Киста на яйчника – 2

  • 85 480
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте отново,
Значи аз от вчера пия Оргаметрил 2х1 за 5 дни, но усещам че нещо почна да ме приболва в областта на кистата/преди дори не я усещаш/. Лекуващата ми лекарка каза, ако има силни боли или нещо подобно да се обадя, но аз тези не ги смятам за силни, а са по скоро тъпи и опъващи!
Случвало ли ви се е при приема на Оргаметрил така да се усеща в областта на кистата...

Хубав ден!

# 76
  • Мнения: 1 894
при мен се е случвало без оргаметрил. Ходех на проверка през няколко дни, растеше и болеше, дърпаше и какво ли не все повече и повече, после намаля. Не знам дали от естествен процес или заради билките и добавките, които пих.

# 77
  • Мнения: 5 997
Здравейте отново,
Значи аз от вчера пия Оргаметрил 2х1 за 5 дни, но усещам че нещо почна да ме приболва в областта на кистата/преди дори не я усещаш/. Лекуващата ми лекарка каза, ако има силни боли или нещо подобно да се обадя, но аз тези не ги смятам за силни, а са по скоро тъпи и опъващи!
Случвало ли ви се е при приема на Оргаметрил така да се усеща в областта на кистата...

Да! Мен точно така ме болеше, когато приемах "Оргаметрил", и малко след това кистата се спука от само себе си! Simple Smile Пожелавам същата развръзка и на теб. Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 314
Привет, момичета
Дано да се махне, че никак не е малка около 5 см. Очаквам сега след Оргаметрила да ми дойде и да се изчисти тая гад. Благодаря за куража!

# 79
  • Мнения: 61
Здравейте,имам питане,ако можете да ми помогнете ще съм много благодарна.Попринцип цикъла ми е точен всеки месец 28дни .Преди 3 месеца имах закъснение с около 10 дни на цикъл и по спешност ме приеха с остри болки и кръвотечение в корема-оказа се разкъсване на киста на жълто тяло и ме оперираха.След операцията веднага ми дойде,след това на 25-тия ден,после точно на 28 ден следващите 2 месеца и сега пак ми закъснява и се притеснявам.Имам час след 4дни,но дотогава ще се побъркам.Някой имал ли е проблем със спукана киста.Много се притеснявам да не се стигне пак до операция

Последна редакция: сб, 18 мар 2017, 10:31 от Dia_la

# 80
  • Мнения: X
mundi аз съм пукала киста сама, без терапия не по малка от товята 55 см, функционална беше, преди много години, като тогава ми закъсняваше, а си мислех за бременност - тогава док. ми беше казала - Нищо няма да пиеш или да правиш, нищо няма да предприемаме, ще изчакаме, и така тя се пукна 3 дена след като беше диагностицирана с нея ми дооде цикъла  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 2 361
Най-често за функционалните кисти изчакат да се махнат от самосебе си.
А изпитва ли ли сте болки на мястото на отстранения яйчник  след повече от година след операцията?
От 2-3 дни изпитвам силни болки в тази област и се чудя дали е нормално и какъв може да е проблемът?

# 82
  • София
  • Мнения: 314
mundi аз съм пукала киста сама, без терапия не по малка от товята 55 см, функционална беше, преди много години, като тогава ми закъсняваше, а си мислех за бременност - тогава док. ми беше казала - Нищо няма да пиеш или да правиш, нищо няма да предприемаме, ще изчакаме, и така тя се пукна 3 дена след като беше диагностицирана с нея ми дооде цикъла  bouquet

