Качване на килограми при бременност...

  • 90 096
  • 695
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 019
Има си оптимално количество вода, което е хубаво да се пие, но чак по 3-4 литра на ден според мен е много, но зависи и от физическата дейност на жената. Ако е на жега и се поти, естествено ще пие повече
Вода от друга, която е на климатик цял ден. А за кафето според мен, едва ли е такъв проблем, като се има предвид, че
Някои мами пият по 1-2 кафета на ден. Аз не съм от тях и нито пия, нито се мажа. За стрии знам, че всякакъв вид олио много помагат, а и са полезни за кожата. Аз сега си взех body butter от натурални съставки, но все още пробвам малко по малко, за да видя дали няма да проява някоя алергична реакция Simple Smile

# 346
  • Мнения: 172
Има си оптимално количество вода, което е хубаво да се пие, но чак по 3-4 литра на ден според мен е много, но зависи и от физическата дейност на жената. Ако е на жега и се поти, естествено ще пие повече
Вода от друга, която е на климатик цял ден. А за кафето според мен, едва ли е такъв проблем, като се има предвид, че
Някои мами пият по 1-2 кафета на ден. Аз не съм от тях и нито пия, нито се мажа. За стрии знам, че всякакъв вид олио много помагат, а и са полезни за кожата. Аз сега си взех body butter от натурални съставки, но все още пробвам малко по малко, за да видя дали няма да проява някоя алергична реакция Simple Smile
И аз така мисля! Познавам много, които не са имали проблеми. Разбира се без да се прекалява. Темата е да споделим какво ни е помогнало, всеки е свободен да ползва каквото реши. Аз казах при мен какво е помогнало. И аз съм ползвала олио и съм много доволна! Успех на всички! Simple Smile))

# 347
  • Мнения: 21 322
Написах - прекомерно количество, не по принцип вода. Много се съмнявам при отоците в последните месеци лекар да препоръча 3-4 л. на ден. Кофеинът от кафето прониква, има и изследвания по въпроса, затова и се препоръчват масажи с именно с кафе, а не с каквото и да е. Кафе и аз пия, затова не бих си набавяла допълнително кофеин с масажи. Аз не бих си разбивала и мастните депа точно сега, но ако някой много държи бих ползвала утайка от кафе или кафява захар с някакво масло, не кафе.

# 348
  • Мнения: 172
Написах - прекомерно количество, не по принцип вода. Много се съмнявам при отоците в последните месеци лекар да препоръча 3-4 л. на ден. Кофеинът от кафето прониква, има и изследвания по въпроса, затова и се препоръчват масажи с именно с кафе, а не с каквото и да е. Кафе и аз пия, затова не бих си набавяла допълнително кофеин с масажи. Аз не бих си разбивала и мастните депа точно сега, но ако някой много държи бих ползвала утайка от кафе или кафява захар с някакво масло, не кафе.
Утайка да. Simple Smile Явно не съм обеснила правилно. Grinning Това имах предвид, може и кафява захар. Simple Smile Всеки може да си прецени. Никой никого не кара да прави нещо. Бременността не е болест, не виждам лошо в това да се мажеш. Никъде не е казано, че пречи. За водата не съм казала 6 литра. Просто нормално 3 например, защото имах много хора, които не пият въобще. Simple Smile Успех на всички!

# 349
  • Мнения: 21 322
Е, утайка е друго, там кофеин вече почти няма, и да проникне, едва ли е нещо съществено. Grinning

# 350
  • Мнения: 172
Е, утайка е друго, там кофеин вече почти няма, и да проникне, едва ли е нещо съществено. Grinning
Извинявам се за грешката, че не съм обеснила правилно. Grinning Утайка. Simple Smile) Аз си го казвам кафе. Мое объркване. Simple Smile) Отново казвам -всеки има свое мнение и избор. Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 юли 2017, 19:17 от Hrisi_love

# 351
  • Мнения: 1 825
През бременността колкото повече вода се пие - толкова по-добре! Водата не вреди - шоколадите вредят!
Аз съм пила и по - повече от 4 литра на ден. Бях много жадна, особено през нощта. Спомням си, че една нощ се събудих и на един дъх изпих литър и половина.

# 352
  • Мнения: 1 019
Много зависи и от телосложението на момичето. Аз започнах 44кг бременността си и ако изпия 2 литра на веднъж ще се пръсна буквално и със сигурност ще имам нужда от помощ... много е относително, затова и всичко е съобразено с личността, а няма единно правило.

# 353
  • Мнения: 172
И аз съм твоите кг. Това е за цял ден вода. Как наведнъж литри? Колкото и кг да си водата е полезна. През целия ден се пие, не веднъж толкова . Simple Smile Съгласна съм с по-горния коментар. Бременността не е болест, защо да не е здравословна и да не се внимава . Многото качени кг не са полезни и няма лошо да се мажеш според мен. Simple Smile)

Последна редакция: вт, 18 юли 2017, 20:50 от Hrisi_love

# 354
  • Мнения: 21 322
Е, хайде сега. Няма никаква връзка между пиенето на литри вода, от които я има нужда организмът, я не и яденето на шоколади. Grinning Влизам в 7-ми месец тия дни и дотук съм прегрешила с 1!шоколадов бонбон, че ми беше неудобно да откажа, като ме почерпиха по някакъв повод. Той пък поне хубав да беше (нещо белгийски, или поне Линд). Водата ми е около 2 л./ден, не съм засичала, но не се наливам насила.

# 355
  • Мнения: 1 019
И на мен ми е 2л на ден, но някое от момичетата каза, че се е случвало по 1,5л на един път, а общо 4л, което за мен е страшно много. Аз честно казано съгрешавал бая със сладко. С първата ми бременност хич не ми се ядеше, а сега като побъркана само сладко искам. Поне сега реших да мина на веган сладкиши поне да са малко по-здравословни, но като ми се ядат, просто не мога да си кажа не... не спирам да го мисля

# 356
  • София
  • Мнения: 966
По време на бременноста ми, след 6- тия месец почнах да вдигам кръвното. Пиех доста вода, гинеколожката много ми се караше, каза че не бива да се прекалява и дори да я огранича до минимум, защото пиенето на много вода повишава кръвното. Така че, всичко е индивидуално и полезно в разумни граници.

# 357
  • Мнения: 6 722
За пръв път чувам лекар да каже да се ограничи водата до минимум Shocked
А за дехидратиране чували ли сте? Най-малко по 1,5 на ден трябва да се пие и не само по време на бременност, а изобщо!

# 358
  • Мнения: 1 825
По време на бременноста ми, след 6- тия месец почнах да вдигам кръвното. Пиех доста вода, гинеколожката много ми се караше, каза че не бива да се прекалява и дори да я огранича до минимум, защото пиенето на много вода повишава кръвното. Така че, всичко е индивидуално и полезно в разумни граници.

хахахахха и аз пръв път чувам лекар да каже, че водата повишава кръвното. Брей, този лекар е учил по-други учебници!

# 359
  • Мнения: X
По време на бременноста ми, след 6- тия месец почнах да вдигам кръвното. Пиех доста вода, гинеколожката много ми се караше, каза че не бива да се прекалява и дори да я огранича до минимум, защото пиенето на много вода повишава кръвното. Така че, всичко е индивидуално и полезно в разумни граници.

На мен пък лекар ми каза да пия повече вода, точно след като ми измери кръвното и се оказа високо....

Общи условия

Активация на акаунт