Консултативна тема за асистирана репродукция

  • 231 739
  • 992
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 456
Моят въпрос е свързан с поставянето на Прегнил преди пункция.Кога най-късно може да се направи пункцията.Ако Прегнила е поставен в 22ч. а пункцията е в 11.45 възможно ли е да загубим яйцеклетки или да се отрази на качеството им?
  Здравейте keylla,
обикновено правим пункцията до 36 часа след Pregnyl. С други думи при поставяне на тригериращата инжекция в 22.00 пункцията назначаваме в 10.00. При описания от вас вариант пункцията би се направила 37 часа и 45 минути след тригерирането, което би могло да доведе до овулация (т.нар "пукане на фоликулите").
  Ако сте поставили Pregnyl в неподходящ час, моля незабавно уведомете лекаря си за да може да адаптира часа на пункцията!
   За разлика от часа на поставяне на Pregnyl, който не може вече да бъде променен - пункцията може да се измести и да се направи в оптималния времеви интервал.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 916
  • Мнения: 1 416
Да разбирам,че е по- добре пункцията да се извърши например на 34час отколкото на 37.

# 917
  • Мнения: 78
Здравейте,
Подготвях се с Ясмин за стимулация.Направихме изследване за стартиране и ТСХ ми беше 5(не съм консумирала нищо преди изследването),на следваща сутрин ми беше 4,27.Възможно ли е такава разлика за 1 ден и дали причината не е в Ясмина?
Назначиха ми нови противозачатъчни и ми казаха след 20 дена да ида пак на изследване.Дали ТСХ може да се регулира за такъв малък период.Пуснах изследвания за ТАТ и МАТ,записах си час за ендокринолог.

# 918
  • Мнения: 1 714
Здравейте д-р Станулов, трябва да започна стимулация, но отложихме този месец заради високи стойности на хормоните
FSH 11.12 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Estradiol 340.20 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Какви трябва да са стойностите на естрадиола, за да е добре да се започне стимулация?
За какво говорят високите нива на естрадиол?
Правила съм тези изследвания и септември месец, но резултатите бяха почти същите.Казаха ми да изчакам за следващ цикъл и се надяваме резултатите да са по-добри, но това безмислено ли е, според мен едва ли биха се подобрили чак толкова. На 36 год. съм. Правила съм стимулация и подготовка за трансфер миналата година декември месец, после правих ЗЕТ май месец. Възможно ли е тялото ми все още да не е изхвъллило приетите естрогени при подготовката за двата трансфера. Изобщо какво мога да очаквам в моят случай?

# 919
  • Мнения: 456
Да разбирам,че е по- добре пункцията да се извърши например на 34час отколкото на 37.
 Здравейте keylla,
разбирайте, че пункцията според мен е най-добре да се извърши на 36-тия час.
Твърде рано направената пункция може да доведе до липса на яйцеклетка в пунктата. Твърде късно направената - до "спукване" на фоликула и анулиране на процедурата.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 920
  • Мнения: 456
Здравейте,
Подготвях се с Ясмин за стимулация.Направихме изследване за стартиране и ТСХ ми беше 5(не съм консумирала нищо преди изследването),на следваща сутрин ми беше 4,27.Възможно ли е такава разлика за 1 ден и дали причината не е в Ясмина?
Назначиха ми нови противозачатъчни и ми казаха след 20 дена да ида пак на изследване.Дали ТСХ може да се регулира за такъв малък период.Пуснах изследвания за ТАТ и МАТ,записах си час за ендокринолог.
  Здравейте daqna_guleva,
не очаквайте от противозачатъчните да променят ТСХ. По скоро, след консултацията с ендокринолог, ще ви бъде изписана терапия и тя ще го регулира.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 921
  • Мнения: 456
Здравейте д-р Станулов, трябва да започна стимулация, но отложихме този месец заради високи стойности на хормоните
FSH 11.12 mUI/ml Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Estradiol 340.20 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Какви трябва да са стойностите на естрадиола, за да е добре да се започне стимулация?
За какво говорят високите нива на естрадиол?
Правила съм тези изследвания и септември месец, но резултатите бяха почти същите.Казаха ми да изчакам за следващ цикъл и се надяваме резултатите да са по-добри, но това безмислено ли е, според мен едва ли биха се подобрили чак толкова. На 36 год. съм. Правила съм стимулация и подготовка за трансфер миналата година декември месец, после правих ЗЕТ май месец. Възможно ли е тялото ми все още да не е изхвъллило приетите естрогени при подготовката за двата трансфера. Изобщо какво мога да очаквам в моят случай?
  Здравейте mileneira,
приетите от вас лекарствени препарати отдвна не са в организма ви.
По принцип се смята че за започване на стимулация е добре Естрадиола да е под 100 pg/ml (367 pmol/L). Има две състояния, които често водят до повишен Естрадиол: едното е кистична формация, другото е изчерпващ се яйчников резерв.
   Повишения Естрадиол се смята за ранен маркер на изчерпващ се резерв, често се проявява преди покачването на ФСХ.
  Не се притеснявайте, но може би е добре при подобни показатели и следващия месец - да не отлагате.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 922
  • Мнения: 1 714
Благодаря ви много д-р Станулов. Да, най вероятно резервът ми вече се изчерпва и също имам шоколадова киста на единия яйчник, която е под 3 см и не ми пвепоръчват да я махам. Ако високият естрадиол се дължи на кистата, то мога ли да очаквам,че при този висок естрадиол, качеството на яйцеклетките ще е лошо?
Мога ли да смятам, че стойностите на естрадиолът ми са високи, не е ли нормален ако не се целеше стимулация?
Estradiol 340.20 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 21:41 от mileneira

# 923
  • Мнения: 942
Здравейте д-р Станулов,искам да попитам,днес ми е 10 ден след трансфера на 3 ембриона.Време до теста не остана,но аз се питам дали всичко е нормално и дали е настъпила бременност,при положение че нямам почти никакви болки(само леки боцкания на яйчниците) уголемени и твърди гърди?
Предварително благодаря!

# 924
  • Мнения: 32
Здравейте д-р Станулов!
Направих си изследвания за яйчников резерв и хормони на 2 ден от МЦ и моля, да ми кажете Вашето мнение :
LH 1.89
FSH 4.52
Пролактин 11,71
Е2 72,58
TSH 1.903
Тестостерон 0,28
AMH 0.4
На 43 год. съм, последния ми опит беше по дълъг протокол м.10/2017 г.
Тъй като обмислям дали да пробвам последно още 1 път, за това си пуснах контролно тези изследвания и бих била много благодарна да ми кажете Вашето мнение.

# 925
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Станулов!

Моля за Вашия отговор относно:

1. Записвате ли вече нови пациенти след преместването на ин витро центъра?
2. Каква е процедурата за записване за първа консултация?
3. При първа консултация прави ли се преглед на пациента и ако да на кой ден от МЦ е добре да стане това?

PS: Исках да запиша консултация при Вас, но все още не мога да се свържа с колегите Ви на посочените в сайта Ви телефони.

Предварително Ви благодаря за отговора!
Хубав ден!

# 926
  • Мнения: 456
Благодаря ви много д-р Станулов. Да, най вероятно резервът ми вече се изчерпва и също имам шоколадова киста на единия яйчник, която е под 3 см и не ми пвепоръчват да я махам. Ако високият естрадиол се дължи на кистата, то мога ли да очаквам,че при този висок естрадиол, качеството на яйцеклетките ще е лошо?
Мога ли да смятам, че стойностите на естрадиолът ми са високи, не е ли нормален ако не се целеше стимулация?
Estradiol 340.20 pmol/L Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
  Здравейте mileneira,
 Естрадиолът ви е в рамките на нормата, но все пак тази норма е за цялата фоликуларна фаза - тя продължава до овулацията. На вторият ден от МЦ този Естрадиол е по-скоро висок. Не смятам, че се дължи на шоколадовата киста. Вероятно причината е резервът, който започва да се изчерпва.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 927
  • Мнения: 456
Здравейте д-р Станулов,искам да попитам,днес ми е 10 ден след трансфера на 3 ембриона.Време до теста не остана,но аз се питам дали всичко е нормално и дали е настъпила бременност,при положение че нямам почти никакви болки(само леки боцкания на яйчниците) уголемени и твърди гърди?
Предварително благодаря!
  Здравейте sladur4e7,
симптомите, които очаквате са субективни. Често ги няма, а жената е бременна и обратното. Направете βhCG и ще си проличи.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 928
  • Мнения: 942
Здравейте д-р Станулов,искам да попитам,днес ми е 10 ден след трансфера на 3 ембриона.Време до теста не остана,но аз се питам дали всичко е нормално и дали е настъпила бременност,при положение че нямам почти никакви болки(само леки боцкания на яйчниците) уголемени и твърди гърди?
Предварително благодаря!
  Здравейте sladur4e7,
симптомите, които очаквате са субективни. Често ги няма, а жената е бременна и обратното. Направете βhCG и ще си проличи.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов
Благодаря за отговора,хубав ден Ви желая!

# 929
  • Мнения: 456
Здравейте д-р Станулов!
Направих си изследвания за яйчников резерв и хормони на 2 ден от МЦ и моля, да ми кажете Вашето мнение :
LH 1.89
FSH 4.52
Пролактин 11,71
Е2 72,58
TSH 1.903
Тестостерон 0,28
AMH 0.4
На 43 год. съм, последния ми опит беше по дълъг протокол м.10/2017 г.
Тъй като обмислям дали да пробвам последно още 1 път, за това си пуснах контролно тези изследвания и бих била много благодарна да ми кажете Вашето мнение.
  Здравейте NiNi74,
хормоните ви изглеждат невероятно. Факт е, че сте пропуснала да споменете мерните единици на всеки един хормон и все пак. Доста жени и под 40 биха завидели на хормоналните ви нива.
   Това съвсем не означава, че шансът ви за забременяване е огромен. Знаем, че възрастта пряко корелира с успеваемостта. И все пак шансът ви е значително по-добър от този на една жена на вашата възраст, която е с проблемни нива на хормоните.
  Не се предавайте.
  С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

Общи условия

Активация на акаунт