Есен е цветна, красива, септемврийче навън не се спира - тема 10

  • 61 920
  • 696
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 259
Привет, момичета  Hug

Относно четенето на книжки, на каката съм чела безумно много. Имах страшно търпение, и аз не знам от къде се е взело  newsm78 На 2г вече ѝ четях по една цяла за "Петсън и Финдъс", на 3г цялата Пипи, седеше мирно и слушаше по два часа без спиране. Аз се изморявах преди нея, тя можеше и цял ден да слуша. Поради което всяка вечер четях по нещо и минахме бая томчета, докато се научи да си чете сама. Заболява ме главата само като си спомня.

С малката избщо нямам толкова търпение. И едно изречение ме мързи да прочета и дори не си правя труда да проверя дали ще стои да ме слуша, само показвам картинки и казвам кое какво е. Тя много се радва на книжките, защото имаме безброй от кака ѝ. Някои са триизмерни (тази серия, панорамното издание на "Малкия принц" и т.н.), други са от типа, в който животните са с пухкави лапички, уши и т.н. и има различни материи за пипане. Други са с капачета, където се отваря нещо и отдолу има нещо друго, не знам дали се сещате. И тя се забавлява много да отваря, затваря, пипа, дърпа и т.н. На "Писмата на Феликс" също много се радва, вади и прибира в пликовете. Нищо не разбира от самите книжки, но аз и не ѝ ги чета. Просто гледа картинки, споменавам по някое животно как се казва и това е. Да си разгръща. И без това е малка да разбере какво се случва.

Бу го е описала много точно  Joy
https://missby.wordpress.com/2012/09/11/bedtime-story/

За тази възраст има едни много подходящи "тихи книжки". Ако намря от къде да си поръчам такава, мисля, че ще пожъне голям успех.

Още не говори почти нищо, дори думички, за изречения пък въобще не може да става дума. Интересното е, че когато иска нещо, казва "мама", а когато се радва на нещо, казва "тати". Съответно първото е с изнервен или заповеднически тон, а другото с възторжен. Не е честно  Crossing Arms
Едни и същи думи ги употребява в много ситуации с много значения. Освен "мама" и "тати", само "браво" е истинска дума и само "Да ли?" е истинска реплика (казва го, когато пита дали ѝ разрешавам да вземе нещо). Всичко друго е нечленоразделна реч.

На пясък ходи от миналото лято. Много обича и въобще не ми е минавало през ум да я спирам. Може да седи и да си рови един час. Даже сега ѝ купих лопатки и кофички. Намесвам се само, когато се готви да си хапне  Laughing

Най-много от всичко обича да обува обувки. По цял ден може да обува и да трополи с тях по паркета като конче. Покрай обувките се научи да си обува панталон (но само си пъха краката до глезените, не може да се изправи и да си го вдигне. Или поне не го прави). Научи се и да си обува всичко, което види и прилича като да става за обуване - гащите на кака си, картонени кутии от бисквити (пъха си краката и ходи с тях като с обувки), големи кубчета от играчките и т.н.

julieta_sv, мерси, че питаш  Hug
Каката като че ли се примири, че просто няма да мога да ѝ обръщам достатъчно внимание. Имаше един период, в който много трудно го приемаше. Сега е по-спокойна.
Но малката не дава на никой да ме доближи. Ако се опитам нещо да си поговоря с каката, тя идва и започва да вдига шум и да привлича вниманието върху себе си. С мъжа ми ако се прегърнем, веднага идва между нас и започва да го бута настрани и да му маха за чао да си тръгва  Joy
Такова собственическо чувство чак  newsm78

Вашите деца правят ли го?

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Юна, във facebook има профил с такива книжки. Мисля, че може да се поръчва. Предполагам, че ако им пишеш на лс, ще разбереш подробности. Не съм се заглеждала в тези книжки и незнам какво представляват. Наистина ли са толкова заинтригуващи, колкото разправят?

# 602
  • София
  • Мнения: 1 843
Аз си уших сама такава книжка преди време за каката. Сега съм започнала и за малкия, но все не мога да я довърша. Видяха ми се безумно скъпи, мога да шия, а вкъщи се въргаляха доста непотребни парченца плат, копчета, дантелки. Купих само филц, в интернет има доста идеи.

# 603
  • Мнения: 94
Здравейте
Има тихи книжки в алиекспрес.може да ви хареса нещо от там.
Поздрави

# 604
  • Мнения: 9 951

Lovely, правиш ли мляко нощем и ако да - виждаш ли светлина в тунела? Аз не и вече много хора взеха да ме обвиняват за това нощно хранене. Хем ме е срам, хем ме е яд, че не са в нашата къща да видят нощем за какво става въпрос...
 Sad

здравей, и ние през нощта папкаме. Е, то няма и как иначе, освен ако не искам да освирепее и да ни издъни ушите. Става прав в кошарката, и като ида да го взема, почва да ме разсъблича и това е. Иди се оправяй, ако ти стиска ... Друго спасение аз не виждам.

Моят на .. ами на почти всички вика бау-бау. На котка, която минава пред нас: "Бау!" . на врабците - "Бау!", н БАБА СИ - пак такова. Е, нея с намерене да я уплаши, но .. много е смешен. И как си вярва като поне да ръмжи, е това вече не е истиа  Joy Joy Joy

Последна редакция: нд, 02 апр 2017, 23:51 от rumka833

# 605
  • София
  • Мнения: 1 541
За памперсите - странното при нас е, че той от месеци не пие мляко дори вечер, пък какво остава за през нощта. И вода не забелязвам да пие повече. През нощта изобщо. Май при него си е от мятането нощем. С памперс гащите наистина намаля, защото те не се изместват така като обикновените памперси.

Хаха, Юна, това много ме разсмя. Да, точно така бяхме с каката преди време, обаче сега не е по-добре. Сега направо тя хваща да ми обяснява, вече дори не ме пита ...

А този малкия май само гледа от нея и вика вече за всичко ааас, ааас, с едно такова полупищене го казва, ужасно направо. Влияе веднага на нервната система на човек и му даваш да направи това, което иска. Вече едва се обличаме, всичко иска сам, а нищо не може да направи. Не ми дава да му сложа бодито и ако настоявам, започва един ужасен рев и тръшкане и истинска борба. Случвало се е да се откажа и просто да го оставя гол, понеже не мога да се преборя. А той взима бодито и се опитва да си го обуе през краката. Не успява и пак се ядосва. И памперсите иска сам да си слага. Веднъж се ядосах и му викам: Като си толкова пораснал и искаш сам, защо си още с памперси?
Големи драми са. Опитвам се да не му убивам желанието и да му помагам, да му покажа как, но изобщо не иска да пипам дрехата. И с яденето е така и е някакъв ужас. Не ми дава да му бъркам в купата, а той така се омазва. Но ако яде пак е добре. Обаче в един момент го хванах да пресипва в на кака си купата (ядат двамата сега на една налка масичка). По-точно не го хванах, тя го „издаде”  Laughing

Дупето почти му мина с този Dexem. Пак минахме на пуфис, че имам чувството, че наистина от това зеленото на някои марки памперси става някаква реакция. При нея също беше така. Сега минахме от две седмици на тия лидълските и те са със зелено. Но може и да си въобразявам. Слагам сега по 1-2 пъти на ден нормални гащички. Пълна трагедия сме. Одеве през гащите и бодито ми направи локва на плочките. Поне чорапите му останаха сухи. Дойде и ми вика „акааам”. Гледам - мокро петно отпред. Оглеждам се и викам „къде?” и той „там” и ми сочи локвата.  Laughing Почистих и го събух, сложих го на гърне, но той стана на секундата и хукна и докато го хвана се изпишка не един, не два, а цели 5 пъти на различни места и ... чорапите вече не бяха сухи. Докато забърша на едно място, той на друго маркирал и гази отгоре с чорапите, а на трето кака му маже с ръце отгоре и разплисква ... пълна лудница. Направо се чудя дали да продължавам. Ако до седмица продължава така, ще опитам пак след няколко месеца ...

# 606
  • Мнения: 9 951
хХхааа Joy Joy Joy  аз много образно си го представих това с гърнето и пишкането на 5 места, че и каката Wink)

# 607
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
 Joy Joy Много е забавно,но сигурно само отстрани е така,а на теб хич не ти е било забавно да бършеш пода 5 пъти.


Юна,питаш за собственическото чувство - нашия юнак като ни види вечер,че си говорим нещо и той веднага почва да издава някакви звуци,да вика и го прави нарочно,защото не му обръщаме внимание Grinning Трябва постоянно някой да се занимава с него,иначе простестира.

# 608
  • Мнения: 1 457
 Joy Joy Joy
Кате, смях се със сълзи! И при нас се е случвало, само че в леглото - като разбере, че напъването води до две-три капки и по 5-10 пъти го прави, докато не попие по матрака. Големи хитреци са hahaha

# 609
  • София
  • Мнения: 1 541
Simple Smile Да и на мн ми става смешно като си спомня, но на момента ми стана лошо като ги видях с каква скорост творят.

И на мен ми е странно как пуска по малко и спира. Как го контролира  newsm78 Днес беше малко по-добре - пак мокрехме гащи, но мъничко.напишквахме хартийки в гърето, голяма забава. И пак по 5-6 пъти се прекъсва. Гледа как пишка в гърнето и още не покрил цялото дъно става и ме кара да го изхвърля. Това съответно трябва да го направя моментално, за да не се изпишка другаде. Опитах да го накарам да си довърши върху другия пиш, но не пожела да седне повече на неизхвърлено гърне. Това се повтаряше по няколко пъти на едно пишкане, като първия път задължително го започва в гащите.

Обаче дупето почти е минало Simple Smile

# 610
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Това с пишкането на пет места ме разсмя  Mr. Green
Вече си представям какво ме чака, а ММ ще полудее.Само му подхвърлям тук там някакви примери и започва да подскача как детето няма да прави така, сякаш е 10 годишно.
В неделя малкият се тръшна на площадката, че иска да бута една чужда количка за кукли, с която никой не играеше в момента, но ММ от друга страна се заинати, че с чужди играчки не се играе, та голям рев стана...Ходи се разправяй с двамата.

# 611
  • Мнения: 9 951
Аз му давам да играе с чужди играчки, съответно давам и нашите. Преди това питам, ако собственикът е наблизо, де. Ако са безпризорно оставени на площадката, и собственичето им си се катери волно по катерушките, нямам големи угризения Wink

# 612
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Румка, аз съм по същия начин.Давам нашите играчки и вземаме чужди, с които никой не играе.Накрая всеки си събира багажа  Mr. Green но виж милата ми половинка иска строг казармен ред.

# 613
  • Мнения: 5 259
Здравейте
Има тихи книжки в алиекспрес.може да ви хареса нещо от там.

Погледнах ги, но бяха само от бебешките - просто книжки от плат. Аз имам предвид по-сложни като възможности, примерно нещо такова:
https://www.youtube.com/watch?v=yonThhfb4TU

Но наистина са доста скъпи и може би е най-добре човек да си ги произведе лично, ако има време Simple Smile


Кате, голям майтап с вашето пишкане  Joy Макар че когато си вътре в ситуацията изобщо не е смешно...

Ние имаме обратния проблем на пропускащите памперси - много малко пишка. Предполагам, че много малко течности пие, но няма как да преценя колко са, понеже е основно кърма. Вода пие чат-пат, но рядко повече от две глътки. Гоня я с чашата и ѝ се моля, но тя само стиска устата и върти глава. Никакъв шанс. Но пък ако беше жадна, щеше да пие, нали така  newsm78
Не съм сигурна, че ѝ се събират и половин литър течности на ден и се притеснявам, че не е нормално  Confused

По площадките давам да пипа чужди неща и естествено давам и нашите на други деца. Питам само ако иска да вземе нещо, което е в момента до собственика си. Ако играчката е оставена в пясъка, а детето се катери по пързалката в този момент, не ходя да го издирвам и преследвам. И разбира се, не се отдалечаваме с чужда играчка. Постъпвам така, защото така бих искала да постъпят и с нас, но ми е ясно, че в следващите 2-3 години неизбежно ще има драми. Започва едно развиване на собственическо чувство, едно лягане по земята върху личните принадлежности, за да не ги докопа друг и всякакви такива  Joy Мисля по-малко емоции да влагам този път. 

# 614
  • Мнения: 9 951
Ние сме в болница след температурен гърч и диагноза чревна вирусна инфекция. Т+П+Р, а вече и сополи.тцтц

Общи условия

Активация на акаунт