ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 52 594
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 753
Наде newsm51 благодара за красивите снимки и уникални колажи  с които ни радваш Hug

Любовта на Халит и Берг наистина заслужава да се романизира и филмира Peace


# 736
  • Мнения: 23 369


Мирай с човек от екипа.

Ние покрай инфарктната среща на Азизе и Джевдет накрая на серията забравихме, че Хилал беше нападната пак на финала на серията от някакъв ранен войник в болницата. Той викаше " Не ме предавай. Скрий ме. Всички бяха убити". Да видим какво ще излезе от това. Май беше гръцки войник. Пък тя както ги обича гърците.  Joy Може би е един от момчетата, които бяха разстреляни по заповед на Васили. Предполагам, че въпреки убежденията си, Хилял ще му помогне и може би ще получи ценна информация от него.

Имаше и момент, в който Али отиде на пристанището и попита има ли кораби, които пътуват за Солун. Предполагам това също ще има значение за следващата серия. Кой знае и той какво е намислил.


# 737
  • Мнения: 9 753
За това си чакаме превода, защото не знаем какво си говорят Grinning 
Али да не е решил да търси семейството си newsm78

# 738
  • AMS
  • Мнения: 6 434
Цитат
Дива, трябваше просто да кажеш, че търсиш някой да ти преведе статията,
вместо да пишеш  лицемерни постове.

Варна, много остри и обидни думи.
Аз съм добронамерен потребител.
На мен не ми трябва никакъв превод!!!
Няма никакво лицемерие от моя страна.
Не си разбрала намекът ми, явно.
Та в прав текст да го напиша -  
В статия, която обхваща няколко пункта и е под една шапка,  
превеждаш само две части, тези за Берг и Халит.  
Това са извадени от контекста откъси.
В друг статия, за ДК се говорело не толкова добре,
но преводът е пак само за Берг и Халит.
Ами нали те всичките имат добри отношения помежду си
и взаимно си пожелават успех.
Какво като е лошо за едните!?
Дай цялостната картина и всеки да си направи извода.
После коментирай това, което те интересува.
В противен случай се получава, че внушаваш, че Берг и Халит са най.
Така ги противопоставяш на колегите им, с които имат добри отношения.
Това не е в тяхна полза!!!
Обидно е това, да се казва, че който не иска да ги гледа,
да си гледа цуну-гуни и толкоз.
Ами разбий с факти, такива като мен!!!
Именно, защото не е документален филм ВС се стига
и в него до цуни-гуни,  обсъждане на сцената в спалнята,
кога ще са заедно и кога ще са разделени.


Цитат
За мен Берг и Халит са най-, най - добрите.

LU4IQ, за мен и горното
не е художествена измислица и уважение,
а екзалтация.

Аз не съм фен на никого!!!
Фен съм само на истината и обективността!!!

Извинете ме за присъствието в темата ви!!!
Благодаря за букета от тръни!!!
Няма да ви дам друг повод!!!
Останете си със здраве!!!

# 739
  • Мнения: 23 369
Дива, наистина ми омръзна.

Превеждам толкова, за колкото ми стигат силите и възможностите. Правя по десетки преводи на ден след като имам един куп други задължения. Лишавам се от почивката си, от съня си и не си ти тази, която ще ми държи сметка какво да превеждам и какво не.

Ако искаш да знаеш какво се пише и коментира в ЦЯЛОТО интернет пространство, научи турски или си наеми преводач.

Не ме интересува колко остро ще ти прозвучи и този пост, но на човек наистина му писва.

Какво ме интересуват мен Туба и Къванч и другите актьори, че да превеждам и какво пишат за тях. Всички, ВСИЧКИ важни и съществени статии за Берг и Халит са преведени. В тази тема се интересуваме от тях. Ти още ли не си разбрала? Какво правиш тук след като не ти харесват екзалтираните ни постове? Върви някъде, където няма такива.

И накрая, в статии, където се правят сравнения между двата сериала, съвсем умишлено не превеждам пасажите, в които има негативни коментари за "Смели и красиви", Туба или Къванч. Не мисля, че е необходимо да се създава враждебна атмосфера. Който се интересува от тях, включително и ти, би трябвало да си намери начин да разбере какви неща излизат в медиите за любимците му.

Коя си ти, че да те оборвам с факти и да предявяваш някакви претенции какво да се превежда и какво не, какво да се пише и какво не. Не си спомням някой тук да е настоявал да харесваш Берг и Халит или проектите, в които участват.

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 16:50 от varna_2

# 740
  • Мнения: 9 753
Наистина е прекалено- Варна е правила преводи в темите на Туба, Къванч, превела е разказите на Енгин...когато е имала възможност и време се е раздавала за всички в този форум,  в момента превежда и сериал- толкова ли е лесно ooooh!

# 741
  • Мнения: 28 106
Цитат
Цитат
За мен Берг и Халит са най-, най - добрите.

LU4IQ, за мен и горното
не е художествена измислица и уважение,
а екзалтация.

Цитат
Тълковен речник
ж., само ед. Възторжено-възбудено състояние на човека. Изпадам в екзалтация.

Ее, да отрека, че са най - добрите ли? Ако не са - няма да ги гледат по всички континенти. Това е обективното.
В този форум съм заради тях. Ако някога изпадна в състояние на екзалтация, непременно ще го опиша. Дотогава съм само възторжена почитателка на Берг и Халит. И на Азизе и Джевдет. И на кадри като тези, които са като нарисувани картини от художник.



# 742
  • Мнения: 11 116
 Наде, страхотни колажи! Hug bouquet

Варна, тази вечер не лягай, всичко да се преведе, искам да си направя изводите.  rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Заповядайте!

Новата темичка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=952810;topicrefid=19

# 743
  • Мнения: 23 369


Варна, тази вечер не лягай, всичко да се преведе, искам да си направя изводите.  rotfImbo rotfImbo rotfImbo



Все си мисля, че всичко съм видяла в този форум, но явно е зареден с неизчерпаеми изненади.  Joy

# 744
  • Мнения: 7 083
Добър вечер, приятели! Hug

Бих искала да благодаря на Варна за всички преводи, новини и коментари! Two Hearts
На Дарето Hug за преводите, на Галето и Алекс  Hug за буквичките! bouquet

И на всички вас - за споделените коментари и мнения, за снимки и клипчета! БЛАГОДАРЯ! Hug Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose





Хубава вечер! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт