ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 52 601
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • AMS
  • Мнения: 6 442
Привет!!!
Благодаря ви за всичко в темата!!!
Варна,  bouquet специално благодаря за всички преводи и коментари!!!
Изгледах и последната серия на ВС.
Харесва ми сериала. Интересен ми е.
Но още се питам защо ги сложиха в един ден с ДК.
Развалят ми цялото удоволствие и не искам никакви войни.
Ekranda Yıldız Savaşları 2016
http://www.ranini.tv/ozel/20781/1/ekranda-yildiz-savaslari-2016
Не разбрах за каквито пише Sevilay Gürkan в Ранини
и дано не съм нахална, но моля, за превод, когато и да е, 
на всичките 8 точки.







# 706
  • Мнения: 23 387
Цитат
Но още се питам защо ги сложиха в един ден с ДК.
Развалят ми цялото удоволствие и не искам никакви войни.

В който и ден да ги сложат, има силна конкуренция. Дори понеделник, вторник и  сряда са още по-тежки.

Войни водят само неколцина изкуфели фенове в социалните мрежи. Повечето хора се държат съвсем разумно. Актьорите също са толерантни един към друг. Има зрители за всички.

В момента съм заета с превода на серията, така че не знам кога бих могла да преведа тази статия.

Хвърлих й бърз поглед сега.

Има коментари за Халит, Берг, Къванч, Туба, Джансу Дере и Чаатай.
Всички са положителни.  Не е някакъв задълбочен анализ.

.......................

А тук има коментар на тв критик Месут Яр , на кого той би връчил "Златна пеперуда".

Най-добър сериал - "Дирилиш"

Най-добра актриса- Джансу Дере

Най-добър актьор- Халит Ергенч

Най-добър сценарий - "Вътрешен човек"
Най-добър режисьор- Метин Гюнай от "Дирилиш" и братя Тайлан от "Ти си моята родина", защото снимките на исторически сериал не са лъжица за всяка уста.

Най-добра музика-  Тойгар Ъшъклъ за "Вътрешен човек"
Най-добър младежки сериал " Прости ми"
Най-добра екранна двойка - Тайанч Айядън и Еджем Озкая в ролите на Хюсеин и Мелек в "Песента на живота"

Другите са спортни и новинарски програми

http://televizyongazetesi.com/altin-kelebeke-alternatif-postadan … ler-secildi/86876

Последна редакция: сб, 19 ное 2016, 23:08 от varna_2

# 707
  • Мнения: 11 116
Цитат
За другата конкуренция  в четвъртък - новия проект ВС с ХЕ и БК, писах в другата тема.
Не е моя филм, а и фенките им са доста екзалтирани, което не харесвам.
Всичко прехвалено не харесвам, иначе уважавам актьорите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=944450.msg33958434#msg33958434


*** Diva ***, бях останала с впечатление, че ВС не ти допадна. Радвам се, че си променила мнението си за сериала. Hug
----------------------------------------------------------------------------

Варна, остави си малко време за почивка утре! Hug  Heart Eyes

Като чета класацията на моя чичко Месутко излиза, че историческите сериала/предвид рейтинга на сериала, в който участва майката на Берг,, нашия сериал, както и този, който имаше ВВ/ са сред най-харесваните сериали за последните няколко години. Правилно е отбелязал човекът - за режисьорската работа.

Благодаря за преведения фрагман, Галка, Варна! Heart Eyes Hug Hug Hug

Пропуснах в бързината при пускането на темичката да вмъкна линкове за гледане на преведените епизоди, за което много съжалявам. Беше ми много натоварено. Ще го направим в един от първите постове, когато започнем в новата тема.

Следващият епизод - Джевдет накъде тръгна пак с тази червена кърпичка?! Дано му донесе късмет!
Азизе се зарадва на халката. Все пак са в едно легло след гледката с Ефталия.
Дедето, който играе Ристо съм го гледала в един сериал, беше положителен герой в един чифлик и будеше истински симпатии. Тефик наистина се очертава като баш злодей.
Готов е да стисне за гърлото всеки. Определено не е на ничия страна, а гледа само собствения си интерес. От такъв приятел -бягай  през девет гори в десета. Отново ме е яд на сценаристите - така направиха и в КД - оставиха Фериде да вярва на Тургут и да гледа умно. Имам усещането, че в някакъв момент ще изтипосат и Азизе като вярваща на Тефик. Готова е да му благодари, да му се извини...Донякъде през годините са можели да се опрат на помощта му, но зрителят знае истината за прострелването на Джевдет и това отношение към Тефик прави така, че поведението на Азизе  ще  е още по-неприемливо спрямо него.

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 00:07 от Mydream

# 708
  • Мнения: 23 387


Лелееее, ние екзалтирани. rotfImbo rotfImbo

# 709
  • Мнения: 11 116


Много се радвам за осъществената мечта на Н.!Пожелавам му успех!

Хатидже и съпругът и изглеждат толкова щастливи! А Берг - сред толкова верни дългогодишни приятели сияе цялата! Хубавото ни момиче! Но ми липсва Халит до нея! Hug Hug
Поне всеки четвъртък си ги гледам!  Heart Eyes Hug

# 710
  • Мнения: 23 387
Цитат
Но ми липсва Халит до нея!


Ще ги видим отново чак лятото. В най-добрия случай.

Не може да им се отрече, че са много дисциплинирани.

Четири месеца не са се появявали никъде заедно.  Laughing

# 711
  • Мнения: 11 116
Не, Халит съм сигурна, че ляга и става като Джевдет.
 Ама пък така му отива този Джевдет!

# 712
  • AMS
  • Мнения: 6 442
Цитат
За другата конкуренция  в четвъртък - новия проект ВС с ХЕ и БК, писах в другата тема.
Не е моят филм, а и фенките им са доста екзалтирани, което не харесвам.
Всичко прехвалено не харесвам, иначе уважавам актьорите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=944450.msg33958434#msg33958434


*** Diva ***, бях останала с впечатление, че ВХ не ти допадна. Радвам се, че си променила мнението си за сериала. Hug
----------------------------------------------------------------------------

Да, Mydream, не се отричам от думите си!!!
Виждам, че ме следиш изкъсо.
Не съм си променила мнението.
Родината ... не е за всяка уста лъжица, както и за моята.
Война, неизяснени исторически факти и до днес,
политически елемент, ...
А на мен, ми се гледа нещо по-ясно.
Родината не е сериал за забавление.
Мъчи се, но не може да покаже ясно двете гледни точки.
Сценарият, във всяка следваща серия, доста елементарно и образно се нагажда,
с цел да се разбере от масовия зрител, кой е изменникът.  
Това не е, за да се изяснят историческите факти, а да се нагодят.
Като се свършат тези "аргументи",
остават Берг и Халит и екзалтацията на феновете.
Не само тук, а и там - Ах, ох, той, тя, те са най - ...
Не мога да разбера и как така се коментират,
извадени от контекста на цялото дизипространство, текстовете само за любимците.
Да не говоря за изразите, които се използват навсякъде -
за химията, физиката, очите, ръцете, косите и ...
А с практиката, сакън да не падне прашинка върху любимците,
вместо да се изпишат вежди, се изваждат очи.
Аз обещах, че ще гледам и го гледам ВС,
защото някои неща са ми интересни, други ми харесват,  
но това не значи, че е моят филм.

# 713
  • Мнения: 11 116

Много любим момент от последната серия!
Сладки сънища! Grinning Hug

# 714
  • Мнения: 7 098
Привет в неделя! Hug

Нека денят да е изпълнен с красиви мечти, слънчеви усмивки,
ведро настроение и домашен уют! Heart Eyes Hug

-------------------------
Благодаря за всички преводи и коментари!






Скрит текст:

Раздавайте обич и усмивки Heart Eyes Hug

# 715
  • Мнения: 23 387
Добро утро и хубава неделя на всички!  Hug Hug Hug

Дива, трябваше просто да кажеш, че търсиш някой да ти преведе статията, вместо да пишеш  лицемерни постове. Естествено, че във всяка тема хората ще коментират своите любимци. Нали затова има различни теми. Ако не ми харесва начинът, по който го правят и ги намирам за "прекалено екзалтирани" нито ги чета, нито ги коментирам.  Пък и точно в този форум да се търсят обективни преценки, ми се струва леко наивно.

Пропуските в сценария сме ги коментирали много отдавна и нееднократно. Но ВС не е документален филм, че да изяснява исторически факти. Какви факти изясняват "Време разделно" или "Капитан Петко войвода"? Всичко е написано и направено от строго субективна българска гледна точка.

Дали на някого му харесва или не, Халит си заслужава всеки "екзалтиран" пост. Защото докато в предишните си проекти можеше да разчита и на някакъв  приличен сценарий, който да му помогне да разгърне таланта си, тук няма никаква, ама никаква помощ от сценария. Даже се чудя какво изобщо му е харесало в него. Явно е решил да пробва дали има достатъчно талант от нищо да направи нещо. Еми, има!
И не му трябва нито да е красив като Аполон, нито да се разголва, нито да показва мускулесто тяло, нито да експлоатира факта, че играе с жена си, за да зарибява зрителите с горещи сцени. Не му трябват никакви евтини трикове, за да накара зрителите да го гледат.  Даже и с този посредствен сценарий.
 
Същото се отнася и за Берг.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 017
 wavey wavey wavey    food010 kaffeetrmker_2 food010

"...Естествено, че във всяка тема хората ще коментират своите любимци. Нали затова има различни теми..."

Варна newsm10 smile3525

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 10:19 от krasminikif

# 717
  • Мнения: 28 139
Добро утро!

Благодаря за преводите!








От сета

"Gönül kime söz vermişse,
Aşk onda muhteşemdir....!"




Не е нужно да следя когото и да е, чета и други теми във форума, освен тези, в които пиша. Преди време аз също видях поста на *** Diva *** , цитиран сега от Mydream. Зачудих се на определението "екзалтирани", защото не съм забелязала такива сред феновете на Халит и Берг, тук във форума.  След вчерашното по - подробно описание - не виждам нито ахкащи, нито охкащи. За мен Берг и Халит са най-, най - добрите. Това мнение не е само мое. Почитателите на други актьори правят същите сравнения за техните любимци. Мен това не ме дразни. Харесвам уважението и колегиалните отношения на Берг и Халит към техните партньори, към други актьори от гилдията. И затова не разбирам фенското противоборство.

В темите за Халит и Берг цитираното по - долу го няма.


Цитат
Да не говоря за изразите, които се използват навсякъде -
за химията, физиката, очите, ръцете, косите и ...


Първите изречения от заставките на "Великолепният век" - " вдъхновен от историята" и на "Ти си моята родина" - "събитията и лицата в сериала са плод на художествена измислица", дават ясен отговор на всички останали въпроси. "Художествена измислица" няма нищо общо с исторически факти, гледни точки и политически внушения. Посланията, гледните точки са на сценаристите, а не на историците. Затова следващите "аргументи" са несъстоятелни.
Който следи случващото се в Турция през последните години, добре разбира сценаристите на "Ти си моята родина". За турските зрители на сериала имам впечатления само от преводите на Варна. Но съдейки по дълбокото разделение в турското общество, по възхода на неоосманистите и по отношението на ердоганистите към Берг и Халит, мога да си изградя представа кой как възприема сериала. Без претенции да е задълбочена, ми дава основание да твърдя, че сред публиката, както и в обществото, съществува дълбоката пропаст. Да, и по рейтингите ясно си личи кой от коя страна на тази пропаст е застанал.
От деня на преврата, в продължение на месеци по Берг и Халит се изсипваха не прашинки, а тонове кал. Срещу организираната кампания стои само любовта на хората, които ги уважават и се прекланят - пред таланта им, пред човека Халит, пред човека Бергюзар.

# 718
  • Мнения: 11 116
Привет! Hug Hug

Казах ли ви и аз колко много харесвам Халит в нашето сериалче! Grinning Heart Eyes
 Магнетичен! Отдавна не  съм повтаряла сцени от някакъв сериал. Голяма наслада за ухото и окото е играта, която прави във всички сцени.
Бях писала на Дари, че ако сериалът не си заслужава като сценарий няма да ми е достатъчен тембърът на Халит...Ох, ами невероятно е чувството да го слушаш, неслучайно има толкова коментари в ТТ точно за него. Heart Eyes Grinning

-----------------------------------
Варна,  bouquet  Hug!
Актьорите са наясно с какво са се захванали, с какъв екип ще си имат работа и с какъв сценарий...
Може би всичко останало, което са им предлагали е било още по-голяма боза, а трябва и да работят работата, която обичат, защото те наистина я обичат и се раздават.
Но доколкото си спомням ... и в резюметата,  и от изказването на Берг - имаме една ранена любов, една вълнуваща семейна история, на ФОНА...на историческите събития, т.е., те не са основното в сериала и няма как да бъдат. За всеки би трябвало да е ясно, че имаме продукт за широката публика, а не документален филм.
-----------------------------

Много хубава и усмихната неделя ви пожелавам! Hug

И както  казва Serap ‏@Serap_m 6h6 hours ago  Hug Heart Eyes

Perşembe olsada #VatanımSensin izlesek 😊😊

Музиката, към, която имах забележки, все повече започва да ми харесва..
Страхотна драматична тема




Не мога да намеря другата музикална тема, която остана в съзнанието ми след последния епизод, пуснаха я, когато Джевдет отговори на Азизе, че не я засяга, когато го попита къде отива./Варна,  bouquet/, също към сцената с Али Кемал и Елени и подскачащата риба...Много ми харесва!

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 11:11 от Mydream

# 719
  • Мнения: 23 387
Цитат
Може би всичко останало, което са им предлагали е било още по-голяма боза, а трябва и да работят работата, която обичат, защото те наистина я обичат и се раздават.

Ама, разбира се.

Как  след Сюлейман, след цялата кариера, която има, след името, което си е изградил, Халит ще излезе пред зрителите като герой в някакво пембяно дизи.  Ами то ще бъде пълна смешка и излагация.

Най-големият риск пред Халит беше да не може да се отърве от образа на Сюлейман и кариерата му да зацикли. Той успя да го направи с един замах. И то отново с исторически образ, във втори последователен исторически сериал. Дори само заради това, участието му в този проект си струва. Ще може спокойно да продължи  напред и с други роли.

И още нещо, когато говорим за мотивацията да приемат участие в проекта. На мен сценарият ми се вижда доста слабичък, не самата идея, тя е много хубава, по-скоро талантът на сценаристите да изграждат образи и да пишат хубави диалози е недостатъчен. НО. Има едно голямо но. Писала съм и пак ще го повторя. Ние не можем да усетим сериала, така както го усещат турците. Отношението към него, за съжаление, задължително минава и през това къде зрителят се позиционира по оста  кемалисти- неосманисти. Казвам за съжаление, защото това рефлектира и върху рейтингите. В първата група никога няма да вземем повече от това, което имаме в момента. Но за хората, които споделят кемалистките възгледи, сериалът е глътка свеж въздух, контрапункт на масираната неосманистка пропаганда и все по-неприкритите опити отношението към направеното от Ататюрк да бъде ревизирано. Това придава допълнителна тежест и сериозност на сериала и допускам, че е възможно за Халит това също да е било аргумент в полза на участието му в такъв проект.

Общи условия

Активация на акаунт