Отговори
# 600
  • Мнения: 1 735
Skeeter, поздравления за градината.
Роксана, можеш сама да си направиш крем с невен - май сега му е времето, защото видях, че в градината имам няколко цъфнали цветчета. Трябва ти само чиста мас и невен ( и някакво масло за аромат, ако желаеш да не ти мирише на мас)- и ще имаш натурален крем без нежелани неща. Аз правих при предишния цъфтеж и съм много доволна. Сега изтървах момента и не помогна.
Ния не ака по команда, даже и си няма местенце, където, когато свари- но заради обрива, когато сме си вкъщи и не спи, е по гащи и до сега само веднъж я изтървахме. Не предупредих свекърва ми, че е без памперс и стана "белята".  Още е далеч от приучаването без памперс, но пък й е интересно и й харесва по гащи. Подканям я аз да пишка в "голямата тоалетна", само веднъж до сега се е сетила сама, че й се пишка. Интересното е, че ми показа с жестове, въпреки че говори всичко.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 178
Аз май не съм готова да го дам на ясла. Цял ден съм сама с него(мм е в чужбина)и на моменти ми писва,но и без него не мога. Ще пробвам да подам документи,но ако много боледува или има други странични ефекти ще се гледаме още малко

# 602
  • Мнения: 1 735
Здравейте Simple Smile Влизам с въпрос към майките със стаж - какво правите, когато детето падне и има рана?  Днес Ния падна и си удари челото, резултатът е почервеняло, с леко протрита кожа, няма кръв. Ударът не е силен и раната не е сериозна, не се налага лекарска намеса. Да сложа ли крем здраве, например?  Питам ви, защото времето се затопли и предстои оголване на лакти и колена, та като падне ще има такива рани... но как да процедирам?

# 603
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Мажа с този крем, винаги помага при такива неща, няма синина, няма подуто. Вече съм го сложила в раницата на количката.
http://apteka.framar.bg/30007341/%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%BC … 100-%D0%BC%D0%BB-
На същата марка крема с невен помогна за обривите на Тео, почти не остана следа от тях, има само на сгъвките на коленцата, но и там вече са на изчезване.

# 604
  • Мнения: 3 196
Подкрепям Роксана за крем Арника. Много е добър, на другия ден няма и следа от синината, но е хубаво да се намаже веднага. Чудесна работа върши и обикновено олио. Преди седмица Дани падна зверски и се удари в крака на масата на две места на челото - имаше ужасно големи две цицини, като рогове. Нямах Арника в себе си и намазах с олио. На другия ден беше само леко синьо, нямаше и следа от цицините.

# 605
  • Мнения: 3 595
Ще си го запиша това и ще помоля майка ми да ми прати, че и Мила не си спестява падания и болезнени експерименти. Последното и е да седне на ръба на дивана и да се "гмурне" на пода както се гмурка от ръба на басейна като ходи на плуване... що за идея не знам, но вече имаше подута устна, както и яко одран на килима нос. Поне още няма счупена глава, пак успех...

# 606
  • Мнения: 1 735
Благодаря! Отивам да го купя, вече ще съм подготвена за бъдещите рани, дано да не са сериозни. Simple Smile  newsm32 1swing

# 607
  • Варна
  • Мнения: 178
Има ли някой като нас ,,изостанал,,със зъбите? Първия излезе на 11 месеца после за два месеца извади 7 и си седим с 8 зъбчета,с които вчера така охапа пръста на едно момиченце,което упорито му вадеше очите,че пусна кръв.

# 608
  • Мнения: 3 196
Ради, на Дани първият зъб излезе на 1г и 2 седмици. После 2 месеца нямаше друг зъб и след това за 2 седмици излязоха 5. На 1г и 3 месеца беше с 6 зъба и така до днес, 1г и 7м. Днес й излезе 7-то зъбче, 8-то е на път. Другите деца ядат като големи, а тя гризка само с предните и като й дойде много едро плюе. Мъчи се ама какво да направиш

# 609
  • Мнения: 1 735
На 10м - първите две, на 11 още 2 зъбчета. След това имаше 4 месеца затишие, после за 10 дни излязоха 6 зъба- и така общо има 11. Интересното е, че единия горен резец не излиза, дори няма признаци да излезе. Thinking

# 610
  • Варна
  • Мнения: 178
Стана ми смешно една майка на площадката ме попита доата учудена -ама защо няма зъби? Нейното на тази възраст било с 20 много се смях преди да и отговоря

# 611
  • Мнения: 3 196
Ми то голямо чудене има да се чуди... #2gunfire Следващия път й кажи, че ги е сменил и чакате постоянните  hahaha

# 612
  • Мнения: 1 735
Хаха, Шикер, разсмя ме.  Joy
Аз не се притеснявам, че ще излязат късно, притеснявам се дали въобще ще се появят. Аз имам дентални проблеми и се притеснявам да не ги е наследила от мен - но... времето ще покаже.

# 613
  • Мнения: 3 196
В такива случаи нали се правят снимки да се видят какво е положението със зародишите?
Аз пък се ядосвам, затова че вече мозъчето й работи като на голям човек, иска да яде като нас, а липсата на зъби, с които да дъвче й пречи и изостава с храненето. Тя с предните не може да дъвче, а само да отхапе нещо. С венци как се дъвчат по-твърди храни? Няма как...Трудна работа ама и аз съм била така...На мен мяза детето

# 614
  • Мнения: 374
Нашият хубавец има 5 зъба и един в процес. Последния излезе наскоро, беше си с 4 зъба много дълго време. Обаче си яде всичко, намачкано или пасирано изобщо не иска. Аз не бързам де, нека стоят "на топло" зъбките, да не се развалят, че не сме много старателни с миенето.

Общи условия

Активация на акаунт