Привет,
Аз съм пукала по 3 см, без дори да ги усетя! Този път обаче много неприятно ме изненада тая киста, изобщо не съм предполагала 5.5/4,8 см киста...да не коментирам на първия преглед как ме шокираха, с 6 туморни маркера?! На 2рия преглед, при друг специалист се оказа, че е  по-малка кистата 4,8/3,6 см, но се оказа, че имам и полип 0.5 см /който всъщност ми влияел на цикъла, т.е удължи ми се супер минимално/ и изобщо не е нямало нужда от 6 туморни маркера, цитото ми е 1 група, но...нали трябваше да ми приберат паричките, но не ми е за  тях, какъв стрес изживях, ужас! Както и да е, дано да се спука тази киста, макар и да имам зад гърба си 2 секциа, никак не искам да ме приспиват и да ми правят лапаро....
Съветът ми към всички момичета е да се посетят поне 2 специалиста гинеколози при такава диагноза, за да се получи обективно мнение, защото понякога не винаги първото мнение е най-адекватно!

# 83
  • Мнения: 1 894
Момичета, тук често говорите за пукане на кисти, но всъщност това е едно от най-опасните неща. Физиологичните кисти се свиват и резорбират - така изчезват. Затова винаги предупреждават момичетата и жените с кисти много да се пазят от натоварвания.

# 84
  • София
  • Мнения: 314
Привет, отново!
Ами по принцип аз като ходих в "Майчин дом" лекарката обясни, че те "стапяли" кистите с хормони, т.е Оргаметрил в моя случай! Не знам моята ще се пука ли или ще се се стапя, но искам да се маха!!! С нетърпение чакам да ми дойде МЦ, че вече почна да ме пробожда в кистата, дано да изчезне с него!

# 85
  • Мнения: X
Оргаметрил, Дуфастон, всякакви хормонални препарати за пукане на кисти, целта е  кистата да намалее постепенно и да се пукне и така да дойде МЦ, тоест с хоронален перпарата кисатта просто се стопява.

# 86
  • Мнения: 1 894
кистата не се пука. ако е фоликулярна, се отделя фоликул и се резорбира всичко останало, ако е на жълтото тяло, се стопява.
Пукане (или руптура на медицински език) е много опасно нещо.

# 87
  • Мнения: 535
Здравейте,
Преди повече от година ми откриха две кисти на десния яйчник - 6 см и 3 см. Изписаха ми Ясмин и успях да ги изхвърля. След половин година спрях противозачатъчните по лекарска препоръка и след един месец отново се сформира 3см киста. Гинекологът ми аза, че трябва постоянно да пия Ясмин, за да не се образуват кисти. Поисках хормонални изследвания, но ми бяха отказани , защото "нямало смисъл". Последните два месеца съм с болки в десния яйчник по време на цикъл, даже и като вървя. Имам обилно кафяво течение по една седмица, след това една седмица обилна менструация.
Бих помолила за препоръка на добър гинеколог в София , мисля да ходя при Карагьозов в Токуда. ВИдях добри мнения за него.
Ако имате някой друг на ум, ще съм ви благодарна.

# 88
  • Мнения: 1 894
Карагьозов е онколог, оперира и е шефа на отделението. Има там една докторка, която е наистина добра в гледането на ехограф и разчитане на образната диагностика, но не й знам името. Извикаха я за второ мнение, за да гледат 4 очи. Оказа се права в диагнозата, която иначе беше различна. Може на рецепция да кажат как се казва.

Надежда също е добър вариант, имат хубава апаратура и добри лекари, но... от всичко, което видях там, имам едно странно впечатление, че леко завишават резултати на изследвания, така че човек не бива да им се шашка излишно. Поради тази причина аз реших за себе си, че там изследвания повече няма да правя, пък ако искат да ми се сърдят и ако искат да ме приемат на преглед, при условие че изследванията правя където аз пожелая.

Графикът в Надежда е по-празен и човек може по-скоро да си запише час за преглед, а и в Токуда цените са ги завишили доста.

д-р Стоян Борисов също е добър доктор.

# 89
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте, отново
Имам следното питане, след прием на Оргаметрил кога трябва да дойде МЦ, мен ми казаха няколко дни, но нещо ми бави...и се чудя дали трябва да звъня на док или е нормално.

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт