила има всички ваксини вече. След тази беше неспокойна, при нас беше най-тежката, но вторият и прием тук е в комбинация с варицела, тоест 4-валентна ваксина, живи вируси, не е лека. Но всичко мина за ден, не е имала температура.

# 582
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
При Тео нямаше никакви странични ефекти, освен малко повече сънливост - винаги преди ваксина давам по 10 топченца Туя. Тази година сложихме и на Алекс втория прием на същата ваксина и при него нямаше страничен ефект.

# 583
  • Мнения: 264
Благодаря ви момичета, вече съм по-спокойна  Hug Дано и при нас да мине леко. Рокси да си жива и здрава мила, от теб научих за туя-та.  bouquet Skeeter благодаря за бързия отговор  bouquet

# 584
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Вчера щях да пиша повече,  ама Тео ме задърпа и написах само за ваксинита - колкото и да ме е страх от страничните ефекти, не бих отказала ваксина, особено след като има вече и смъртен случай в България от морбили.
Baby-G, радвам се че съм ти помогнала - аз да ти кажа нямах много доверие на хомеопатията, обаче вече повече от година лекувам децата с нея и повече от кашлица не са имали. Последният път Тео доста се разкашля, започна и хрипове да прави, почнах пак Имунобора /само той не е хомеопатия/ и по рецепта и предписание на личната лекарка на децата, някакви гранулки /тя се изрази, че това било "антибиотика" на хомеопатията/ и му мина много бързо.
Единствено не можем да овладеем атопичните обриви по краката на Тео,  там почти съм сигурна, че си трябва диета, която аз обаче не искам да почваме, защото той си хапва всичко толкова добре, но в един момент ако се усложни твърде много ще трябва да помисля и в тази посока.
Тази седмица съм с трите деца, долу-горе минава добре, само дето Тео вчера ми направи страхотна беля - от седмица редя един пъзел от 1000 части и тъкмо го привърших и той го обърна, с големия го оправяхме повече от час  Rolling Eyes
Това е май от нас.
Хубави и светли празници пожелавам на всички, бъдете живи и здрави и вие, и семействта ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт