Избор на фирма или физическо лице за циклене на паркет

  • 2 148
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!Наскоро си купих апартамент,който обаче има нужда от основен ремонт.Стигнах до паркета.Някой може ли да ми препоръча фирма или физическо лице за циклене?Много благодаря предварително.За гр.Пловдив

Последна редакция: ср, 09 ное 2016, 14:37 от tanya_ivanova89

# 1
  • Мнения: 29
Писах ви ЛС

# 2
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
След като ще правите основен ремонт на жилището, паркета е на последния етап, точно преди вратите и обзавеждането...

# 3
  • Мнения: 5
Любомир цикленето на паркета не е ли преди боята заради остатъчният прах?Така ме посъветваха и аз така направих.Дограмата смених,вратата е добра така ,че смяна няма да има,шпакловка,циклене,боя и накрая мебели. Simple Smile

# 4
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
Любомир цикленето на паркета не е ли преди боята заради остатъчният прах?Така ме посъветваха и аз така направих.Дограмата смених,вратата е добра така ,че смяна няма да има,шпакловка,циклене,боя и накрая мебели. Simple Smile
Ами понеже има безпрашно циклене затова е такъв реда.
При боядисване ще трябва да се опакова, пък и первазите ще са след боята, което разкъсва процеса по работа на паркета.
Върви се от таван към стени и накрая под.
Успех

# 5
  • Мнения: 5
Благодаря

# 6
  • Мнения: 4 401
Ако нямате опит в ремонтите ви съветвам да поискате консултация за паркета !
1*Трябва ли да се пререди?
2*Как точно? Каква да е шарката е много важно не само визуално а и как ще се държи във времето. Например квадратите са много шик ,но изискват редовно пристягане периодично защото отварят грозни фуги и ако не се вземат мерки  става страшно.
3*Какъв да бъде лака (мат или с блясък) или омасляване? Лъскавия под носи на запрашаване Wink и мръсотия, мата стои шик  Rolling Eyes,но няма по приятен от допира на омаслена дървесина .Обаче колко поддръжка иска ... Whistling ooooh!
Всеки един от тези въпроси е много съществен за това как си представяте крайния резултат.
Има разни теми със снимки и съвети. Потърсете! Поинтересувайте се! И най-важното НЕ оставяйте майстора да решава.
Избора на перваз е също много важен .Естествената дървесина много трудно се нагажда към цвета на пода защото е нова. Ако се лакира с цвят после потъмнява и пак става разлика с паркета .Не е маловажно че не предлага екстрата канали за кабели като изкуствените имитиращи дърво ,които могат да постигнат удивително сходство с пода.
В последното жилище ,което правих поставих  за первази бели дебели кантове  като на тавана и около вратите се получи много красиво  bowuu.
Преди да опрете до изпълнител ТРЯБВА да имате точно изградена представа какво и как го искате.

# 7
  • Мнения: 5
mamamari много благодаря за инфото.Нямам идея дали трябва да се пререди,може би заради факта,че има фуги с размери по-големи от 3мм ще иска притягане мисля,че се водеше,искаше ми се с фугиране да мине но там вече майстора ще каже какво препоръчва.В момента е на рибена кост и така си е добре.Моята крайна цел е да му се вдъхне живот,че  30 години е бил на самотек.Блясък май е добър вариант стои добре и лесно се поддържа мечтата на всяка жена  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 401
И аз така без да видя не смея да давам оценки,но като платите цикленето ,лакирането и новите первази, никак не върви да оставите фугите.
Имайте в предвид че паркета е стар и няма да  ''мърда '' повече от 1 мм лято/зима  Wink.
Аз бих се разходила едно хубаво навсякъде и ако има нещо което ме дразни и скърца  и ''пее''при стъпване  Grinning  не бих го оставила.

# 9
  • Мнения: 5
При всички случай.Сега има на няколко места скърца ще видя като го направят как ще е. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 401
То няма да се оправи само .Трябва да се разглоби да се подравни основата-замазката (евентуално) да се пренареди (евентуално със залепване на паркетините).Има разни нови материали за изолации .Бих се поинтересувала.
Аз не бих изтървала възможността да надникна какви ''съкровища'' има под паркета в стаите в които ще живея. Wink Laughing

# 11
  • Мнения: 1 483
Препоръчайте ми фирма за циклене+фугиране+лакиране на масивен паркет. Изскочиха ми няколко добри оферти при търсене, но предпочитам препоръчани.

Общи условия

Активация на акаунт