Боледуване на децата ни - тема 44

  • 52 896
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
То това е основна грешка на нашите лекари, които държат да се презастраховат. А кои сме ние, че да знаем повече от тях и да самолекуваме всяко нещо. И голямата ми дъщеря изпи много антибиотици, колко нужни и колко от предоверяване към лекаря й...не искам просто да го мисля. По онова време и за ЦРП не бях чувала, да не споменавам, че и кръвна картина никога не бях й пускала.  ooooh! Това ми беше обаче качествен показател за качествата на лекарката, която между впрочем смених и слава Богу  Rolling Eyes

# 691
  • Перник
  • Мнения: 160
Момичета, здравейте, често ви чета и нахлувам с някой въпрос хаотично защото и аз се опитвам да опазя детето си от боледуванията,които за съжаление не са рядко. Та накратко разговарях на дълго и широко с хомеопат(който също дълго търсих). Той каза, че при всяко боледуване наше( при нас са чести инфекциите на долни дих. пътища)трябва да се прави изследване на храчка или поне на гърлен секрет задължително защото в 95% от случаите има някаква бактерия в корема, която е причина за усложненията които настъпват. Каза, че излекува ли се бактерията, а не сополите и кашлицата всичко приключва в дългосрочен план.Посъветва ме да приема детето пробиотиците на Мермерски( посочи ги след дълго обяснение за тях и защо точно тях, но да не ви губя времето). Извинете, но исках да споделя с вас тази информация, защото от дълго време и аз подозирам, че нещо не е както трябва с нашето лечение, но не намирах никой които да ми обясни нещата просто и разбираемо за мен. Лека вечер.

# 692
  • София
  • Мнения: 7 277
Kaleq, може да ти е обяснил просто и разбираемо, но аз лично съм скептична дали това обяснение е вярно. Хубаво, че споделяш, просто на мен ми звучи леко наивно.

# 693
  • Перник
  • Мнения: 160
Ashia, това което ме кара да вярвам е и друг пример с приятелско дете , чиято баба започна да се занимава с хр. добавки някакви и се запозна с един лекар , който чрез някакъв уред с пулсации преглеждаше хора. Та това дете беше с непрекъснати ларингити и доста проблеми. Прегледали го с уреда с цел не да го лекуват с хр. добавки на баба му а за да видят дали лекарката ще потвърди   диагнозата, която му поставиха. Та тогава му казаха, че има в корема 7 вида бактерии, при което те изискаха от лекаря да ги изследват и установиха наличието им, излекуваха ги и детето се подобри сякъж с магия. Извинявам се за "лирическото отклонение", но просто за себе си събирам информация и  просто я споделям. Вярвай както и всички вие тук във темата и аз доста съм походила по лекари и аз доста неща съм чула.

# 694
  • Мнения: 69 301
Не вярвам аз. И кои поименно са  тези 7 бактерии в стомаха? Thinking
Извинявай, но за мен това са фантасмагории някакви.

# 695
  • Перник
  • Мнения: 160
Момичета, не зная кои са тези бактерии, защото не съм питала конкретно. Тяхната история я зная от преди година някъде, сега след
 разговора с хомеопата и просто някак ми се припокриват нещата и се опитвам да намеря и аз логиката.

# 696
  • София
  • Мнения: 7 277
Не изключвам вероятността да има всякакви вредни бактерии в корема, но не вярвам, че с тяхното лечение трайно се лекуват проблемите на ДД пътища. Щеше да е много лесно, ако беше така, иначе няма лошо да се приемат пробиотици, да се яде кисело мляко и т.н. Ти пробвай лечението и, ако има ефект, ще се похвалиш  Peace.

# 697
  • Перник
  • Мнения: 160
Наистина се надявам за се похваля, хахаа. Относно подсилване на имунитета, интересно хомеопата не ми предписа разните хапченца по схема дето се пият, а каза че сироп от бъз, клеева тинктура и коластра са напълно достатъчни. Та това от мен ако има нещо ново ще ви информирам.

# 698
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Че то остана да няма в корема бактерии. И за мен е шашава история. Като толкова те вълнува, пусни фецес и ще разбереш. Но ще те оборя само с пример, че с първия бронхит и пред антибиотично съснояние, пускахме фекална проба заради други грижи и беше чиста от към патологии.

# 699
  • Мнения: 19 373
Ама във фецес ще са бактерии в червата. В корема как ще се изследват от храчка или гърлен секрет?
Все едно да изследваш хеликобактер с гърлен секрет...

Опс, сега прочетох, че за корема било, а на първо четене видях стомаха.
Значи фецес става.
Има един център, който правят някакви много модерни изследвания на фецес, защото нормалните не хващат целия микробиом. Пращат ги в Германия, но са доста скъпи.

# 700
  • shumen
  • Мнения: 18 265
Калея,и аз не вярвам в това.За мен това са някакви измислици,което пишеш.
При нас сега с бронхита пуснахме гърлен секрет,а беше чист.
Аз затова и на лекар не го водя за всяко нещо,защото всички са еднакви и изписват АБ за щяло и не щяло.Ето днеска с АБ се разминахме,но ни изписа Мукоплант за кашлицата,а аз не всички сиропи давам и затова и не го взех.Ще пробвам само с капките в носа и Есбиритокса да го лекувам,а ако видя,че загрубяват нещата ще му го взема тогава.То без това се борим за всякакви лекарства да ги дам,поне това да не го мъча.

# 701
  • Мнения: 1 874
Еее нашета лекарка не изписва за щяло и нещяло...той чести ангини,бронхити ...5 пъти болници...за двете пневмонии е пил по 3 за всяка...един в нас,един в болницата,един пак в нас.

# 702
  • Мнения: 69 301
Навремето в темата за АБКМ пишеше потребителка, която беше убедена, че проблемът им се дължи на някакви паразити /не бактерии/ в червата. Но в БГ стандартно не се изследва за тях. Стандартното изследване на фецес включва 5-6 неща някъде. Беше стигнала до изследвания в Германия, до извода, че при пълнолуние паразитите се активират и т.н.  Четох с интерес, защото бе ново за мен това, но някак си останах с едно наум Wink  Не казвам категорично, че не е така и не е вярно, споделям го просто тук като инфо.. Та има всякакви теории явно Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 8 351
Че чревният баланс е най-важното за имунитетана всички е ясно.
Червата поемат най-доброто за нашият организъм. Склона съм да вярвам, че ако баланса не е наред детето боледува повече. Но не съм склона да вярвам, че хрема и кашлица в резултат на вирус имат общо с чревният баланс.

Колкото до изписването на АБ се чудя кой ви го изписва. Детето ми беше болно през юни. Две нощис болкив ухото. Молих и ЛЛ и УНГ да ми изпишата АБ. На 3 тият ден след кръвни и СРП, ЛЛ накрая изписа.

Разбирам за изписването в Бърза помощ. Все пак там никой не познава детето а и то най-вероятно утре няма да се върне пак там.

Хубав и здрав ден желая.

# 704
  • Северозапада
  • Мнения: 5 491
ЛЛ на София в София е изписвала АБ наистина само при нужда. При новата я заведох преди 2-3 седмици, защото педиатърката беше отпуска. Детето беше с Т само. Прегледа я, леко зачервено гърло. Ведвага и беше изписан АБ, въпреки че аз доколкото си познавам детето, гърлото ще мине само с бонбони, както и стана. Склонна съм този път да кажа, че не познава още малката. Но със сигурност там ще я водя само заради болничен или ако нямам друг вариант поне за слушалка.
Да за чревния баланс и аз съм съгласна, доста се говори и пише за това, но и аз наистинапне мога да приема, че бронхит или пневмония ще се излекуват/ предодвратят само с добър чревен баланс. Калея, върни се да разкажеш как се развиват нещата при вас и има ли ефект. Мен малко като пробутване на "специалния" пробиотик ми прозвучаха теориите на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт