Клуб на храбрата шивачка - тема 19

  • 103 033
  • 831
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 873
Мили хора, имам нужда от помощ. Вчера отворих старата машина на баба Singer и я омаслих. Тъкмо реших да сложа игла и да подгъна едни дънки, и установих, не мога да поставя иглата изобщо не влиза! Не мога да преценя какъв е проблемът. Като че ли има счупена игла но как би се счупила точно така, че да не личи? Дайте съвет моля, какво да направя!

# 61
  • Мнения: 1 862
Здравей, izoma! Вземи една обикновена игла за ръчно шиене и се помъчи да я вкараш в леглото на иглата! Наклони машината да легне и светни с  фенерче, за да видиш какъв е проблемът. Не ми се вярва игла да е счупена. Тя се чупи до колбата, но колбата се подава на около 3-4 мм. и просто няма как да не я видиш. Друг е въпросът, защо машината е оставена без игла?

# 62
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
взех един плат да направя на деетто панталони за ДГ (пълзене и т.н.)
платът се разтяга в една посока.
как да скроя панталона: да се разтяга по дължината или по ширината?
леко скини ще е, т.е. не искам да е много широк... newsm78

кройката е от панталон от трико, затова сега се чудя.

# 63
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
По ширина

# 64
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ок, мерси, ще направя на колената тогава свивка, че да е по-удобно.

# 65
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
Със свивка на колената изглеждат доста добре. Дребната има едни купени такива. Скини. Но се принудих да им сложа ципчетя отдолу по външния шев че трудно си вкарваше петичките Simple Smile може ли снимки после Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 1 873
elektrichar благодаря ти за съвета! Това го направих веднага още вчера, но, все едно има нещо в улея, където трябва да бъде иглата. Аз лично съм шила на тази машина, но после дълго време не беше при мен.Утре ще снимам и ще покажа тук, дано проблемът е лесно отстраним.

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Със свивка на колената изглеждат доста добре. Дребната има едни купени такива. Скини. Но се принудих да им сложа ципчетя отдолу по външния шев че трудно си вкарваше петичките Simple Smile може ли снимки после Simple Smile

еее аз не ги правя толкова скини.
просто за момчета панталоните от неластични материи са по-скоро worker (широки, подсилени на дупето и колената, много джобове). платът, който взех изглежда стабилен и няма да слагам наколенки, ама все пак детето се чекне във всички посоки и искам да му е удобно.

цветът е пак ужасен, но нямаше друг.

нещо не ми идва музата да шия, платът е изкаран, но не стигам до ножицата. май ми е студено  Rolling Eyes
ще снимам като стане. Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 1 873
Тук качих снимка на мястото за иглата, мисля, че нещо липсва там, където съм обозначила с черно-червената линия. Нямам представа обаче какво е имало на това място. http://www.prikachi.com/images.php?images/411/8981411C.jpg

# 69
  • Мнения: 1 862
Напълно си права, izoma. Нечии сръчни ръчички са си играли с машината. Наистина липсва винтът и пръстенът за стягане на иглата. Започвай собствено разследване! Знам го от собствен опит, защото докато бях малък, Сингерът ми беше любима играчка. Разбира се без знанието на майка ми. Твоят Сингер е с патрон совалка. Тези машини са много по-редки от другите с нормална совалка. Произвеждани са през 1932 година. Не знам дали някой ще си признае, че я е пипал. Ако не намерите пръстенът и винта, трябва някой кадърен механик да ви направи такъв пръстен с резба. В противен случай машината остава негодна. Това е изключително здрава машина и ще бъде жалко, ако остане неизползваема. Виж как трябва да изглежда здрава машина ето тук:   https://www.youtube.com/watch?v=thwNiSlMM6I
https://www.youtube.com/watch?v=6wswWJZad3s
https://www.youtube.com/watch?v=sug69sYIIp8

# 70
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет,

уших на детето два панталона, единият ми хареса как стана.
още съхнат, ще ги снимам облечени. Wink

следният въпрос имам сега: мъжът ми си поиска за Коледа шапка, шал и ръкавици.
шалът го измислих: има един скучен черен от полар, смятам да му сложа жълтеникав плат за панталон (вълна) и да го направя на loop шал.
проблемът е шапката - не му стоят никакви добре  Rolling Eyes
сега ходи с една тип строител посред зима, защото му е студено, има и синузити ухото го боли.
един ден ме попита дали няма лента, чудя се носят ли се още?  newsm78
имам жълт вълнен плат, който се разтяга и мога да му направя една към шала... той без това не иска да носи шапка, че му се разваля прическата  Joy

има издължено лице, но голяма глава  Laughing

някой има ли идея какви шапки пасват на издължено лице? newsm78

# 71
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
Чичко гугъл каза 'каскет или барета ' Simple Smile

# 72
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
Здравейте. Дъщеря ми има поларени пижами, цели като гащеризон. По малките размери бяха със стъпало като пантофче и тя е много нещастна че сегашните и нямат. Имате ли кройка на нещо като пантофче или чорапче от полар да и зашия? Благодаря

# 73
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Чичко гугъл каза 'каскет или барета ' Simple Smile

абсурд... изглежда много зле.
обикновено като нямам настроние и го карам да сложи някоя шапка, за да се покикотя в несвяст половин час и да ми се оправи настроението  Joy
има голяма глава и малко шапки му пасват, отделно формата е проблем.  Rolling Eyes

днес го подпитах дали иска лента или шапка и каза, че трябва да му топли на врата. между шала и шапката оставало място и там му било студено...
освен за ушанка, за друга шапка не се сетих, но не ги харесвам много... newsm78


Имате ли кройка на нещо като пантофче или чорапче от полар да и зашия? Благодаря

моят Дзвер като беше бебе имаше такива пижами и не бяха с чорап/пантаф, а като нормален крачол. само на задната страна има едно допълнително парче (около 5-7см, зашито в страничните шевове и долу, къдетоподгъва, горе - незашито). при нужда от "чорап" се обръщаше напред и дефакто затваряше крачола.
незнам дали разбра  newsm78
за целта, обаче, крачолите трябва да имат дължина.

# 74
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
Давай снимка тогава на господина да му измислим шапка Simple Smile Ще е най-достоверно. Ако трябва му маскирай лицето.
Иначе за пижамката дали нямаш някоя картинка. Иначе за дължина на крочолите няма проблем. И без това е голяма че нямаше по-малки размери. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт