Киста на яйчника – 2

  • 84 814
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 681
Здравейте
Преди 6 дни ми махнаха 20 см. киста от единия яйчник и 1/3 от него самия с коремна операция ( поради размера на кистата). От вчера ми се появи леко розово зацапване. Чудя се дали е нормално? След ден два ще ходя да ми махнат конците и ще питам, но ако на някой му се е случвало и може да сподели? Нямам болки, температура, няма миризма...Преди операцията пих 13 дни противозачатъчни, за да видим дали ще намалее може ли да е от тях?

# 241
  • Мнения: 15 960
Да, нормално е след операцията, но може и да е от противозачатъчните.

# 242
  • Мнения: 5 884
Polqrna zvezda, учудвам се, че при киста 20 см. (?!), изобщо е възможно яйчникът да бъде спасен.
Преди време всички лекари, които посетих, ми казаха, че предвид размерите на кистата ми (10-12 см.), едва ли нещо от яйчника е останало, всичко най-вероятно e "изконсумирано" - така се и оказа, за съжаление.
Но 20 см. - това изобщо реални размери ли са? Да не е станала някаква грешка? Звучи плашещо. Shocked

# 243
  • Мнения: 681
Нина* благодаря за отговора. Поуспокоих се, пък и то спря (беше за кратко).
Гърне без похлупак няма грешка - беше ми заела по-голямата част от корема. Появи се между два прегледа направо в този размер (двата прегледа бяха с разлика месец и половина). Даже бяха 2 - едната 20 см., другата 4-5 см. Малката изчезна след противозачатъчните, голяма не мръдна и я махнаха оперативно. Не се виждаше нито от кой яйчник е, нито дали са добре яйчниците. Слава Богу успяли са да запазят по-голямата част от яйника, на който е била, а другия си е бил добре. На мен до последно ми даваха надежда за добър изход, даже казаха, че ако има шанс ще опитат и с лапароскопия да я махнат, но в крайна сметка са решили да не рискуват - като се събудих от упойката тогава разбрах, че са направили коремна операция.

# 244
  • Мнения: 1 896
Здравейте, Head Band искам мнение.Онзи ден бях на гинеколог и каза че имам близо 5 см киста ,която не била  плътна или нещо такова измъмри което било благоприятно уж.Даде ми да пия кисстоп и да отида пак на преглед. Обаче мен ме боли точно в дясно където се намира.Дори понякога усещам схващане в крака .Този кисстоп дали помага???

# 245
  • Мнения: 5 884
Идеята е кистата да се пукне от само себе си, за да не се налага да се подлагаш на лапароскопия. Peace

Този препарат, обаче, не съм го чувала досега. Аз съм пила "Оргаметрил" и "Дуфастон" за пукане на кисти.

# 246
  • Мнения: 1 896
Идеята е кистата да се пукне от само себе си, за да не се налага да се подлагаш на лапароскопия. Peace

Този препарат, обаче, не съм го чувала досега. Аз съм пила "Оргаметрил" и "Дуфастон" за пукане на кисти.
И
 Ето това е кисстоп https://sopharmacy.bg/cystop-400mg-za-jeni-30caps.html Thinking пукането не е ли опасно????Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 19
Знам, че пиенето на алое стопява кистите, поинтетрсувай се, мога да ти пратя лекцията на която бях, записала съм я на диктофон, една жена с киста се е оправила с пиенето на алое, разбира се зависи и от това каква е точно кистата  но по-безопасно е от което и да е лекарство, а има и други ползи това алое. Бързо да се оправиш, успех!

# 248
  • Мнения: 5 884
пукането не е ли опасно????Rolling Eyes

Не, то се случва съвсем естествено. Няма болка и не го усещаш. Възможно е да се получи и без да си приемала хормонални препарати.

Вече, ако кистата не е подходящ тип, ще е невъзможно да я изчистиш от организма си, каквото и да пиеш, и в такъв случай, за съжаление, отиваш на лапароскопия.

# 249
  • Мнения: 93
Идеята е кистата да се пукне от само себе си, за да не се налага да се подлагаш на лапароскопия. Peace

Този препарат, обаче, не съм го чувала досега. Аз съм пила "Оргаметрил" и "Дуфастон" за пукане на кисти.
И
 Ето това е кисстоп https://sopharmacy.bg/cystop-400mg-za-jeni-30caps.html Thinking пукането не е ли опасно????Rolling Eyes

Случва се да има киста, този месец и аз имам и също ме боли, случвало ми се е и преди...и то доста ме е боляло. Но винаги изчезват с идването на новия цикъл. А щом не е плътна киста това наистина е добре Simple Smile

# 250
  • Мнения: 5 398
Здравейте!
Някой решавал ли си е проблема с голяма фоликулярна киста (6-7см.) с Дуфастон или друг хормоналн препарат. Има ли шанс подобно “чудовище” да изчезна само с цикъла?
Ще се радвам ако споделите опит и наблюдения Simple Smile

# 251
  • Мнения: 1 896
Здравейте!
Някой решавал ли си е проблема с голяма фоликулярна киста (6-7см.) с Дуфастон или друг хормоналн препарат. Има ли шанс подобно “чудовище” да изчезна само с цикъла?
Ще се радвам ако споделите опит и наблюдения Simple Smile
Вземи кисстоп!

# 252
  • София
  • Мнения: 1 480
На един цикъл едва ли ще изчезне киста с такъв размер. По принцип е добре поне 3м с орални контрацептиви да пробваш.

# 253
  • Мнения: 5 398
Благодаря за отговора.
Сега съм с Дуфастон, след цикъла ще видим как и накъде върви.
Док не можа да каже кога се е появила и за колко време може да нарасне до такива размери. Само знаем, че се е случило през последните 4 месеца, защото март ме оперираха от миома и на контролния преглед през април я нямаше тази киста.
Единствената ми надежда остава да е функционална и рано или късно с няколко последователни цикъла и хапчета да се изчисти сама. Flowers Tulip

# 254
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
Бихте ли ми помогнали с малко информация, ако някой има като моя случай. Юни месец бях оперирана лапароскпоски от киста на ляв яйчник, след хистологичния резултата се оказа че 10% от кистата е с гранична малигненост/ което означава че съм била суспектна за рак/. Решението на лекарите е да се махнат всички детеродни органи заедно с оментума, което на мен хич не ми се иска защотото влизам директно в менопауза въпреки че съм на 48 години. Единствено проф. Горчев в Плевен ми каза че ще махне само този яйчник и аз избрах неговия вариант дано не съм сгрешила

Общи условия

Активация на акаунт