Предменструални болки ниско долу в корема и кръста

  • 4 286
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте бъдещи мамчета. Аз съм в 14 гестационна седмица и от няколко дни имам болки в кръста и корема ниско долу като преди цикъл и това много ме притвснява. Понеже още в началото прокървих от тогава пия утрогестан, но шпа и магнерот .Звънях на доктора да ми каже какво да правя понеже съм на преглед чак след 10 дни но не ми вдига. Моля ако някой е имал подобни болежки да сподели . Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 700
и аз имах + други екстри като повръщането всеки ден до края на 1 триместър.Не се притеснявай това е съвсем нормално,защото бебето расте и си прави место.Аз постоянно имах такива болки не се съм се притеснявала затова пиех си нош-па по 6 пъти на ден и ФК.Бяха отминали през 2 триместър вече в края на 2-ри и началото на 3-тия започнаха и болките в гърба.

# 2
  • Мнения: 68
Дано наистина да няма проблем, отделно ми се ходи постоянно по малка нужда уж много а като отида излиза съвсем малко .. Днес звънях пак на доктора,но отново не вдига дано болките отшумят и наистина да някакъв проблем. Благодаря за отговора и успокоението!

# 3
  • Мнения: 1 700
да и това е другата екстрата на бременността.Случвало ми се за 1 час да има поне 7пъти до тоалетна,а преди излизаме поне 2пъти ходих.Много ми беше слаб мехура,тогава.Пък да не ти казвам как зъбите ми се развалиха.Даже в 6 месец ми падна един зъб,докато спях ooooh!

# 4
  • Мнения: 68
Ужас.. Доста неща се променят пред бременността, но стига всичко да е нормално и бебечетата да са здрави ще търпим всичко Simple Smile

# 5
  • Мнения: 14
Привет,
Аз съм в 6г.с. и също от няколко дена имам продължителни несилни болки. Чудя се дали са от маточни контракции или от разтягане на матката, защото знам, че първото не е ок. Но-шпа не ги облекчава, взимам и утрогестан и дуфастон. Също се чудя 5мм сак в 5г.с. и 1 ден дали е ок?

# 6
  • Мнения: 68
Здравей според мен размера на плодния сак е нормален , а за болките първите месеци е нормално да те боли така.. Аз уж знам, че е така но всяка нова  болка или усещане ме плаши.. все пак кажи на гинеколога си когато ти е прегледа, а ако болката се усили отиди на лекар за да бъдеш по спокойна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 30
Здравейте бъдещи мамчета. Аз съм в 14 гестационна седмица и от няколко дни имам болки в кръста и корема ниско долу като преди цикъл и това много ме притвснява. Понеже още в началото прокървих от тогава пия утрогестан, но шпа и магнерот .Звънях на доктора да ми каже какво да правя понеже съм на преглед чак след 10 дни но не ми вдига. Моля ако някой е имал подобни болежки да сподели . Благодаря!
Здравей,
Твоя проблем имах в 13-14 г.с, болките цяха същите като преди цикъл, но с тази разлика, че аз имах контракции, разбира се в 11 вечерта вече бях в болницата и бебка искаше да излиза....ужас! На мен също ми изписаха утрогестан 3х2 вагинално (понеже повръщах често), но шпа и НутриМаг.
Не се притеснявай щом на момента нямаш кървене. Ако болките не са силни и не са на еднакви интервали, според мен няма нужда от притеснение. Най-вероятно е от порастването на плода и измененията в организма и по точно коремчето ти! Разбира се, винаги се обаждай на лекаря си!
Лека бременност от мен!

# 8
  • Мнения: 68
Благодаря много. Не болките са постоянни и слаби усещам го някак си като напрежение в матката и кръста. Ходих на лекар каза ми че съм имала контракции и си пия магнерота 3х2 а утрогестана намалих на 2 вечер вагинално. Каза че плода се развива нормално и всичко е наред. Поуспокоих се Simple Smile

# 9
  • Мнения: 30
Благодаря много. Не болките са постоянни и слаби усещам го някак си като напрежение в матката и кръста. Ходих на лекар каза ми че съм имала контракции и си пия магнерота 3х2 а утрогестана намалих на 2 вечер вагинално. Каза че плода се развива нормално и всичко е наред. Поуспокоих се Simple Smile
Страхотна новина!
Не се притеснявай, явно тези контракци вече всяка 2ра мама ги получава...странно. все си мисля, че е от всички хапчета, които ни изписват. #Crazy
Хубав ден!  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 68
Благодаря много. Не болките са постоянни и слаби усещам го някак си като напрежение в матката и кръста. Ходих на лекар каза ми че съм имала контракции и си пия магнерота 3х2 а утрогестана намалих на 2 вечер вагинално. Каза че плода се развива нормално и всичко е наред. Поуспокоих се Simple Smile
Страхотна новина!
Не се притеснявай, явно тези контракци вече всяка 2ра мама ги получава...странно. все си мисля, че е от всички хапчета, които ни изписват. #Crazy
Хубав ден!  Heart Eyes
Благодаряяя дано наистина всичко да д наред няколко дни почти нямах болки днес отново ме боли кръста и отпред ниско долу не силно по скоро като тежест го усещам и все си мисля че е рано да ме боли кръста но като знам че е нормално не се притеснявам ..

# 11
  • Мнения: 13
Зсравейте,
Аз съм в 14г.с и имам болки.Един ден съм ок ,на другия ме боли.Не се преуморявам,леки разходки и почивка.Много съм уплашена.Боли ниско по средата,после отминава и почва кръста,после от ляво и т.н.Ходя постоянно на лекар и той казва ,че е наред бебето и той не знае от какво е.Гледа за контракций ,но всеки път на преглед съм ок и не вижда да има.

# 12
  • Мнения: 10 874
Зсравейте,
Аз съм в 14г.с и имам болки.Един ден съм ок ,на другия ме боли.Не се преуморявам,леки разходки и почивка.Много съм уплашена.Боли ниско по средата,после отминава и почва кръста,после от ляво и т.н.Ходя постоянно на лекар и той казва ,че е наред бебето и той не знае от какво е.Гледа за контракций ,но всеки път на преглед съм ок и не вижда да има.
Вероятно болките са от нарастването и разтягането на матката. Да, неприятно е, но понякога просто няма как. Важното е, че не са контракции и че бебето е добре.

Общи условия

Активация на акаунт