Отговори
  • Мнения: 19
          Актуални цени за хистероскопия.
   Здравейте! Ако може да ми посочите актуални цени за процедурата в различни здравни заведения в София. Вероятно има подобни теми, но ме интересува как стоят нещата към момента. Здравно осигурена съм, а цената е малко над 500 лева, там където бях аз.

# 1
  • Мнения: 25 447
Доколкото знам, процедурата е безплатна, плаща се за избор на екип.

# 2
  • Мнения: 19
Тоест да плащам за избор на екип 500 лева?! На мен ми обясниха, че с направление всичко, включително и престоя в болницата е толкова - малко над 500. Благодаря, но май се пообърках  Hug

# 3
  • Мнения: 19
Ако има някой, който наскоро е бил на такава процедура, моля да ми каже къде и на каква цена?

# 4
  • Мнения: 25 447
Ами не знам как е сега. На мен преди години ми предлагаха въпросната манипулация и така ми обясниха: безплатна е, но се плаща такса от 350 лв. за избор на екип. Таксата се плаща на касата на болницата, издава се документ, не е под масата. В София днес може и 500 лв. да искат. Ти си решаваш.
Питай и в други болници – може другаде да е по-евтино.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Мога да кажа за Пловдив - безплатна е нормалната операция - гинекологично или рязане на корема. Плаща се само лапароскопската. В различните болници цената е различна - от 620 до 1200.

# 6
  • Мнения: 25 447
Да, за лапароскопска говоря и аз.

# 7
  • Мнения: 19
Благодаря за отговорите! Само, ако може да ми разясните, че съм малко "боса" по темата - каква е точно разликата между гинекологична и лапароскопска? На мен ми предстои хистероскопия за премахване на полип в матката.

# 8
  • Мнения: 19
Имате предвид, когато е с микроскоп, както е в случая сигурно е по-скъпо, а не нормална операция.

# 9
  • Мнения: 25 447
Ами да, лапароскопията не е обичайна операция. Оглеждат, ако има нещо за махане, го махат. Тръгваш си след няколко часа.
Аз тогава отказах, на този етап не е належащо. Следя се с редовни прегледи и това е.

# 10
  • Мнения: 54 061
Нещо се бъркате.
Лапароскопия и хистероскопия са две различни манипулации.
Хистероскопията е през влагалището, а лапароскопията е през няколко дупки в коремната стена.

За София не знам, но в Пловдив хистероскопията е безплатна само в Университетската болница.
В другите се доплаща различно.
Аз доплатих 150 лв. преди година и половина в Медлайн.

# 11
  • Мнения: 19
Да, благодаря ви  Hug Ако има и други с опит може да пишат  Wink

# 12
  • Мнения: 19
Ето, това е. Значи има доста голяма разлика в цените за София и Пловдив, а и явно зависи къде е. Вероятно лапароскопия и хистероскопия са различни интервенции. Благодаря за пояснението.

# 13
  • Мнения: 19
Ако има други с опит в София или другаде моля да пишат.

# 14
  • Мнения: 25 447
Нещо се бъркате.
Лапароскопия и хистероскопия са две различни манипулации.
Хистероскопията е през влагалището, а лапароскопията е през няколко дупки в коремната стена.


Да, благодаря за корекцията – мислех, че апаратът е подобен (или същият). Не знаех, че правят и лапароскопия през коремната стена.
Имах предвид оглед и евентуални манипулации през влагалището.

Общи условия

Активация на акаунт