Боледуване на децата ни - тема 44

  • 52 897
  • 739
  •   2
Отговори
# 705
  • shumen
  • Мнения: 18 265
Хоуп,нашата лекарка само като чуе,че е с болки в ухото веднага изписва АБ.А в спешния е ясно,че се презастраховат.

# 706
  • Мнения: 298
И аз водих голяма борба, докато изпишат АБ. 40 дена се влачи с кашлица и хрема. И след кръвните и бронхиолита дори не изписаха.Чак след посявката пихме. Преди го изписваха мн, но май вече не е така. А за хомеопатията. За леки вирусни заболявания, хреми, гърло,и за имунитет бих се доверила и давала. Но за доказани бактериални инфекции не бих лекувала само с хомеопатия. Аз мислех след това боледуване да го водя при Угринова за по нататъшна схема,но нямам време а и видях, че прегледа е 80 лв. Та няма май да стигна скоро до нея. А за 1дкк за Тодоров някай има ли мнение. Просто се лутам и се чудя къде да го водя при следващо разболяване, ясно е че личния го отписвам.Аз за друго исках да питам ще правя мед с лимон и джинсжифил , дали може да давам на малкия на 2г и 4м е.

# 707
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ивам дежа вю. Да съм ангажирана, да са ми запълнени до дупка следващите дни, да е уикенд, да сме оставили децата на някоя баба и да ми се обадят на пожар, че някоя от двате повръща или е с Т  Crazy
Та така, дребната вдигна 37,8, докато идем и я вземем, я смъкна на 37,2. Светнала, с кръгове под очите и гъгнеща. Сутринта нищо й нямаше като я оставих. Сега спи неспокойно, диша тежко, но няма Т. Ще видим продължението. Не помня от кога не беше вдигала и се надявам, че тъпия вирус бързо ще го смажем.

# 708
  • shumen
  • Мнения: 18 265
Ясмина,аз мед с джинджифил давам на малкия от миналата зима,но беше на 3 години тогава.
При нас хомеопатия не действа почти никога.Преди време съм давала Цинабсин за хрема и е отшумявала,но последния път не ни подейства.
Фер,до болка познато.Ние поне Т не вдигнахме нито при бронхеолита,нито сега с Тонзилита,но пак не иска да го гледа никой като е болен.

# 709
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да попитам някой може ли да ми каже мнения за два инхалатора OMRON Comp Air C28P  и Omron A3 Complete . Немога да реша кой от двата е по-подходящ за малко дете,което доста често боледува и е с бронхиална асма на лека основа.

# 710
  • Мнения: 6 280
Аз имам първия и съм много доволна

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
OMRON Comp Air C28P имам, чудесна работа върши /когато не се ползва само за хрема, а по предназначение/.

Последна редакция: пн, 28 ное 2016, 00:57 от Мон...

# 712
  • Мнения: 1 874
Здарвейтее! Как са болните дечицаа ?

Ние днес приключваме с антибиотика, 10 ти ден е. Като цяло гърлото е добре но има една останала обривна единица от  обрива..най голямата точка и две три едва забележими. Не би ли трябвало да няма нищо вече видимо в гърлото на 10 ти ден на АБ ! ?!  Thinking Притеснявам се да не би антибиотика само да ги е приспал стрептококите..то ще стане ясно де до дни .

Лино не е писала 2-3 дни май... дано са по- добре и са разбрали проблема.

# 713
  • Мнения: 6 627
Лайт, ние скарлатина лекувахме с аб 14 дни, унг каза, че 10 е малко. то зависи и от дозата, де, може вашата да е по-висока и затова така.
дано е оздравяло детето. мисля, че видимите остатъци от обрива не са проблем, моята имаше обрив около устата и се лющи около 20-тина дена. за гърлото не помня да е имало остатъчни обриви след аб, но и май не съм надничала обстойно.

# 714
  • Мнения: 1 874
Ами дозата ни е 7.5 мл на 12 часа, и двамата лекари казах че е по- висока... Това е доза за 20 кг, а той е макс 18.5кг. Аугментин ЕС 600 мг в 5 мл.- т.е той приема по 15 мл на ден, което е 1800мг на ден.

А на кой ден след лечението  правихтее кръвните и урина изследвания ?

Последна редакция: пн, 28 ное 2016, 10:40 от Lightning

# 715
  • shumen
  • Мнения: 18 265
Лайт,дано сте добре вече.Според мен дозата Ви е по висока и затова са я изписали за 10 дни.
Днеска и ние бяхме при педи.И нейната диагноза е тонзилит,но за всеки случай пусна и гърлен секрет,че така се установявал,а и в града върлувала скарлатина.Тази седмица ще си е у дома и ще се редуваме кой кога да го гледа.Направо не знам цяла зима,ако е така как ще я караме-една седмица на градина,две в нас.
Яни,Лисе,как са децата?Нещо се губите напоследък.

# 716
  • Мнения: 69 301
За дозата на Лайт с АБ -
Миналата година,  на 4г./19-20кг. дете, частната педи изписа АБ Аугментин на 8 часа. Препоръча ми да търся по-концентрирания Аугментин 600 - от него три пъти дневно по 5 мл. съм записала. Ако не го намеря, ми написа Аугментин 312,5 - от него три пъти по 7.5 мл дневно.
Идеята и беше, че от по-силния се налага по по-малко количество да се пие на прием, да не се мъчи детето просто Peace
Та като сравнявам, съвсем нормална си е дозировката в случая.
ПС...ние го пихме 7 дена, но беше втори АБ, след като първия Ксемебек не подейства.

# 717
  • shumen
  • Мнения: 18 265
Моя сега като беше с бронхеолита преди да влезем в болницата,на дете-17-18 кг.му бяха изписали Аугументин 600 2 пъти дневно по 5 мл.Явно си зависи и от заболяването.След това 3 дни правихме Гентамицин и той не подейства също.
Сега с тоя тонзилит,ако трябва да пие пак АБ не знам как ще става номера.Вече на нищо не се поддава и не иска да пие.

# 718
  • Мнения: 19 373
За дозите аз гледам какво пише в листовката и смятам според теглото. За различните болести понякога пише различна максимална доза на кг.

Фер, вие как сте?
Лино нищо не пише. Дано имат подобрение.

# 719
  • Мнения: 1 874
При вас бактериална инфекция ли е било? При доказана бактерия се пие 10 дни минимум.За скарлатината масово го пият за по 10дни,по рядко 14.А аз изчетох всичко в нета за стрептокок пиогенес,за скарлатината.
То и на него му е втори АБ този месец.
Дано не се наложи да пие и трети.

Общи условия

Активация на акаунт