Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 987
Ето, това е. Значи има доста голяма разлика в цените за София и Пловдив, а и явно зависи къде е. Вероятно лапароскопия и хистероскопия са различни интервенции. Благодаря за пояснението.

Не вероятно, а напълно различни са.
ДеВа го е обяснила добре.

# 16
  • Мнения: 19
Имах предвид оглед и евентуални манипулации през влагалището.
Разбрах, това което имаше предвид.

# 17
  • София
  • Мнения: 179
Привет,

На мен ми правиха хистероскопия през Декември 2015 г. в Болница Доверие в София. Мисля, че всичко е по здравна каса, а допълнително платих 200 лв. за избор на екип, което пък ми се поема от допълнителното ми здравно осигуряване от работодателя и след това ми възстановиха сумата.
Може да се обадиш и да питаш какво се поема от НЗОК. Успех  bouquet

# 18
  • Мнения: 19
Благодаря ти! Май излиза, че в тази болница е доста висока цената на процедурата, да не кажа неоправдано! newsm78

# 19
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Правих трансвагинална лапароскопия (изцяло вагинална операция, без външни дупки и шевове) в Малинов през март тази година, не работят с касата и операцията струваше 890лв с включени всички изследвания. В нея е включена и офис хистероскопия.
Правят и само Хистероскопия - 480 - 850лв, има описани цените на сайта.
Трябва да се отиде ма първичен преглед в клиниката и лекаря да определи от какъв вид операция има нужда.
Аз бях с д-р Калчев и всичко мина изключително леко.

# 20
  • Мнения: 720
Хистероскопия в болница Света София през юни - 640 лв с направление. Не помня дали плащах някакви допълнителни дребни пари за престой или се бъркам с друго влизане в болница. Тръгнах си няколко часа по-късно.

# 21
  • Мнения: 19
Благодаря ви момичета! Продължавам да следя темата  bouquet

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аз не съм объркала, ами съм недочела, за което се извинявам. Прочела съм хистеректомия вместо хистероскопия  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз правих хистероскопия преди 1 година в Токуда - 400 лв ми струваше с направление.

# 24
  • Мнения: 4 708
Благодаря за отговорите! Само, ако може да ми разясните, че съм малко "боса" по темата - каква е точно разликата между гинекологична и лапароскопска? На мен ми предстои хистероскопия за премахване на полип в матката.
Конкретно за същата манипулация миналата година в провинциална частна болница, но работеща със ЗК ми взеха 200лв

# 25
  • Мнения: 19
Благодаря! И аз имам страх от упойки и от какво ли още не! На всичкото отгоре, като се разрових тук из нета срещам доста противоречиви мнения за доктора, при който трябва да се състои манипулацията. Но в крайна сметка все ще има доволни и недоволни хора, макар че съм още в чуденка. Не го познавам, но ще трябва да направя процедурата, защото тук, където ходя няма необходимата апаратура. Веднъж ми правиха кюртаж, но поради спецификата на метода, не може да се види добре(нямам оплаквания от моята докторка - напротив - добра е според мен и я харесвам) и май е останала част от полипа(полипите). Така че ме посъветваха да си направя хистероскопия, която била по надеждния и естествено по-скъп метод, защото при нея има добра видимост и по-малка вероятност от грешки. Иначе сигурно около два месеца след абразиото цикъла ми беше горе-долу нормализиран и на третия път пак по-дълъг и по-обилен от обичайния.

# 26
  • Мнения: 4 708
bobi111 1 към 1 същият случай бях, след абразиото през септември година Х уж всичко беше нормално през януари година Х+1 същата история на нов глас. Като изчаках до юли, поради технически причини направих хистероскопия вече мина повече от година от тогава и за момента да чукна на дърво нещата са наред.

# 27
  • Мнения: 19
Дано и при мен е така  bouquet

# 28
  • Мнения: 4 708
Дано и при мен е така  bouquet
Ще, ще  Praynig

# 29

Общи условия

Активация на акаунт