Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 19
          Актуални цени за хистероскопия.
   Здравейте! Ако може да ми посочите актуални цени за процедурата в различни здравни заведения в София. Вероятно има подобни теми, но ме интересува как стоят нещата към момента. Здравно осигурена съм, а цената е малко над 500 лева, там където бях аз.

# 1
  • Мнения: 25 612
Доколкото знам, процедурата е безплатна, плаща се за избор на екип.

# 2
  • Мнения: 19
Тоест да плащам за избор на екип 500 лева?! На мен ми обясниха, че с направление всичко, включително и престоя в болницата е толкова - малко над 500. Благодаря, но май се пообърках  Hug

# 3
  • Мнения: 19
Ако има някой, който наскоро е бил на такава процедура, моля да ми каже къде и на каква цена?

# 4
  • Мнения: 25 612
Ами не знам как е сега. На мен преди години ми предлагаха въпросната манипулация и така ми обясниха: безплатна е, но се плаща такса от 350 лв. за избор на екип. Таксата се плаща на касата на болницата, издава се документ, не е под масата. В София днес може и 500 лв. да искат. Ти си решаваш.
Питай и в други болници – може другаде да е по-евтино.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Мога да кажа за Пловдив - безплатна е нормалната операция - гинекологично или рязане на корема. Плаща се само лапароскопската. В различните болници цената е различна - от 620 до 1200.

# 6
  • Мнения: 25 612
Да, за лапароскопска говоря и аз.

# 7
  • Мнения: 19
Благодаря за отговорите! Само, ако може да ми разясните, че съм малко "боса" по темата - каква е точно разликата между гинекологична и лапароскопска? На мен ми предстои хистероскопия за премахване на полип в матката.

# 8
  • Мнения: 19
Имате предвид, когато е с микроскоп, както е в случая сигурно е по-скъпо, а не нормална операция.

# 9
  • Мнения: 25 612
Ами да, лапароскопията не е обичайна операция. Оглеждат, ако има нещо за махане, го махат. Тръгваш си след няколко часа.
Аз тогава отказах, на този етап не е належащо. Следя се с редовни прегледи и това е.

# 10
  • Мнения: 54 425
Нещо се бъркате.
Лапароскопия и хистероскопия са две различни манипулации.
Хистероскопията е през влагалището, а лапароскопията е през няколко дупки в коремната стена.

За София не знам, но в Пловдив хистероскопията е безплатна само в Университетската болница.
В другите се доплаща различно.
Аз доплатих 150 лв. преди година и половина в Медлайн.

# 11
  • Мнения: 19
Да, благодаря ви  Hug Ако има и други с опит може да пишат  Wink

# 12
  • Мнения: 19
Ето, това е. Значи има доста голяма разлика в цените за София и Пловдив, а и явно зависи къде е. Вероятно лапароскопия и хистероскопия са различни интервенции. Благодаря за пояснението.

# 13
  • Мнения: 19
Ако има други с опит в София или другаде моля да пишат.

# 14
  • Мнения: 25 612
Нещо се бъркате.
Лапароскопия и хистероскопия са две различни манипулации.
Хистероскопията е през влагалището, а лапароскопията е през няколко дупки в коремната стена.


Да, благодаря за корекцията – мислех, че апаратът е подобен (или същият). Не знаех, че правят и лапароскопия през коремната стена.
Имах предвид оглед и евентуални манипулации през влагалището.

# 15
  • София
  • Мнения: 11 987
Ето, това е. Значи има доста голяма разлика в цените за София и Пловдив, а и явно зависи къде е. Вероятно лапароскопия и хистероскопия са различни интервенции. Благодаря за пояснението.

Не вероятно, а напълно различни са.
ДеВа го е обяснила добре.

# 16
  • Мнения: 19
Имах предвид оглед и евентуални манипулации през влагалището.
Разбрах, това което имаше предвид.

# 17
  • София
  • Мнения: 179
Привет,

На мен ми правиха хистероскопия през Декември 2015 г. в Болница Доверие в София. Мисля, че всичко е по здравна каса, а допълнително платих 200 лв. за избор на екип, което пък ми се поема от допълнителното ми здравно осигуряване от работодателя и след това ми възстановиха сумата.
Може да се обадиш и да питаш какво се поема от НЗОК. Успех  bouquet

# 18
  • Мнения: 19
Благодаря ти! Май излиза, че в тази болница е доста висока цената на процедурата, да не кажа неоправдано! newsm78

# 19
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Правих трансвагинална лапароскопия (изцяло вагинална операция, без външни дупки и шевове) в Малинов през март тази година, не работят с касата и операцията струваше 890лв с включени всички изследвания. В нея е включена и офис хистероскопия.
Правят и само Хистероскопия - 480 - 850лв, има описани цените на сайта.
Трябва да се отиде ма първичен преглед в клиниката и лекаря да определи от какъв вид операция има нужда.
Аз бях с д-р Калчев и всичко мина изключително леко.

# 20
  • Мнения: 720
Хистероскопия в болница Света София през юни - 640 лв с направление. Не помня дали плащах някакви допълнителни дребни пари за престой или се бъркам с друго влизане в болница. Тръгнах си няколко часа по-късно.

# 21
  • Мнения: 19
Благодаря ви момичета! Продължавам да следя темата  bouquet

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аз не съм объркала, ами съм недочела, за което се извинявам. Прочела съм хистеректомия вместо хистероскопия  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз правих хистероскопия преди 1 година в Токуда - 400 лв ми струваше с направление.

# 24
  • Мнения: 4 708
Благодаря за отговорите! Само, ако може да ми разясните, че съм малко "боса" по темата - каква е точно разликата между гинекологична и лапароскопска? На мен ми предстои хистероскопия за премахване на полип в матката.
Конкретно за същата манипулация миналата година в провинциална частна болница, но работеща със ЗК ми взеха 200лв

# 25
  • Мнения: 19
Благодаря! И аз имам страх от упойки и от какво ли още не! На всичкото отгоре, като се разрових тук из нета срещам доста противоречиви мнения за доктора, при който трябва да се състои манипулацията. Но в крайна сметка все ще има доволни и недоволни хора, макар че съм още в чуденка. Не го познавам, но ще трябва да направя процедурата, защото тук, където ходя няма необходимата апаратура. Веднъж ми правиха кюртаж, но поради спецификата на метода, не може да се види добре(нямам оплаквания от моята докторка - напротив - добра е според мен и я харесвам) и май е останала част от полипа(полипите). Така че ме посъветваха да си направя хистероскопия, която била по надеждния и естествено по-скъп метод, защото при нея има добра видимост и по-малка вероятност от грешки. Иначе сигурно около два месеца след абразиото цикъла ми беше горе-долу нормализиран и на третия път пак по-дълъг и по-обилен от обичайния.

# 26
  • Мнения: 4 708
bobi111 1 към 1 същият случай бях, след абразиото през септември година Х уж всичко беше нормално през януари година Х+1 същата история на нов глас. Като изчаках до юли, поради технически причини направих хистероскопия вече мина повече от година от тогава и за момента да чукна на дърво нещата са наред.

# 27
  • Мнения: 19
Дано и при мен е така  bouquet

# 28
  • Мнения: 4 708
Дано и при мен е така  bouquet
Ще, ще  Praynig

# 29
# 30
  • Мнения: 19
А също ми откри и два миомни възела от външната страна на матката, но каза че не били проблем - трябвало да се следят дали нарастват. Но ми каза, че може и от тях да има кървене. Знам, че този въпрос определено трябва да го отправя към лекар, но все пак, ако някоя от вас се е сблъсквала с това -  възможно ли е да се разбере при процедурата дали кървенето не е от тях? Макар, че е по-вероятно да е от полипа... Пък и от външната страна като са сигурно няма как да види по този начин.

# 31
  • Мнения: 54 425
Аз съм имала миома, без кървене. От външата страна не може да ги види с хистероскопия.
Но от полип - да. Полипите по принцип кървят.

# 32
  • Мнения: 19
Да, и аз това имах предвид. След като са отвън няма как да се видят, защото се оглежда вътрешността. Може би ще потърся второ мнение. Ще му мисля пак  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 19
А, дали се пият някакви хормонални лекарства след отстраняване на полип? Според единия доктор би трябвало да ми изпишат, след като са го открили, защото полипите се появявали заради проблеми с хормоните. Другият ми каза, че не знае на какво се дължи появата им. Така или иначе хормоналните смущения са гадна работа и ако се приемат такива лекарства, те влияят на други системи май. Не знам дали бих се навила да пия, дори и да ми изпишат, всъщност ако е наложително - може би.?Cry Cry

# 34
  • Мнения: 4 708
А, дали се пият някакви хормонални лекарства след отстраняване на полип? Според единия доктор би трябвало да ми изпишат, след като са го открили, защото полипите се появявали заради проблеми с хормоните. Другият ми каза, че не знае на какво се дължи появата им. Така или иначе хормоналните смущения са гадна работа и ако се приемат такива лекарства, те влияят на други системи май. Не знам дали бих се навила да пия, дори и да ми изпишат, всъщност ако е наложително - може би.?Cry Cry
Нищо не съм пила, и да - не се знае от какво се появяват, според това което питах докторите, и което съм чела по времето, когато имах.

# 35
  • Мнения: 19
Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт